Skocz do zawartości
Nerwica.com

Potrzebuję szczerości jak powietrza


SortoF

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem tu nowy, mam za sobą około 10 lat depresji i prawie całe życie w niewiedzy o wadzie wrodzonej kręgosłupa. Chroniczny ból psychiczny i fizyczny skutecznie wysuszył mnie ze wszystkich uczuć, ludzi i wydarzenia odróżniam na podstawie porównania czego boję sie bardziej a czego mniej, co mi może bardziej zaszkodzić. Nie czuję absolutnie nic. Tylko ból fizyczny. Do ludzi wychodze bo musze, pracuje w sieciówce. Kontakt z ludzmi to dla mnie duży stres, boje sie rozmawiać bo nie chce nikomu sie chwalić jak puste jest moje życie. W grupie ludzi poziom stresu osiąga zenit, mam wtedy osłabiony słuch, wzrok. Jeśli jestem w pobliżu innych ludzi po dwóch godzinach zazwyczaj robie sie blady, mam ochote wyciągnąć kręgosłup żeby tylko nie czuć tego bólu, poza tym w grupie każdy może mi powiedzieć wszystko, nie potrafie sie bronić, nie znam swojej wartości, innych traktuje lepiej od siebie. W zeszłym roku odbyłem terapie 12 tygodniową, dalej nie potrafie postawić na swoim, nie ma wemnie ani grama pewności siebie, nikt sie zemną nie liczy, nie potrafie nikomu "oddać". Poza tym mam nieskończoną wyobraźnie a każdą sytuacje potrafie widzieć z wielu perspektyw, mam kreatywne podejście do wszystkiego co robie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SortoF, jak leczysz kręgosłup ? z tego co piszesz, objawy sa nakręcone tez przez psychikę. Masz przepisane jakies leki ?

 

nakręcone na pewno nie, czasami kuleje, rano jak wstaje z łóżka potrzebuje paru chwil żeby wstać bo ból blokuje ruch. Nie mam żadnych leków tylko maści przeciwbólowe i tabletki bez recepty.

żeby była jasność, mam kręgozmyk lędźwiowy stopień 4

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SortoF, jak leczysz kręgosłup ? z tego co piszesz, objawy sa nakręcone tez przez psychikę. Masz przepisane jakies leki ?

 

nakręcone na pewno nie, czasami kuleje, rano jak wstaje z łóżka potrzebuje paru chwil żeby wstać bo ból blokuje ruch. Nie mam żadnych leków tylko maści przeciwbólowe i tabletki bez recepty.

żeby była jasność, mam kręgozmyk lędźwiowy stopień 4

chodzisz na fizjoterapie albo do osteopaty, krioterapie ? dostawałeś zastrzyki z hialuronu ? albo hydroxyzyne ? robisz jakies ćwiczenia ? bez tego nie da rady.

Czy terapia poz-beh przyniosła jakieś efekty ? czemu nie bierzesz tabsów na objawy nerwicowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ortopedą i nie znam się na wadach kręgosłupa, ale wydaje mi się, że w przypadku takiej wady, z takimi dolegliwościami bólowymi należałoby korzystać z pomocy fizjoterapeuty, a nawet pomyśleć o leczeniu operacyjnym. Leczenie zachowawcze, jak sam przyznałeś, nie daje efektów za bardzo. Jeśli chodzi o objawy nerwicowe, konieczna jest konsultacja z lekarzem psychiatrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×