Skocz do zawartości
Nerwica.com

pomniejszone widzenie


janina777

Rekomendowane odpowiedzi

Może będzieie wiedzieli o co chodzi, bo od dziecinstwa nie wiem co mi jest i nigdzie nie mogę zneleźć nic z tym związanego.

Czasem po prostu siedzę i nagle widzę jakby pomniejszony obraz.. wszystko wydaje mi się małe, naprawdę małe, wielkości mojego paznokcia.. drzwi, ściany wszystko. Dziś znalazłam tylko w google (nigdy nic o tym nie było) że jest to element aury migrenowej. Owszem, migreny miewam, ale kiedy zaczyna się owe 'widzenie małych rzeczy'wcale jej nie mam, ani w trakcie ani chwilę później. Wie ktoś o co chodzi? proszę o pomoc,zmagam się z tym od dzieciństwa, kiedy komuś to opisuje nikt nigdy nie wie o co mi chodzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mialem identyczny problem.

W obecnej chwili mam 27 lat i dodam, ze wzrok mam idealny.

Potrafie czytac z bardzo daleka, z bliska rowniez nie mam zadnych problemow.

 

Odkad pamietam, czesto zdarzalo mi sie to samo, ni stad ni z owat poprostu widziane przedmioty pomniejszaly sie, tak jakbym widzial wszystko ale bylbym dodatkowe 5m dalej.

 

Lekarze nie mogli tego wytlumaczyc..

Po pewnym czasie sie do tego przyzwyczailem i znalalzem 2 sposoby ktore przywracaly normalny obraz:

 

1- Zamknac oczy i zrelaksowac sie przez klika minut- przewaznie dzialalo ale nie zawsze mozna zakmnac oczy (szkola, praca itp)

 

2- Probowalem znalezc obiekt w pomieszczeniu, ktory wyglda normalnie i nie jest pomniejszony- wpatrywalem sie w ten przedmiot przez minute is normalny obraz powracal.

 

Wiem, ze dla niektorych to sie wydaje dziwne, ale ten kto to przezyl bedzie wiedzial o czym mowie.

 

To pomniejszenie nie zdarzylo mi sie juz przez kilka dobrych lat, ustalo kiedy mialem 18/19 lat. i nawet nie zwrocilem na to uwagi

 

Ale co ciekawe, moj 5 letni syn od wczoraj zaczal mowic, ze wszystko mu sie pomniejsza.... :bezradny: -zona zaczela panikowac, po czym ja uspokoliem i powiedzialem ze chyba wiem co sie dzieje..

 

Zdaje sie, ze to dziedziczne, powiedzialem mu jak zrobic, zeby przywrocic normalny obraz po czym mi podziekowal i odpowiedzial, ze juz jest OK.

 

Mamy umowiona wizyte u okulisty, ale podejrzewam ze nic to nie da, jak i nie dalo w moim przypadku

 

Dam znac ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×