Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Michuj, a mógłbyś opisać jak konkretnie się czujesz biorąc ten zestaw?

[videoyoutube=m_-Qtz70_z4][/videoyoutube]

czyli przypuszczam,że jest dobrze. szkoda,że nie odpowiedziałeś dokładniej na moje pytania. Ale też chciałabym się znów móc poczuć jak ci na tym teledysku, a bywa,że tracę nadzieję,że kiedyś znów będę mogła czuć się dobrze, pracować i funkcjonować w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest ok. Generalnie tylko to na mnie działa. Tego teledysku raczej bym nie brał do siebie :twisted:

 

1,5 miesiąca to jest okres który powinien dać już pewne wyobrażenia i w przypadku nie zadawalających efektów, doktorek powinien zwiększyć dawkę.

Ja się czułem od momentu zaaplikowania 75 już dobrze. Później, nie tyle że 75 nie działa, ale 150 działa lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oriven na teraz nie ma nigdzie ,a czy będzie podobno ma być kiedy?nie wiadomo.

Dzisiaj kupiłem, jest tylko wersja z 98 tabletkami.

 

-- 25 sty 2013, 01:50 --

 

Schodzenie potrwa dłużej niż myślałam. Zaczęłam od 37,5 co drugi dzień.. nieciekawie :shock: Trzeba się cofnąć i zrobić przynajmniej co trzeci, żeby przy tym móc jeszcze normalnie funkcjonować.

 

Powtórka jak przy benzo. Ale spokojnie, kwestia dobrania odpowiedniej taktyki.

Też próbowałem odstawić, ale musiałem wrócić do dawki 37,5mg dziennie, bo myślałem że umrę. Koniec końców znowu biorę 150mg i jest nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób u Was wenlafaksyna wpływa na sen? Dobrze sie wstaje?

 

Nasila natrętne myślenie czy uspokaja myśli? ..bo gdzies tu czytałem opinie, że ma się natłok myśli po niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beladin- nie wiem czy to akurat od brania wenlafaksyny czy jest to może objaw depresji ale mi sie dosyć ciężko wstaje,a wenlafaksynę biorę od prawie roku i szczerze mówiąc nie pamiętam, żeby ona działała na mnie motywująco, u mnie bardziej widać działanie przeciwlękowe, ale to może dlatego, ze biorę tylko 75 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to normalne, że gdy zwiększyłam dawkę i jestem na 112,5 mam zawroty głowy cały dzień przy poruszaniu się, takie pijane troche uczucie.

zaczynając ten lek od dawki od 75 mg nie miałam takich objawów. Dodatkowo niby mam trochę więcej energii,ale nastrój mi się pogorszył po tym zwiększeniu i do tego wybudzam się w nocy.Czy to normalne i powinno minąć za kilka dni?Dawkę zwiększyłam od piątku a boję się,że te zawroty głowy przy chodzeniu mi nie miną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezimienna123, Zawsze po zwiększeniu dawki jest nieprzyjemnie. Wracają uboki, nastrój się chwieje, lęki się nasilają. Warto wspomagać się benzo, albo stale brać z antydeprem stabilizator.

 

Dzięki za odpowiedź, przeczekam jeszcze kilka dni, może przejdzie, z tym,że mam potem znów zwiększyć,do 150 mg i może wtedy coś ruszy pozytywniej.

Benzo nie biorę i z tego co czytam tyle o tym uzależnieniu to wystarczą mi problemy,które mam,nie potrzebuję nowych.

Te uboki są do wytrzymania,trochę uciążliwe,ale jestem twarda i muszę dać radę :smile:

Lekarz mi proponował stabilizator,ale odmówiłam,bo to miała być Depakine Chrono,a naczytałam się o wypadaniu włosów,zapaleniu trzustki,wątroby i nie zachęcało mnie to do brania leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezimienna123, ja weszłam od razu z 75mg na 150mg i nie miałam żadnych skutków ubocznych, co zauważyłam to zmniejszony apetyt z czego bardzo się cieszę. Ale to chyba normalne takie objawy uboczne, o których piszesz, powinno minąć. Każdy org. reaguje inaczej.

A i borę Depakine Chrono w połączeniu z Wenlafaksyną i Trittico.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezimienna123, izzie, zwykle stabilizatory przepisuje się tym, którzy gorzej znoszą SSRI, reagują nadmiernym pobudzeniem. Depakina psychiatrzy uwielbiają, ale ma ona skutki uboczne, niestety. Stosunkowo bezpieczny jest Lamitrin, może warto z nim spróbować, Tegretol ma swoje minusy, ale wypadania włosów nie powoduje. Topamax, moim zdaniem tez jest dobry, ale nie jest zarejestrowany do zaburzeń psychicznych, więc nie wszyscy psychiatrzy są skorzy go przepisywać.

A bezno się nie obawiaj. Od stosowania przez miesiąc się nie uzależnisz, a znaczeni zwiększy się komofort życia.

Ja się uzależniłem co najwyżej psychicznie. Lubie je mieć, lubię zażyć, żeby poczuć relaks, komfort, odprężenie. Ale nigdy, nigdy nie polecił bym benzo jako lek podstawowy, do przewlekłego stosowania, bo wtedy faktycznie problemy mogą być większe niż na początku.

 

-- 27 sty 2013, 19:12 --

 

Bezimienna123, a pod jaką marką bierzesz wenlę? Nie chcę siać fermentu, ale kilka razy przekonałem się, że generyki powodują większe skutki uboczne np. Paxtin kontra Seroxat lub Topiran kontra Topamax. Może spróbuj wejść na lek z oryginalnym Efecitem a potem zamienić na coś tańszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was próbował odstawiać wenlafaksynę? czy rzeczywiście podczas odstawiania leku sa takie ciężkie objawy uboczne?ja biorę wenlafaksynę ale ona na mnie nieszczególnie działa, może jedynie trochę przeciwlekowo, zastanawiam się czy nie dać sobie spokoju z tymi lekami skoro i tak niewiele mi pomagają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezimienna123, a pod jaką marką bierzesz wenlę? Nie chcę siać fermentu, ale kilka razy przekonałem się, że generyki powodują większe skutki uboczne np. Paxtin kontra Seroxat lub Topiran kontra Topamax. Może spróbuj wejść na lek z oryginalnym Efecitem a potem zamienić na coś tańszego?

 

biorę Efevelon 75 mg i do tego Prefaxine 37,5 mg, bo nie było w aptece w hurtowni zamiennika innego o mocy 37,5.

I dopiero po włączeniu tego Prefaxine zaczęłam czuć skutki uboczne, o których pisałam. A zaczynając brać ten Efevelon 75 nic nie czułam złego,oprócz spłycenia emocji,ale to chyba było lepsze niż codzienny płacz i to pijane uczucie przy poruszaniu się.

Dziwne,że zamienniki zawierające tą samą substancję mogą różnie działać,pytałam się o to w aptece i dwa razy lekarza i mówili mi,że to nieprawda z tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, ja biorę już prawie rok wenlafaksynę, a Depakine baardzo krótko. Lekarka powiedziała, że chce od tego stabilizatora zacząć, jak nie będę go dobrze tolerować, to mam przejść na Amizepin. A stabilizator dostałam na moje mega chwiejności...

O tej Depakinie czytam same negatywne komentarze, aż się boję... :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was próbował odstawiać wenlafaksynę? czy rzeczywiście podczas odstawiania leku sa takie ciężkie objawy uboczne?

Próbowałem. Miałem coś jakby "uderzenia osłabienia", które nadchodziły falami, dostałem dziwnego pulsowania w głowie, jakbym miał jakiegoś "tętniaka", itd. Było nieciekawie i na razie lek biorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezimienna123, Teoretycznie generyki działanie mają te same, ale co do uboków, może być różnie. Więc zanim lek zatrybi może warto wydać więcej kasy na oryginał.

 

izzie, ja uważam takie połączenia za strzał w dziesiątkę. Antydeprant likwiduje lęki, motywuje do działania, stabilizator zwiększa dystans, pozowoli spojrzeć na siebie i życie z pewnej odległości, złapać wewnętrzną równowagę. Chwale sobie. Pytanie czy akurat Depakina. To jest na prawdę bardzo skuteczny lek, ceniony także w neurlogii, więc zobacz jak będziesz go tolerować. Może się sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezimienna123, Teoretycznie generyki działanie mają te same, ale co do uboków, może być różnie. Więc zanim lek zatrybi może warto wydać więcej kasy na oryginał.

 

izzie, stabilizator zwiększa dystans, pozowoli spojrzeć na siebie i życie z pewnej odległości, złapać wewnętrzną równowagę..

 

Bardzo "kolorowy" punkt widzienia, ja brałem depakine, karbamazepinę i lamotryginę i albo byłem mega zmulony, senny, zmęczony albo łykałem jak placebo, ale o żadnym spojrzeniu wgłąb siebie nie było mowy niestety. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, no właśnie, więc czekam póki co, bo biorę Depakine b.krótka. Ma też w moim przypaadku podtrzymać działanie Wenlafaksyny, którą sobie baaardzo chwalę, chociaż ostatnio chyba mniej działa(?), nie wiem. Albo zamiana Efevelonu na Axyven gorzej oddziałuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakiś stabilizator który działa doraźnie coś jak benzo? Nieraz mnie tak nosi mam 1000 myśli na minutę czuję jakieś napięcie, że mnie zaraz rozerwie i wtedy takie zakmniecie mózgu w klatce na chwile byłoby dobre ale nie na dłuższą metę na pewno, czułbym się za bardzo ograniczony. A motywacje na trening na siłowni by pewnie szlak trafił. Wiec powtarzam pytanie są stabilizatory, które działają doraźnie a nie wkrecają sie pół roku jak np lamo i dalej ciezko stwierdzic czy juz dziala czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

izzie, na mnie wenla działała pięknie przez 3 lata. Najlepszy lek jaki brałem. Ale przestała.... Potem było tylko gorzej. Fakt, że byłem na niej zbyt szczęśliwy, pewny siebie i zadowolony z siebie. A przecież nic nie trwa wiecznie. Dlatego teraz myślę głównie o równowadze, spokój, już nawet nie intensywnej zmianie nastroju. I żaby ta równowaga trwała (równowaga, ale nie zglebowanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×