Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.12.2018 o 12:38, Heledore napisał:

@kimikimi nie ma się czego bać. Też jestem alergikiem do tego z AZS i przy rozpoczynaniu brania wenlafaksyny nic mi nie było. Będzie dobrze.

Mi pan doktor przepisał Venlecitine. To kapsułka, tam w środku są chyba dwie tabletki. Czy moge to otworzyć i wziąć tylko jedna?

 

Dzisiaj wziełam pierwsza najmniejsza dawek. Nic poważnego sie nie stało, mam nudności, lekkie pobudzenie i dziwny wzrok, czyli standard. Potem będzie tylko gorzej, aby było lepiej, lub nie będzie lepiej wcale. Nie wiem dlaczego te leki wywołują tyle niedogodności na początku. Przeciez inne nie psychotropowe, wywołują co najwyżej nudności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie 2 tygodnie na zmniejszonej dawce i śpię dalej fatalnie :( a przy wchodzeniu na Wenlę spałam jak zabita przy tej samej dawce... co za szatański wynalazek. docelowo chcę wrócić do 75 więc jeszcze drugi stopień mnie czeka. jak poczytałam na zagranicznych forach co się dzieje przy całkowitym odstawianiu to odeszła mi ochota na to...

biorę na sen Trittico, ale jak wezmę 25mg to za słabo działa, a jak 50 to śpię 9 godzin i po wstaniu czuję się jak pijana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te fora to wylegarnia hipochondrii, odstawilem wenle dość szybko i to z 300mg, jakieś tam brain zapy były, ale ktoś kto przyrownuje to do zejścia z opiatow to jest zwykły cry baby, gorsze rzeczy są w życiu, choćby sama w sobie depresja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Heledore napisał:

@DeathOfTheMotorneuron są ludzie bardziej i mniej wrażliwi na takie rzeczy. To, że dla Ciebie było to coś niewielkiego- super! Ale nie dla każdego to jest takie proste. Dlatego też lekarze zalecają powolne schodzenie z dawki. Sam wiesz, że reakcja na leki jest wyjątkowo osobniczą kwestią. Skąd więc to wyśmiewanie? Przede wszystkim- nie szkodzić.

@Natrętnik

Nie miesiącami czy nawet latami schodząc po miligramie jak sugeruje grupa hipochondrykow na różnych grupach, te same bzdury można przeczytać o pregabalinie i wielu innych lekach. 

Jest to sianie strachu i zamętu przez które ludzie często decydują nie brać leków, które mogłoby im pomóc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapsulki nie sa od odpowiedniego uwalniania leku, bo system przedluzonego uwalniania jest w budowie zawartosci kapsulki, a nie dlatego, ze np. kapsulka powoli sie rozpuszcza, bo rozpuszcza sie natychmiast, w pare sekund. A we wspomnianych przeze mnie generykach jest 12 identycznych bialych pastyleczek. Nie sadze zeby czesc z nich miala inny system uwalniania, tak jak granulki roznej wielkosci i koloru np. w Efectinie.

Edytowane przez Natrętnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba naprawdę jest. Otoczka trawi się szybko. Może nie kilka sekund ale szybko. Sama zawartość długo. Np. Trittico jest bez otoczki a ma przedłużone uwalnianie zarówno cr jak i xr. Niemniej jednak każdy producent nie poleca otwierania kapsułek co jest naturalne. Część zawartości można zgubić i dziecko zje albo jak w przypadku efectinu jest ich bardzo dużo. Część większa a część mniejsza i pewnie różny mają stopień uwalniania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mój piaty dzień z Wenla. Wczoraj nad ranem obudziłam sie z uczuciem, jakby urosła mi  głowa, szczególnie płaty górne i czołowe, moze to było odrętwienie - nie wiem. Dzisiaj po wcześniejszym wyciszeniu -  zaczynam odczuwać niepokój.

Mam zatkany nos i katar, nie moge spać od kiedy biorę lek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DeathOfTheMotorneuron napisał:

Możesz to łączyć z tradozone albo mirtazapina na sen, 5 dni bez snu to już trochę grubo, jak tak dalej pójdzie pomyślbym nad takim dodatkiem 

Biorę Labofarm tabletki uspokajające na sen, ale mało to daje. 

Od 3 ego tygodnia lekarz kazał zwiększyć dawkę  do dwóch razy dziennie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Heledore napisał:

@DeathOfTheMotorneuron tak można stosować tę w wersji o natychmiastowym uwalnianiu:

https://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=836

Wiem, tylko takich praktycznie nie ma na rynku 

 

12 minut temu, kimikimi napisał:

Tak? A co w tym dziwnego? Teraz biorę 37, 5 - kapsułka

Jak nazwa się lek który bierzesz, w sensie nazwa handlowa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wenlafaksyna o przedłużonym uwalnianiu, powinna być brana raz dziennie w miarę o tej samej porze 

Po prostu powinnaś zwiększyć dawkę, może coś źle zrozumiałas 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Heledore napisał:

@kimikimi najlepiej dopytaj lekarza czy na pewno dwa razy dziennie, czy po prostu dwie kapsułki, raz dziennie.

Chyba dwie kapsułki dziennie. Byłam zestresowana wizyta i odczytałam to jako rano i wieczorem.

Godzinę temu, DeathOfTheMotorneuron napisał:

To jest wenlafaksyna o przedłużonym uwalnianiu, powinna być brana raz dziennie w miarę o tej samej porze 

Po prostu powinnaś zwiększyć dawkę, może coś źle zrozumiałas 

Nie wiem czy będzie potrzeba, ja na escitalopramie  5 mg najlepiej funkcjonowałam, książkowe zwiększanie dawki pogarszało mi stan. W ulotce jest napisane, najmniejsza skuteczna dawka. I to sie u mnie  przez 7 lat sprawdzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×