Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaburzenia sprawności intelektualnych.


kolejka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym podzielić się z wami sprawą, która mnie męczy od dłuższego czasu.

Jednym z moich problemów są nagłe spadki i skoki sprawności intelektualnych. Przeważnie nakładają się z wahaniami nastroju (o dziwo pogorszenie samopoczucia nie zawsze skutkuje "spadkiem inteligencji"). Wiem, że każdy ma swoje gorsze i lepsze dni, ale zaczyna mi to przeszkadzać.

Mam dni, w których zdaje mi się wykorzystywać zaledwie 60% mojego "mózgu". Trudno mi się wysłowić, mówię z błędami, których zwykle nie popełniam,

zapominam słów, słabo kojarzę fakty. Często także powtarzam słowa/zdania po dwa razy, bo zapomniałem, że ich użyłem.

Po takim okresie zwykle przychodzi wielki dopływ sprawności intelektualnych. Mówię szybko, ciągle mam nowe pomysły, nie mogę skupić się na jednym wątku, bo zaraz wpada mi do głowy inny. Czuje, że mogę rozmawiać z wieloma osobami naraz, gdy podczas spadku rozmowa nawet z jedną jest dla mnie dużym wyzwaniem.

Jeżeli ktoś się spotkał z takim czymś to proszę o informacje jak temu zaradzić. Świadomość, że jest się w danej chwili niczym małpa to nic przyjemnego.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×