Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

refren,

 

Ręce opadają i nogi, zwłaszcza jak pomyślę, że masz prawo wyborcze.

 

Na szczęście nie Ty mi je dawałaś i póki co nie Ty mi je będziesz odbierała.

 

"Poglądy" Szczerskiego lansowane na końcówce brudnej kampanii PO to fragmenty utworu literackiego (powstałego w wyniku zabawy literackiej), a nie żadnego programu i nie są to autentyczne poglądy Szczerskiego. ( Nawiasem mówiąc oglądałam rozmowy z nim i jest to jeden z posłów z wyższej półki intelektualnej i pod względem kultury, no ale teraz wszyscy tylko "wiedzą", że to jakiś szaleniec.)

 

Czyli typowe odbicie piłeczki. Niby coś powiedział, ale tak naprawdę to co innego miał na myśli, a w ogóle to utwór literacki. A jakby tak nagle okazało się, że jest większość w Sejmie i prezydent z PiS, to w Senacie nagle pojawiliby się panowie w czarnych sukienkach z purpurowymi pasami i czapkami (nie wiem jak się to nazywa).

 

Kampania jest brudna z obu stron, tak jak brudne były obie debaty. Natomiast PO ma tę przewagę, że ma po swojej stronie reżimowe media, które przez cały czas przygotowywały artyleryjsko grunt pod kampanię Komoukraińskiego.

 

Widziałam dzisiaj w necie więcej takich geniuszy, siejących "grozę", że jak wygra Duda, to będzie obowiązkowa religia, państwo wyznaniowe i inne głosili debilizmo-farmazony. Wręcz że będą patrole interwencyjne złożone z biskupów na ulicach.

 

Ja nie sieję grozy, tylko takie są moje obawy, a jako tylko zwykły człowiek mam prawo je mieć. A swoją szosą, to nie zapisałaś się już jako ochotniczka do takiego patrolu. :pirate:

 

Co do kwestii niedających nam żyć.

 

Pozwól, że zacytuję Ciebie:

 

Hans, a możesz podać jakiś przykład dążeń Kaczyńskiego do państwa wyznaniowego?

 

Podałem Ci kilka przykładów, a Ty, zapewne mając nadzieję, że nie podam żadnego, starasz się umniejszyć ich randze. Dla mnie najważniejsza jest gospodarka i to, żeby prostemu człowiekowi, pracownikowi żyło się w miarę dobrze, tak jak to ma miejsce na Zachodzie, żeby ze swojej pensji mógł spokojnie żyć, a nie ciął wydatków wszędzie gdzie się da, a wakacje widział tylko na witrynach biur turystycznych. Jednak obawiam się, że prezes Kaczyński z kwestii drugorzędnych zrobi kwestie pierwszorzędne, jak tylko dojdzie do władzy (wiesz, te patrole moralności, z biskupem nadzorującym). No ale pożyjemy, zobaczymy.

 

Oczywiście rozumiem, że sprawa in vitro i aborcji jest Waszą istotną kwestią życiową i w ogóle najważniejszą z punktu widzenia działania państwa i życia obywateli, a już najchętniej byście zagłosowali na kogoś, kto ma program "zburzyć kościoły". Na pewno Hans, jak tylko znowu wygra Komorowski, a potem Platforma, najpierw pójdziesz się zapłodnić in vitro, potem się poddasz aborcji, a na koniec zgłosisz do eutanazji. (Przy czym ostatnie będzie mieć nawet cień sensu przy takich rządach. ;) )

 

Nie są to kwestie najważniejsze z punktu widzenia działania państwa i życia obywateli. Trochę ze mną rozmawiałaś swego czasu, czy kiedykolwiek dałem odczuć, że chciałbym aby kościoły burzono? Ja jestem za tym, aby stały, aby wierni mieli gdzie chodzić, aby dołożyć trzecią lekcję religii w szkołach, a wtedy ucieczka młodzieży od Kościoła będzie jeszcze większa. :twisted:

 

Nie chcę, żeby wygrał Komorowski oraz nie chcę już rządów Platformy. Mieli swój czas, skończyło się kolesiostwem na ogromną skalę. Jeśli miałbym się zadeklarować i wybrać kogo bym wolał jako prezydenta, to byłby to Duda, z racji tego, że potrzebna jest zmiana i aktywny prezydent, pal sześć te biskupie patrole moralności, które wprowadzą za jego rządów. Jednak ja do jego zwycięstwa ręki nie przyłożę z powodów, które już tam gdzieś wcześniej wymieniłem. W jesiennych wyborach mam zamiar zagłosować na ruch/partię tworzony/tworzoną przez Kukiza, to poniekąd głos desperacji i sprzeciwu przeciwko temu, co reprezentują sobą partie będą u władzy.

 

Muszę Cię zmartwić w trzech kwestiach - po pierwsze nie popieram Platformy, po drugie jestem mężczyzną i nie dam rady/nie chcę poddawać się in vitro, a po trzecie, jeśli nie poddam się in vitro, to i aborcja będzie zbędna. Ostatnio eutanazja nawet wyleciała mi z głowy, ale myślenie o niej może zawsze powrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pindo, ja bym się tak nie cieszył. Jak wygra Duda, dopadnie Cię gdzieś na mieście patrol moralności z biskupem na czele, postawi pod ścianą i każe wymienić wszystkie prawdy wiary albo siedem sakramentów świętych i co wtedy zrobisz? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pindo, ja bym się tak nie cieszył. Jak wygra Duda, dopadnie Cię gdzieś na mieście patrol moralności z biskupem na czele, postawi pod ścianą i każe wymienić wszystkie prawdy wiary albo siedem sakramentów świętych i co wtedy zrobisz? :twisted:

Sam Duda nic nie zdziała, zresztą PiS jeśli chciałby zdobyć i utrzymać władzę na takie rzeczy nie mógłby se pozwolić choć pewnie cześć jej członków o tym marzy. Nie zdziwiłbym się że katoliczym PiS-u osłabłby tak samo jak liberalizm gospodarczy PO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hansie wiem, wiem, refren juz szyje sobie kaptur ku klux klanu i nie mogę się czuć bezpiecznie w jednym mieście. Cóż, pozostaje mi uciekać, jak widziałeś forumowa dewocja ucieszyła się i nawet pomogą mi się spakować, dają krzyżyk na drogę ;) w przeciwnym razie spłonę na stosie.

Forumowi katolicy już rozpałkę mają, obym zdążyła na poranny pociąg.

 

Carlos jak to Marks pisał, można chuchać i dmuchać, a pisklęta i tak się wyklują na jesieni ;) Zobaczymy co będzie po wyborach parlamentarnych, które są ważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech powstanie normalna partia bez kościoła, kurna! Będzie w końcu jakaś lewica światopoglądowa czy nie? :| A te odłamki z ruchu palikota i sld coś tam chyba miały tworzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Mafia przegrała, WSI przegrało. Idzie nowe, niech złodzieje zaczynają się bać idziemy po nich!

Hurraaaa

Zakończe cytatem z Adama Michnika sprzed pół roku:

"Bronisław Komorowski przegra wybory jedynie pod warunkiem że pijany rozjedzie ciężarną zakonnnicę na pasach"

I wiesz co Adam?

Kuva rozjechał

jhahahahahahhaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aranjani, załamka, powyżej Twojego wpisu mamy to, co będzie się teraz działo i mamy reprezentantów Dudy. :/ Nadzieja, że w nocy coś się wydarzy jeszcze... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai, mam nadzieje, że cos sie wydarzy. Bo jesli ten Pan bedzie prezydentem Polski ja nie chce być jej obywatelem... mam ogromna nadzieje mimo wszystko, że sondaż tymczasowy jest mylny!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×