Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Od prawie roku( 9 miesięcy) łykam wenlę 75mg. Odpaliła dość pózno, po paru miesiącach i poprawa była na jakies 70%. Próbowałam zwiększyć dawkę do 150 mg ,żeby uzyskać pełną reemisję, ale po kilku dniach wróciłam do 75 , bo skutki uboczne były zbyt męczące. Od paru dni znowu czuję się fatalnie, tak jakby wenla przestała działać. Czy to znak , ze powinnam jednak zacisnąć zęby i spróbować 150 czy zmienić lek? Macie może podobne doświadczenia, tzn. ,czy po paru miesiącach czuliście, ze dawka jest za mała. Moze to normalne przy tym leku, ze organizm po pewnym czasie domaga się więcej? A moze to przejsciwe pogorszenie i powinnam przeczekac ,bo potem znowu wszystko wróci do normy...? Nie chcę zmieniać leku, boję sie też zwiększenia dawki. Błędne koło...Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz Maćku:). Dzisiaj czuję sie trochę lepiej,chyba faktycznie poczekam parę dni ,moze sytuacja sie ustabilizuje. Co do mianseryny, czytam wasze pochlebne opinie o tym połączeniu, ale na razie jeszcze sie wstrzymam. Chodzi o to,ze na poczatku leczenia psychiatra zapisał mi własnie miansec 20 mg na noc, jako dodatek do wenli. Łykałam przez kilka dni 10 mg,zeby sie przezwyczaić, ale po przebudzeniu( koło 12 rano!)czułam się beznadziejnie, jak pijana, mało przytomna , kręcliło mi się w głowie jak diabli. I tak do wieczora. Po paru dniach zrezygnowałam, moze powinnam była przeczekac, nie wiem....

I jeszcze do Ciebie Maćku: jak szybko zwiększyłeś wenle do 150 mg?Czy po 75 mg czułeś pełną poprawę i dopiero z czasem zwiększałeś, bo organizm się przezwyczaił? Zastanawiam się, czy skoro na 75 mg nie miałam pełnej porawy, to jest szansa na pełną reemisję? Kiedys łykałam fluoksetynę i po jakims miesiącu na 20mg czułam się rewelacyjnie,stan się utrzymywał przez parę lat, potem dopiero zwiększyłam do 40, potem max. do 60, az w koncu przestała działać( po 8 latach jakoś). Teraz jest inaczej, pełnego wyleczenia w sumie jeszcze nie odczułam, zatem moze to lek nie dla mnie... Lekarz twierdzi,ze moze jeszcze wenla zaskoczy,ale :czy ja wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam 75 wenla i wydaje mi się, że pełny efekt był dopiero po kilku miesiącach. To znaczy czułam działanie wcześniej, ale po paru miesiącach ciągłego działania poczułam zmianę na lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam 75 wenla i wydaje mi się, że pełny efekt był dopiero po kilku miesiącach. To znaczy czułam działanie wcześniej, ale po paru miesiącach ciągłego działania poczułam zmianę na lepsze.

u mnie po kilku miesiącach przestała działać,zresztą jak wszystkie antydepy,taką mam skazę,teraz znów po przerwie wróciłam do wenli i było bardzo dobrze do dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to,ze na poczatku leczenia psychiatra zapisał mi własnie miansec 20 mg na noc, jako dodatek do wenli. Łykałam przez kilka dni 10 mg,zeby sie przezwyczaić, ale po przebudzeniu( koło 12 rano!)czułam się beznadziejnie, jak pijana, mało przytomna , kręcliło mi się w głowie jak diabli. I tak do wieczora. Po paru dniach zrezygnowałam, moze powinnam była przeczekac, nie wiem....

 

Zmniejsz dawkę mianseryny do 5 mg i spróbuj.Dawkę wenli zwiększa się po ok 3 miesiącach zadziałania podstawowej-jak poczujesz że działa,ale mogłaby lepiej,trzeba poczekać 1-2 m-ce,może się rozkręci.Chyba,że dobrze tolerowałaś wprowadzenie podstawowej,a jest taka potrzeba,to szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczył ktoś z was ile jest kuleczek tzw.peletek, w Alvencie? Wydawaloby się, że 150mg to bedzie albo 150 kuleczek albo 300, ewentualnie 75-czyli 1 kuleczka 1 mg,0,5mg, albo 2mg. Tymczasem w Alvencie 150mg jest grubo powyżej 400 kuleczek, na tylu poległem i już nie miałem siły liczyć od nowa...

Wydawało mi się, że będzie to jakaś rozsadna liczba, by łatwo można było odsypać, przesypać, dosypać-a tymczasem to jest jakaś bardzo dziwna liczba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moja znajoma miala przepisana wenlafaksyne,ale po 2 dniach jej brania 37,5mg odstawila,bo sie przestraszyla skutkow ubocznych jakie u niej wywolal,tzn. 2 dniowe wymioty( nie mogla sie podniesc z lozka taka byla oslabiona),bezsennosc,leki,bol glowy,prady jakies bo tak mi mowila itp. Czego wczesniej nie miala oprocz lekow. Czy po tych 2 dniach brania bedzie odczuwala jakies skutki uboczne??? A i dodam ze brala od czasu do czasu tabletki uspokajace z ziela meczenicy (inaczej passiflora) ktore ponoc zawieraja inhibitory mao o czym przeczytala w internecie i sie obawia ze moze to jest przyczyna. Nie ma jak sie wybrac do lekarza,bo ma wizyte za 3 tygodnie. Prosze o pomoc osoby ktore maja jakies pojecie na ten temat. Bardzo bym ja uspokoila. Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys dawka 37,5 mg wenli mnie miazdzyła-teraz potrafie ni z gruszki ni z pietruszki wziąść na dzień dobry 150 mg wenli,300 mg modafinilu 60 mg metylo i nie czuje szczególnego kopa-dzis taki zestaw miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Jack_, ja po 5, 6 tyg

 

U mnie było tak samo. 6 tygodni chodziłem otępiały potem umysł się rozjaśnił. Tylko niestety dałem się namówić na małą imprezkę(3 piwa) a to wszystko zniszczyło i bujam się z dobraniem leku już bardzo długo. Ale możliwe ,że wrócę do pierwszej miłości:). Mam nadzieje ,że przyjmie swojego Syna Marnotrawnego:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilam sprobowac wenlafaksyny.

Dzis wzielam drugi dzien na noc.

Nie wiem czy dobrze robie,ze biore na noc?

Nie mam zadnych skutkow ubocznych z czego sie ciesze.

Bardzo bym chciala zeby pomogla mi na natretne mysli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bede brac w dzien.

Balam sie skutkow ubocznych i w razie czego chcialam je przespac.

Ale czuje sie dobrze.

 

Wiola to zjedz do nizszej dawki skoro zaczyna sie cos dziac.

Dlugo bierzesz wenlafaksyne? Pomaga Ci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×