Skocz do zawartości
Nerwica.com

co to za zaburzenie? baaardzo prosze o pomoc


sylwia002213

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;) czuje, że mam poważny problem który przeszkadza mi w normalnym, codziennym życiu. Wiele rzeczy wywołuje we mnie dziwne, nieprzyjemne uczucie czuje je w okolicach brzucha, chociaż z lekka paraliżuje mój umysł. Są to różne rzeczy: dzwięki : może to być dzwiek pisania na klawiaturze, dzwięk gdy przychodzi sms (prawie zawsze) ,swój śmiech czy jakaś piosennka. ale również występuje to gdy widze cos błyszczącego lub jaskrawego, gdy widze u kogoś dłuższe kolczyki czasem również. ale taki dziwny strach wzbudza we mnie tez myśl, ze moja młodsza siostra cały dzień siedzi przed ekranem telefonu ( tutaj chyba ten strach wywołuje wyświetlacz). a najbardziej uciązliwe jest to, ze towarzyszy temu ogromny strach, że moi rodzice, bliskie osoby przechodzą przez to samo. samo to "dziwne uczucie" nie byłoby złe gdyby właśnie nie ta panika, że ktoś z moich bliskich cierpi na to samo. oczywiście nie zawsze występuje to przy określonych dzwiękach ( gdybym odczuwała to zawsze np. przy śmianiu się chyba bym zwariowała ;) ) , ale nasiliło się ostatnio. przynajmniej raz dziennie ogarnia mnie to uczucie. wydaje mi się, że mam to od zawsze gdyż pamietam dwa wydarzenia z dziecinnstwa, gdy tak samo w jednym przypadku dzwięk w drugim obraz wzbudził we mnie troske i panike o innych. bardzo prosze o pomoc ;) może ktoś miał tak samo? może to jakaś choroba? może powinnam iść do psychologa? a mam 20 lat, bo może to również ma jakies znaczenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylwia002213, drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy i określić, na co chorujesz i czy rzeczywiście jest to jakieś zaburzenie w sensie klinicznym. Możliwe, że masz nadwrażliwość percepcyjną, dlatego reagujesz bardzo emocjonalnie, lękowo na jakieś dźwięki czy obrazy. Można brać też pod uwagę mizofonię, ale powtarzam, że to są tylko pewne przypuszczenia, a nie rozpoznanie. Najlepiej, gdybyś udała się ze swoim problemem do specjalisty, bo drogą wirtualną nikt Cię nie zdiagnozuje. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×