Skocz do zawartości
Nerwica.com

Condyline - Podophyllotoxinum


wynikpozytywny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, to kolejny mój post.

Post Pozytywny +

 

Jak to bywa przy HIV, gdy go masz. A mam go od roku. Lecze od 4 miesięcy trafiają Cie choroby wszelakie. Z lewej i prawej dopadają Cie infekcje i to bakteryjne i grzybicze i wirusowe i wszelakie.

 

Mi się trafił Brodawczak na twarzy! Najpierw był malutki taki 1mm potem go zgoliłem kilka razy żyletką podczas golenia i jest teraz taki 1cm.. na 0,5cm... dość duży dla mnie. Boli, bo to taka żywa rana jest.

 

Od lekarza prowadzącego HIV dostałem ten lek: Condyline, 0.5% (5mg/ml)

 

Stosuję go od 5 dni. Strasznie wszystko wysusza ten lek. Skórę, same te wytwory kalafiorowe wirusa. No ale jest bardzo taki żrący. Ta rana się nie goi dobrze :/

 

Znacie ten lek?Co o nim sądzicie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie ten lek?Co o nim sądzicie?

Pozdrawiam

 

Ten lek zawiera podofilotoksynę pozyskiwaną z podofiliny (żywicy stopkowca - rośliny berberysowatej) - substancja ta ma właściwości cytostatyczne, oraz mitodepresyjne. Stosuje się przeciw brodawkom, kłykcinom itp...

 

 

Charakterystyczne dla niej jest to, że ma pierścien laktonowy dzięki któremu łączy się z tubuliną - tym samym zaburza podziały komórkowe powodując blok funkcji kariokinetycznego wrzeciona. Generalizując wpływa na cytoszkielet,upośledza transport komórkowy. W potocznym dyskursie akademickim mówi się o niej jako o "truciźnie wrzeciona kariokinetycznego"

 

Ma wiele pochodnych o odrębnych od siebie właściwościach,a to się w prostej linii przekłada na wskazania, zastosowanie... Półsyntetyczne derywaty na przykład wpływają na transkrypcję i translację, hamują biosyntezę DNA,RNA i białek fazy mitotycznej G2

Po zastosowaniu zewnętrznym na skórę do krwioobiegu się nie wchłania tym samym nie wywiera żadnego działania obwodowego czy ośrodkowego, jeśli jednak stało by się tak, że ktoś wprowadził by ten lek do przewodu pokarmowego to wystąpi wówczasz bardzo silne działanie przeczyszczające. (Trzeba uważać przy małych dzieciach, uważać na oczy etc...) Sądzę, że nie dalej niż po czterotygodniowym cyklu będzie Pan mógł odstawić condyline. Cykl zwykle zakłada 3 dni administracji i 4 przerwy o ile dermatolog czy inny lekarz nie zaleci inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×