Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

niestety odstawione nagle poniewaz niedlugo czeka mnie operacja i nie moge brac zadnych lekow biore je od 4tyg

 

-- 18 cze 2011, 19:07 --

 

dodam ze bylam dzis na pogotowiu i powiedzialam ze odstawilam. zapisano mi cos na biegunke i wymioty oraz na odwodnienie... jest nadal zle a nawet gorzej zupelnie nie wiem co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę silna reakcja jak na 4 tygodnie zażywania. Myślę ,że powinno Ci szybko minąć, ale nie powinno się odstawiać takich leków z dnia na dzień tylko stopniowo zmniejszając dawkę. Pytam jeszcze raz , co na to lekarz? Powinien Ci udzielić wskazówek.

 

Jaka to była dawka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie widzicie tego, ze powracacie do leku czyli nie zrobil tego co mial zrobic??? znaczy bierzecie, jaest ok, pozniej powtorka z rozrywki i zowu ten sam? sprobujcie innego leku, ktory zadziala tak, ze nie bedzieci ¡e musieli powracac tak szybko! wychodzi na to, ze wam pomaga ale tylko wtedy ak go bierzecie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudia, masz racje taki powinien byc idealny lek .Jednak dosc czesto jak czytam opinie ludzi,z depresja,a zwlaszcza atakami paniki po odstawieniu lekow wszyst ko wraca,jak wiesz nerwica niestety lubi wracac.I tak jest u mnie biore antydepresanty ponad 5 lat i to rozne,bralamprawie wszystko i po odstaw.zawsze mam nawrot.Podkreslam ,nIe u kazdego tak jest!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudia, Niestety nie jest to takie proste. U mnie trudno było w ogóle trafić na taki , który by pomagał. Na dodatek skąd można wiedzieć, czy efekty będą trwałe ,zanim się spróbuje odstawić. Co prawda psychiatra jak namawiał mnie na wenle, mówił ,że ona odnawia trwale jakieś połączenia w mózgu, ale ja nawet jeszcze nie wiem czy będę się na niej dobrze czuła, a co tu myśleć o odstawieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, ja bralam iles tam lat temu seroxat i w kilka miesiecy postawil mnie na nogi. oczywiscie rzucilam bo juz sie czulam super i nerwica wrocila po roku i to silniejsza. efectin bralam 5 lat i tarz zchodze. jest na 20mg co drugi trzeci dzien i jakos nic sie ze mna nie dzieje.

moze za szybko odstawiacie????

ja np po 3 latach brania nie bylam gotowa na odstawiane bo z jednej strony chcialam odstawic a z drugiej sie balam. wiec psychiatra powiedzial, ze mam nie odstawiac skoro sie boje odstawiania. mial racje. minal rok czy 2 i jakos sama bez lekarza odstawiam i nie boje sie niczego. jak nie wezme specjalnie i poczuje juz jakies szumy w glowie to lykam te swoje 20 mg i tyle. za niedlugo zmnijesze na 10mg tylko trudno sie dzieli jedna kapsulke na 7!

ja nie mowie, ze nie wroci mi nerwica. pewnie wroci, ale teraz jest ok!

a jakbym odstawila po 3 czy 4 latach to pewnie juz podczas odstawiania mialabym jazdy.

 

PS. cos i sie wydaje, ze mi tez lekarz powiedzial, ze efectin leczy. pozyjemy zobaczymy.

 

wczoraj sie troche upilam (3 drinki rumu!!!! ale spilam sie dlatego bo nie pije zbyt czesto a nawet baaaaardzo rzadko, po drugie bezno biore tylko na noc wiec to bylo juz po ponad 20h o ostatniego bezno) i przyszlam do domu, zjadlam kawalek miesa z patelni i zwymiotowalam...... i zarzucilam 4 tapsy lexotanu i poszlam spac. dzis sie czuje dobrze. troche mnie smali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt moze za szybko odstawialam,za kazdym razem jak bralam wenle to rok max poltora roku,5 lat to dla mnie strasznie dlugo byc na jednym leku,pomijajac koszty materialne brania wenli,no ale moze wdedy nie ma nawrotow,albo przynajmniej jest mniejsze ryzyko nawrotu,musialabym to sprawdzic.Sek w tym ,ze jestem niekonsekwetna w dlugim braniu jednego leku,bo albo czuje sie dobrze i odstawiam lek za szybkoalbo biore i wydsje mi sie,ze nie dziala badz za slabo dziala dany lek i odstawiam(ta druga opcja o wiele czesciej mi sie zdarza.Z kazdym lekiem tak bylo antydepr.1-1,5 roku max pozniej dzialanie slabnie i znowu zmiana na inny specyfik i tak w kolko

 

wiola173, klaudia, bardzo ciekawe to co piszecie o trwalej odnowie polaczen miedzy neuronami .Ccialabym ,zeby tak bylo i tego Nam wszystkim zycze.no,ale pozyjemy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84,

 

ja jestem przekonana, ze odstawianie w momencie jak sie czujemy lepiej nie jest dobre. moze cos na zasadzie antybiotyku. i tak i tak wracasz do wenli wiec koszty wcale sie nie zmniejszaja ale rociagaja w czasie. bez sensu. ja bralam 5 lat i tyle. jak narazie mam nerwice w d...

nie mowie, ze jestem 100% uleczona bo pewnie nie. czasem mam doly depresyjne jakies. ale przynajmniej nie sram wgacie ze strachu, ze cos mi jest i umieram i nie dzwonie po karetki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudia, swieta racja ,musze uczyc sie konsekwencji i wytrwalosci w braniu danego leku przez dluzszy czas,ale to bedzie trudne.

Wiem to glupie co napisze,ale z drugiej strony korci mnie seroxat,moze by mi bardziej pomogl w odstawieniu benzo,,zamulil" troche. Z jednej strony boje sie tej nadmiernej sennosci po S.z drugiej chcialabym sie uspokoic.Wiem,ze to strasznie ambiwaentna postawa, i juz nie wiem czego chce,jedno wyklucza drugie :(

Po efectinie nie tyje,a po seroxacie bedzie ladnych pare kilo do przodu(panicznie boje sie tycia!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84,

co??????????????

po seroxacie to ja chodzilam jak nakrecona speedem jakims a nie senna. a schudlam prawie 10kg wiec nie wiem jak inni tyja?????

ale jesli seroxat zadziala silniej na depresje czy nerwice to moze wcale nie bedziesz miala ochoty sie zmulac :) sprobuj!

 

ja chce sie zmulic tylko jak mam dola zeby wszystko miec w d...

ale jak cie seroxat nakreci to nie bedziesz miala deprech, dola itd, i wcale nie bedziesz chciala byc zmulona. po drugie latwiej ci by bylo odstawic benzo!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bralam seroxat moze 4miechy i mnie zamuhlal dosc mocno niestety nie lubie tego,przytyc za bardzo nie przytylam ,ale na wiekszosc ludzi dziala nasennie i wiekszosc sporo tyjeAle mysle,ze pomogl by mi wodstawceBZD bo dobrze dziala na t.lekowe chyba lepiej niz efectin. Seroxat daje podle uboki na poczaku(mega napady paniki,ogolne rozbicie,rozdygotanie,silne drzenita konczyn),ale jak juz zacznie dzialac to uspokaja,wycisza bo dziala na pewne osrodkl w mozgu dlateho wlasnie powinien uspokaac Klaudia jak Ciebie speedowal i schudlas to jeses szczescara iraczej wyjatkiem potwierdzajacym regule:)

 

-- 20 cze 2011, 17:13 --

 

mnie efectin bardziej speeduje i dziala silniej p/depresyjnie niz S.Ale ten speed powenli nie zawsze jest dobry .no,ale ne tyje wrecz chudne po weni to wielki plus klaudia naprawde wydawao mi sie ,ze gdzies pisalas ,ze seroxat tez Ciebie zamulal,noale widac cos pokrecilam.

 

-- 20 cze 2011, 17:13 --

 

mnie efectin bardziej speeduje i dziala silniej p/depresyjnie niz S.Ale ten speed powenli nie zawsze jest dobry .no,ale ne tyje wrecz chudne po weni to wielki plus klaudia naprawde wydawao mi sie ,ze gdzies pisalas ,ze seroxat tez Ciebie zamulal,noale widac cos pokrecilam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie ja cytrynka. mnie nie zmulal. tylko objawy pierwsze mialam, ze omdlewalam i trzesawki mialam. zmulaly to mnie niezle benzo na poczatku.

nigdzie nie napisalam ze mnie zmulal ani efectin ani seroxat. a jak napisalam to chyba na jakims niezlym haju bylam :time:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. przez 3 miesiące brałem velaxin ER75 mg a od około 10 dni biorę Oriven 150 mg to jest też wenlafaksyna ale tańszy zamiennik i od około 5 dni jakos dziwnie sie czuje nawet troche gorzej niż wcześniej takie nie miłe uczucie w głowie nie umiem tego opisać....czy to minie ??? czy może 150 mg to zadużo dla mnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. przez 3 miesiące brałem velaxin ER75 mg a od około 10 dni biorę Oriven 150 mg to jest też wenlafaksyna ale tańszy zamiennik i od około 5 dni jakos dziwnie sie czuje nawet troche gorzej niż wcześniej takie nie miłe uczucie w głowie nie umiem tego opisać....czy to minie ??? czy może 150 mg to zadużo dla mnie ?

ja teraz też mam połowę dawki,wczesniej 150mg teraz 75 i jest o wiele lepiej,wiec możliwe ,że zbyt duża daka ale zapytaj lekarza a mozliwe to wina zamiennika nie brałłam tego ,żeby cos powiedzieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. przez 3 miesiące brałem velaxin ER75 mg a od około 10 dni biorę Oriven 150 mg to jest też wenlafaksyna ale tańszy zamiennik i od około 5 dni jakos dziwnie sie czuje nawet troche gorzej niż wcześniej takie nie miłe uczucie w głowie nie umiem tego opisać....czy to minie ??? czy może 150 mg to zadużo dla mnie ?

ja teraz też mam połowę dawki,wczesniej 150mg teraz 75 i jest o wiele lepiej,wiec możliwe ,że zbyt duża daka ale zapytaj lekarza a mozliwe to wina zamiennika nie brałłam tego ,żeby cos powiedzieć ;)

 

 

tak wizyte mam dopiero 27 lipiec a nie mam kontaktu telefonicznego ;/ jak to nie minie do tygodnia najwyzej sam zejde do 75 mg bo na wlasna prosbe mam 150 mg, bo wcale nie jest jak powinno byc no a prawie 4 miechy bralem , choc jest duzo lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×