Skocz do zawartości
Nerwica.com

Masa urodzeniowa


take

Ile wynosiła twoja masa urodzeniowa?  

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile wynosiła twoja masa urodzeniowa?

    • poniżej 2500 g
      4
    • 2500 g - 2999 g
      4
    • 3000 g - 3499 g
      0
    • 3500 g - 3999 g
      3
    • 4000 g - 4499 g
      3
    • ponad 4500 g
      0


Rekomendowane odpowiedzi

W moim wypadku to i siostra ma niższą masę urodzeniową od rodziców (a brat ma znacznie więcej, siostrze wyraźnie bliżej do rodziców, niż do mnie) i siostra też nieco "aspijsko" może mi wyglądać... Byłem pierwszym dzieckiem, poczętym przed ślubem, w przeciwieństwie do rodzeństwa, które było cięższe ode mnie. Obydwaj rodzice byli z niezbyt wielkich wsi.

 

Brat urodził się prawie 3,5 roku po mnie, a sisotra ponad 6 lat po bracie. Może bycie pierwszym dzieckiem bądź bycie urodzonym póżniej po rodzeństwie zwiększa ryzyko posiadania "dziwnych" cech?

 

Brat urodził się niecałe 3,5 roku po mnie, a ważył niemal 1,5 kg więcej, siostra urodziła się ponad 6 lat po bracie, a ważyła tylko o 0,5 kg więcej niż ja i o 0,15 kg mniej niż rodzice. Ja i siostra mamy w książeczkach zdrowia wpisaną długość ciała 53 cm (zgodnie z normami WHO byłoby o kilka cm mniej, ale jest inna metoda pomiaru długości ciała noworodka). Brat miał 57 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to ta wyraźna hipotrofia mogła naprawdę dużo popsuć. Przypuszczam, że może mieć związek ze słabością fizyczną (niską wytrzymałością i siłą), problemami z funkcjami wykonwczymi, powolnością, "ospałością" i byciem "obecnym, a nieprzytomnym", obniżeniem zdolności do myślenia obrazowego. Brat ważył o wiele więcej i nie jest "jełopem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to ta wyraźna hipotrofia mogła naprawdę dużo popsuć. Przypuszczam, że może mieć związek ze słabością fizyczną (niską wytrzymałością i siłą), problemami z funkcjami wykonwczymi, powolnością, "ospałością" i byciem "obecnym, a nieprzytomnym", obniżeniem zdolności do myślenia obrazowego. Brat ważył o wiele więcej i nie jest "jełopem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

take, trochę dziwne rozumowanie. Z zaradnością życiową człowiek się nie rodzi, nabywa jej w trakcie życia ;) rodzisz się bezbronny i całkowicie zależny od innych.

A co ma masa urodzeniowa do tego to już w ogóle nie kumam ;) tym bardziej, że jak piszesz urodziłeś się o czasie ;)

ja np. urodziłam się w 34 tyg. ciąży, masę urodzeniową miałam jaką miałam, mam w mózgu hipoplastyczną tętnicę, nierozwiniętą zatokę czołową i dużą asymetrie komór i wszystko to są wady rozwojowe, które w żadnym stopniu nie wpływają na moje zdolności intelektualne, poznawcze itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

take, trochę dziwne rozumowanie. Z zaradnością życiową człowiek się nie rodzi, nabywa jej w trakcie życia ;) rodzisz się bezbronny i całkowicie zależny od innych.

A co ma masa urodzeniowa do tego to już w ogóle nie kumam ;) tym bardziej, że jak piszesz urodziłeś się o czasie ;)

ja np. urodziłam się w 34 tyg. ciąży, masę urodzeniową miałam jaką miałam, mam w mózgu hipoplastyczną tętnicę, nierozwiniętą zatokę czołową i dużą asymetrie komór i wszystko to są wady rozwojowe, które w żadnym stopniu nie wpływają na moje zdolności intelektualne, poznawcze itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć mojej mamie ktoś powiedział, jak byłem bardzo mały, że będzie miała syna, ale pociechy z niego mieć nie będzie czy coś w tym stylu. A mama niedawno też powiedziała o sobie, że jest niezaradna. Ale ma pracę, męża, dzieci. I nie była u psychiatry (wręcz z pewnością).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siostra miała masę urodzeniową o prawie 1 kg niższą niż brat i mi wygląda na "nieco dziwną", sama też o sobie tak powiedziała. Może w rodzinie występuje coś sprzężonego z masą urodzeniową? Na moim orzeczeniu o niepełnosprawności umieścili wskazanie, że jestem niezdolny do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×