Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Michuj, ciężko powiedzieć, kiedyś łączyłem to z klonazepamem i / lub karbamazepiną.

Obecne działanie oceniam pozytywnie. Lek zlikwidował mi większość tzw. magicznych myśli, natręctw, lęk uogólniony i napadowy. Oczywiście nie czuję się jakoś rewelacyjnie, ale jest raczej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadaniem leku jest przywrócić neurotransmisje do wlasciwego stanu ,wówczas można lek odstawić stopniowo i poprawa powinna sie utrzymać do czasu kolejnej porcji przewlekłego lub silnego stresu .

 

Czy te leki naprawde zmieniaja strukture polaczen nerwowych? Czego tak naprawde mozna sie spodziewac i jak dlugo zajmuje odbudowanie neurotransmisji? Prosze o informacje, jakies materialy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu adamo_ takie oczy. Chyba mam depresję! Czy to możliwe? Biorę 150mg wenli. Dzisiaj wizyta u mojego psychiatry i mam nadzieję że się nie rozpłaczę bo będzie wstyd.

 

ja miałam mocne zjazdy przy wenli 150

 

-- 29 sie 2011, 17:09 --

 

Guzik trzymam kciuki za lepsze samopoczucie.

 

-- 29 sie 2011, 17:12 --

 

a ja jestem ciagle zmęczona... nawet jak mam dobry nastrój to muszę spać w dzień i się szybko męczę.

wenlę biorę od kwietnia a od czerwca inne wynalazki.

hmmm jutro wizyta u lekarza... ciekawe czy coś zmieni..

chetnie bym odstawiła te paskudztwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Velafax był najlepszym lekiem antydepresyjnym jaki kiedykolwiek brałem. Pierwszy miesiąc jest ciężki.Problemy z bezsennością, brak potencji,uczucie zmęczenia.Potem już jest tylko lepiej.Po tym leku wręcz mnie roznosiło.Byłem bardzo aktywny i zmieniłem się nie do poznania.Z pierdoły na człowieka nad wyraz zaradnego i aktywnego.Jedynym minusem był brak potencji. Ale jest to cena którą trzeba zapłacić za leczenie.Wcześniej brałem trittico.Lek dosyć przyjemny ma mało skutków ubocznych,ale niestety dosyć słaby na depresje i niepokój.Obecnie biorę anafranil. Lek jest ok,ale mam po nim straszne problemy z pamięcią.Wenlafaksyna przywraca prawidłową funkcjonalność mózgu i nie zaburza tak pamięci i koncentracji.Wracam chyba do Velafaxu. Tylko on może mi pomóc.Szukam już leku 8 miesiąc.Porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj, ale co? nie odstawiales stopniowo czy jak?

 

Ja jak za ostro zjechalam z dawki czy wcale nie wzielam to masakra. Kiedys to napisalam na forum, ze gorzej od benzo to ktos napisal, ze nie mozliwe. A ja wiem co mowie. A jak odstawialam powolutku to zero problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś brał wenle razem z ketrelem?

 

Ja biorę od wczoraj Efectin z Ketrelem. Także na razie niewiele mogę powiedzieć. Niektóre neuroleptyki działają tez na depresje np. z wycofaniem czy poczuciem niedopasowania społecznego. Moja lekarka zmieniła olanzapine na kwetiapine, bo po Zolafrenie bardzo utyłam i wzrósł mi poziom cholesterolu z 150 na 261.

 

Guzik, Ketrel jest dobry, kiedyś już go brałam. Powodzenia w terapii :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×