Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mózg jest głupi


PM Cool Lee

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzki mózg jest głupi, dlaczego potrafi sam wejść w fazę autodestrukcji co objawia nam się depresją i chęcią popełnienia samobójstwa, przecież mógłby pomóc uporać się świadomości z problemami np przez uwalnianie większej ilości hormonów szczęścia i wyrównania gospodarki biochemicznej zamiast ją ciągle pogarszać.Dlaczego mamy tak małe możliwości kształtowania swojej osobowości, świadomie prawie żadne bo co zostało zakorzenione to tak jest i basta a może tylko pogarszać jeszcze ten stan.A może my po prostu mamy mózgi wadliwe, coś poszło nie tak w fazie rozwoju jak procesor z wadą fabryczną nigdy nie będzie działać poprawnie bo takich rzeczy się nie naprawia a wymienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mamy tak małe możliwości kształtowania swojej osobowości

A może to nieprawda, że małe. Może tylko nie umiemy uaktywnić właściwych obszarów mózgu albo współczesny człowiek zapomniał jak to się robi? Przecież nasz mózg nie uaktywnia się w pełni, wykorzystujemy odrobinę jego możliwości. Mózg to zagadka... Ja cały czas myślę, że jest możliwość pokonania choroby psychicznej siłą woli, chociaż wszyscy twierdzą, że nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może my po prostu mamy mózgi wadliwe, coś poszło nie tak w fazie rozwoju jak procesor z wadą fabryczną nigdy nie będzie działać poprawnie bo takich rzeczy się nie naprawia a wymienia

 

Jeśli tak, to szkoda, że widoki na taką wymianę są raczej kiepskie ;)

 

Zdaje mi się, że dość standardowa (co nie znaczy, że zła) teoria mówi, że faktycznie "coś poszło nie tak", ale nie w rozwoju osobniczym, ale filogenetycznym: cywilizacja wyprzedziła ewolucję i sprawiła, że różne neurohormonalne mechanizmy, które dobrze sprawdzały się na sawannie w Afryce paręset tysięcy lat temu są nieadekwatne do wyzwań współczesności; w pewnym sensie głupieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×