Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie ani za pierwszym,ani za kolejnymi(teraz biore trzeci raz)nie bylo wlasciwie sk.ub.pierwsze dni tylko jestem raz zmeczona zaraz po zazyciu,potem znowu jakas podminowana,ale po krotkim czasie wszystko sie normuje i nie ma ubokow Na stale zostalo mi tylko wypadanie wlosow(stosuje na to szampon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujesz przechodzące impulsy elektryczne przez całe ciało, do tego straszne przymulenie, minimalny wysiłek fizyczny jak np. wstanie od komputera kończy się poważnymi zawrotami głowy. To tak w skrócie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do jakiego czasu się utrzymują? Mi dopiero zaczyna fiksować po 3 tygodniach od odstawienia. Siada mi pamięć,zawroty głowy. Odstawiłem ją na rzecz trazodonu. O losie lepiej już chyba rzeczywiście położyć się do łóżka niż mordować się na tym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wenlafaksyna jest najgorszym antydepresantem na rynku do odstawiania. To o czym piszesz, rozpoczeło się w ciągu ok. 3 dni od ostatniej dawki i trwało coś koło 3-4 tygodni.

Często niektórzy lekarze dają jakieś lżejsze leki np. fluoksetynę, co by było łatwiej. Ty masz akurat Trittico.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją przygodę z Seronilem zacząłem wczoraj i kończę dzisiaj , ale już od dziś nie będę brał tabletek. W sumie zażyłem tylko jedną tabletkę 10 mg. Po rozmowie z michuj mam nadzieje , że po zaprzestaniu brania w kolejnych dniach tych tabletek nie będa pojawiac sie żadne efektów uboczne , bo tak jak napisalem wzialem pierwsza tabletke i juz drugiej (w dzisiejszym dniu) i kolejnych nie chce brac , bo zapisuje sie na psychoterapie.Mam nadzieje ze ta pierwsza a zarazem ostatnia moja tabletka ktora wczoraj wzialem ,nie bedzie miala wplywy na moje normalne funkcjonowanie?

 

Jak to ma się tez w tym wypadku z koszmarami sennymi ? Moga sie one pojawic w wyzej wymienionej sytuacji?czy raczej tejednorazowe wziecie tabletki nie zaszkodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

 

Lek generyczny, lek odtwórczy, generyk – określenie leku będącego zamiennikiem leku oryginalnego, zawierającym tę samą substancje czynną. Leki generyczne, aby mogły być wprowadzone do obrotu, muszą mieć udowodniony :

- ten sam skład, muszą zawierać tę samą ilość substancji aktywnej. Mogą zawierać jednak inne substancje pomocnicze, pod warunkiem, że nie zmieniają one właściwości leku i nie wpływają na skuteczność.

- tę samą postać,

- tę samą dostępność biologiczna (biodostępność)

- takie samo działanie farmakologiczne

 

Nie ma sensu przepłacać. Kupujesz najtańszy generyk i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie odstawienia wenlafaksyny.Ile utrzymują się objawy odstawienne? Nie biorę już 2 tygodnie i zauważyłem ,że osłabiła mi się koncentracja i pamięć. Zszedłem z 37,5 do 0 a wcześniej brałem 75mg. Czy ktoś przechodził odstawienie tej substancji?Czy były podobne problemy?Ile się to utrzymywało i czy to przechodzi?

 

ja odstawiałam w styczniu. Przez tydzień było dziwnie a potem ok. Tylko miałam powrót depresji w kweitniu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, do tej pory tylko podczytywałam to forum i to pod innym nickiem, potem miałam przerwę i zapomniałam jaki miałam nick, o haśle nie wspominając :) To będzie mój pierwszy post.

3 tyg. temu za namową lekarza odstawiłam leki (antydepresant Lexapro i zamienniki ostatnio Depralin) - stopniowo. Zmniejszanie dawek trwało 7-8 tyg, wg rozpiski lekarza. No i masakra. Psychika i fizyka mi strasznie siadła.

Objawy psychiczne: płaczliwość, drażliwość, lęki zwłaszcza nad ranem, zaburzenia snu, poczucie beznadzieii, smutek, czarnowidztwo

Objawy fizyczne: zawroty głowy, napady mega zmęczenia, zatrzymanie wody w org. - poranna opuchlizna i ciągły ból piersi, zaburzenia okresu (2 tyg. temu miałam takie bóle, że myślałam że zejdę z tego padołu, w życiu czegoś takiego nie miałam), jak pomyślę że za tydzień mam przejść przez to samo tzn. 3 dni na kolanach wijąc się z bólu, przy zażywaniu mocnych śr.p/bólowych, to chcę zajść w ciążę aby tego uniknąć ha! ha!

Do tego jakieś zaburzenia żołądkowe (ból brzucha, brak lub nadmiar apetytu).

Masakra normalnie, lekarz mnie nie ostrzegł przed taką jazdą. Powiedział, że jak powoli odstawię to będzie ok. W dodatku poszedł sobie na urlop do września. Wrrr.

I nie wiem czy to normalne i jak długo potrwa ten zespół odstawienny? Czy to nawrót depresji? Cholerny świat.

 

-- 15 lip 2011, 22:38 --

 

Dodam jeszcze, że sądząc po objawach, to ciężko się zastanawiałam czy nie jestem w ciąży. Nawet zapachy mi przeszkadzają, nie tylko ogólne ale i ludzi, perfum. Po przeczytaniu któregoś postu z początku wątku, jednak stwierdziłam, że to chyba ta cholerna odstawka. Ale objawy są b. podobne, przynajmniej u kobiet. Leki generalnie biorę od 19 r. ż, z kilkoma dłuższymi przerwami po których depresja wracała. No i teraz się b. boję żeby mnie znowu nie dopadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat leczę się od roku nie wiem w końcu na co, nigdy chyba nie miałam depresji, żadnego doła jak to się powszechnie mówi, było lepiej lepiej lepiej i w końcu dobrze i teraz takie coś mnie dopadło, i właśnie teraz mogła bym powiedzieć że jestem zdołowana. Przesiąka mnie bezradność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×