Skocz do zawartości
Nerwica.com

godzina kawkowania i słuchania opowieści 100zł?!


ideaxp

Rekomendowane odpowiedzi

Bo uważam, że nie ma takiej miarodajnej metody.
Powtórny strzał w stopę, znaczy się powtórzyłaś coś co już dzisiaj napisałaś, a z czego się potem wycofałaś i teraz znów do tego wracasz...nie wiem czemu.. skoro nie ma sposobu, aby zbadać skuteczność terapii, to skąd wiadomo, że terapia jest skuteczna? A skoro nie wiadomo czy jest skuteczna, to na co Wy wydajecie pieniądze w terapii? :shock:

 

Skoro musimy coś mierzyć to można przyjąć każdą miarę
Nie, nie musimy mierzyć skuteczności terapii, możemy też bez żadnych badań przyjąć, że jest skuteczna i pozwolić ludziom wyrzucać pieniądze w błoto, w końcu to ich pieniądze i mogą z nimi robić co chcą...czy skuteczność wróżb ktoś bada? też chyba nie.... , a całe rzesze ludzi wydają na to krocie wierząc w skuteczność tego, więc co nam do tego? Prawda? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo uważam, że nie ma takiej miarodajnej metody.
Powtórny strzał w stopę, znaczy się powtórzyłaś coś co już dzisiaj napisałaś, a z czego się potem wycofałaś i teraz znów do tego wracasz...nie wiem czemu..

 

Trochę mieszasz, ale w sumie to nieważne.

skoro nie ma sposobu, aby zbadać skuteczność terapii, to skąd wiadomo, że terapia jest skuteczna? A skoro nie wiadomo czy jest skuteczna, to na co Wy wydajecie pieniądze w terapii? :shock:

 

Z autopsji wiadomo :D

Ja swoje pieniądze wydałam bardzo dobrze, o innych nie mogę się wypowiadać.

 

Skoro musimy coś mierzyć to można przyjąć każdą miarę
Nie, nie musimy mierzyć skuteczności terapii, możemy też bez żadnych badań przyjąć, że jest skuteczna i pozwolić ludziom wyrzucać pieniądze w błoto, w końcu to ich pieniądze i mogą z nimi robić co chcą...czy skuteczność wróżb ktoś bada? też chyba nie.... , a całe rzesze ludzi wydają na to krocie wierząc w skuteczność tego, więc co nam do tego? Prawda? :(

 

Wiesz...kiedyś nie udawało się udowodnić, że ziemia krąży wokół słońca a nie odwrotnie. Swiat ani wiedza nie kończą się na dniu dzisiejszym.

I na szczęście za nie korzystanie z terapii nikogo się teraz nie pali na stosie. Każdy może wierzyć w to co chce. I udowadniać to co chce. Nawet w leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abraxas, no ale lata psychoterapii masz za sobą taka prawda :]

gabinet? ja chodziłem do takiej co przyjmowała w domu, miała wille i w ogrodzie sobie wydzieliła taką komurkę małą, dosłownie taka szopka jakby.

na nfz ci co przyjmują mają gabinet zapewniony przez przychodnie...

a ci co wynajmują no to płacą za wynajęcie tak jak w wielu innych zawodach...

 

essprit,

 

A jeśli miałabym tak zrobić - ok, podliczę koszt endokrynologa i co dalej ?

JA jako pacjent mam mu powiedzieć ile on ma prawo zarabiać ?

Zidiocieliście już całkiem.

 

Ty jako pacjent masz prawo powiedzieć, że ta stawka to zdzierstwo.

i uważaj bo teraz modzi czujni jak zobaczą ten tekst o zidioceniu mogą Ci dać osta :]

ja nie naskarżyłem, ale sami mogą to zobaczyć :]

 

ego,

Myślisz, że terapia by na to pomogła?

 

tylko pamiętaj że na nfz idź;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z autopsji wiadomo :D
Czyli teraz jednak stwierdzasz, że istnieje jakiś sposób określenia skuteczności terapii? ;)

 

Każdy może wierzyć w to co chce..
No pewnie.

 

I udowadniać to co chce.
Racja ,tylko jak udowodni, to już nie będzie wiara. Niektórym zostaje tylko wiara... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z autopsji wiadomo :D
Czyli teraz jednak stwierdzasz, że istnieje jakiś sposób określenia skuteczności terapii? ;)

Jednostkowe dobre samopoczucie nie jest jednak dowodem :(

W naukach społecznych istnieje coś takiego jak subiektywna ocena.

I udowadniać to co chce.
Racja ,tylko jak udowodni, to już nie będzie wiara. Niektórym zostaje tylko wiara... :P

Ech...ile już róznych dowodów padło i ile wierzeń udowodniono....

 

-- 20 lut 2015, 22:17 --

 

NaaN, my podatnicy płacimy terapeutom, więc to nie tak, że niech sobie ludzie wierzą w co chcą... trzeba raczej uzasadnić jej opłacanie za czym skuteczność.

z wróżkami jest inaczej bo one nie golą podatnika.

 

Och...jako podatnicy teraz płacimy za wiele różnych rzeczy.

Mam nadzieje, że przez mój pogląd państwo polskie nie zrezygnuje z otwartej opieki terapeutycznej a Tobie zostawię udowodnienie, że to tylko wiara. Bo ja napisałam jednak coś innego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednostkowe dobre samopoczucie nie jest jednak dowodem :(
Ależ oczywiście, że nie, nikt nie twierdził, że jest..zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z efektem placebo...i po właśnie warto robić badania z jego udziałem, aby ten efekt wyeliminować.

 

Ech...ile już róznych dowodów padło i ile wierzeń udowodniono....
Walić badania! Zawsze to lepiej żyć w błogiej nieświadomości, niż w brutalnej rzeczywistości. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NaaN,

Och...jako podatnicy teraz płacimy za wiele różnych rzeczy.

 

i tam gdzie to niepotrzebne tam być tego nie powinno.

 

Mam nadzieje, że przez mój pogląd państwo polskie nie zrezygnuje z otwartej opieki terapeutycznej a Tobie zostawię udowodnienie, że to tylko wiara. Bo ja napisałam jednak coś innego. :)

 

udowadniamy zawsze coś a nie brak czegoś, więc tutaj należy udowodnić skuteczność a nie jej brak, zwłaszcza gdy terapeuta dostaje z nfz 100zł za wizyte a np. reumatolog i neurolog po 30 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NaaN,
Och...jako podatnicy teraz płacimy za wiele różnych rzeczy.

 

i tam gdzie to niepotrzebne tam być tego nie powinno.

 

Mam nadzieje, że przez mój pogląd państwo polskie nie zrezygnuje z otwartej opieki terapeutycznej a Tobie zostawię udowodnienie, że to tylko wiara. Bo ja napisałam jednak coś innego. :)

 

udowadniamy zawsze coś a nie brak czegoś, więc tutaj należy udowodnić skuteczność a nie jej brak, zwłaszcza gdy terapeuta dostaje z nfz 100zł za wizyte a np. reumatolog i neurolog po 30 :)

 

Zwróc się do Ministerstwa Zdrowia z odpowiednim pytaniem. Może Ci przybliżą przesłanki takiej decyzji. Będziesz mógł tutaj na forum poddać je dogłębnej analizie we własnej metodzie argumentacji. Moje niewielkie kompetencje w tym temacie już się skończyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rella, to była opłata za wizyte pierwszorazową.

 

-- 20 lut 2015, 22:31 --

 

NaaN,

Zwróc się do Ministerstwa Zdrowia z odpowiednim pytaniem. Może Ci przybliżą przesłanki takiej decyzji. Będziesz mógł tutaj na forum poddać je dogłębnej analizie we własnej metodzie argumentacji. Moje niewielkie kompetencje w tym temacie już się skończyły.

 

nie trzeba wielkich kompetencji aby uznać, że aby ściągać kase z podatników na jakąś metodę leczenia, należy sprawdzić jej skuteczność.

ja Wam coś powiem, terapie i tak i tak niedługo przejdą do lamusa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Wam coś powiem, terapie i tak i tak niedługo przejdą do lamusa :)
Jak będzie więcej ludzi o przekonaniach takich ja @NaaN , to na pewno...chyba nikt w tym wątku, nie robi takiej antyreklamy psychoterapii jak ona. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, a po co mi te strony :]

 

SŁUCHAJCIE, bo mam konstruktywną propozycję.

pokażcie Waszym t. ten temat, zaproście ich do dyskusji, a my z ego tak ich weźmiemy w obroty, że być może obniżą Wam stawkę, a jak nie to i tak zyskacie szacun Waszych t. za to, że ich broniłyście. co Wy na to? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, a tak z ciekawości, to ile lat chodzę na terapię?

 

Mam normalnego terapeutę, który nie będzie się tu tłumaczył z cen, i to w dyskusji, gdzie przedstawione argumenty albo się wypacza albo pomija. Zwłaszcza, że ma kilka miejsc pracy i własną rodzinę, więc szkoda cennego czasu na taką formę dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisałem ceny za usługi psychoterapeutów reguluje rynek,zresztą osoba udająca sie do psychoterapeuty x powinna najpierw zrobić rekonesans jakie ma on rekomendacje,stawki za wizyte itp,wtedy na miare swoich możliwości finansowych podejmować wiążące decyzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, merytorycznym zabiegiem nazywasz tekst: "przecież to łatwizna", "wiele zawodów wynajmuje gabinet" - zabawny jesteś.

"Sporo chodzisz, ze dwa lata jak nic" -co tak słabo, co to znaczy sporo i co to znaczy dwa lata jak nic, to więcej czy mniej? konkrety proszę, konkrety. Skoro tak pewnie o mnie pisałeś parę stron wcześniej to czemu teraz wymiękasz? W sumie miło to widzieć, bo może ktoś zacznie się zastanawiać nad sensem Twoich słów, jak zobaczy, że z taką pewnością piszesz wyssane z palca rzeczy, które nijak się mają do prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×