Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Po ladnych kilku tygodniach,przeciwlekowo mogla by dzialac jeszcze mocniej ,przydaloby mi sie to teraz,ale boje sie anaranilu,za duzo ubocznych,zwlaszcza tycie po klomipraminie mi przeszkadza

Paroxetyna tez boje sie tycia obsesyjnie:(

Ale anafranil lub seroxat pewnie dzialal by lepiej na leki

Wenla dziala dobrze na depre na leki tez,ale,jednak slabiej

wiola173, a jak Ty sie czujesz na kombo Anafranilu z Efevelonem? Jak dlugo bierzesz ten zestaw lekow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jutra biorę 225mg. Dziękuję cytrynka84. Mam wybór albo zwiększyć wenle albo próbować z sulpirydem który jeszcze zalega w szafie. Ale nie po to go odstawiałam aby brać znowu, więc będzie wenla. Zobaczę cóż zdziała taka dawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiola173, no fakt 10 dni to bardzo krotko,zycze,zeby Cie zaktywizowal na stale i ogolnie powodzenia.

 

-- 22 maja 2011, 13:31 --

 

Ritka7x, tak mozna laczyc te leki,czesto sie tak robi na poczatku leczenia.

 

-- 22 maja 2011, 13:38 --

 

Guzik, ale musisz poczekac na efekty 225 conajmniej tydzien- tak mi mowil kiedys lekarz,jak by nie pomoglo zmienisz lek

 

Szkoda,ze nie mozesz zwiekszyc Fluanxolu moze to by pomoglo bardziej,skoro F. na Ciebie dobrze dziala

 

Powodzenia z wenla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik, ale musisz poczekac na efekty 225 conajmniej tydzien- tak mi mowil kiedys lekarz,jak by nie pomoglo zmienisz lek

 

Szkoda,ze nie mozesz zwiekszyc Fluanxolu moze to by pomoglo bardziej,skoro F. na Ciebie dobrze dziala

 

Powodzenia z wenla.

 

Teraz biorę 187.5 więc zwiększam tylko o kolejne 37.5. Jak nawet za dwa tygodnie będzie lepiej to i tak szybciej niż kolejna wizyta u lekarza. Raczej gorzej od tego nie będzie więc będę czekać z nadzieją na jakiś efekt.

 

-- 24 maja 2011, 11:43 --

 

Czy to normalne że boli mnie głowa i jest mi słabo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudia, raczej,nie mozna brac,efectinu w ciazy,ale lekarz moze zadecydowac,ze,mozesz jednak brac Spytaj sie najlepiej ginekologa ,psychiiatry tez sie poradz.Wiekszosci antydepresantow nie mozna brac w ciazy,ale niektorzy musza brac i biora bo np dr oceni,ze korzysci z leczenia sa duzo wieksze,niz ewentualne zagrozenie dla dziecka.Pewnie zmieni lek

 

Zalezy jak sie czujesz?,ale ja bym sie bala szczerze mowiac brac efectin w ciazy ,to jednak dosc mocny lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego wszystkiego zle napisalam posta i w sumie nie wiadomo o co chodzi, chociaz widze, ze wiekszosc rozumie.

mialam zamiar napisac, ze zrobilam juz test i wyszlo, ze tak ale ze dopiero ide do lekarza potwierdzic.

ja sie zabezpieczam ale zdarzyl sie "wypadek" ..

jestem w kilkuletnim zwiazku i mam 31 lat wiec czas raczej odpowiedni ale ja sie boje!!!!!!

i te leki i tego, ze zaczne dostawac atakow paniki jak kiedys!!! co wtedy zrobie?? zawsze sie balam, ze umre przy porodzie!!!!

mieszkam w hiszpanii i tu aborcja wczesna jest legalna wiec nie byloby problemu.... daja jakies tabletki i tyle. pomijajac morlane aspekty sprawy zastanawiam sie czy na ta piepszona nerwice nie lepiej by bylo to zrobic. co za zycie bedzie mialo dziecko z matka z atakami paniki????????

no i czy juz nic sie nie stalo bo biore efectin caly czas chociaz jestem juz na okolo 20mg........?

jezu jaka trudna decyzje mam do podjecia!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ataki paniki bywają a nie trwają permanentnie. Bywają gorsze matki, bez ataków paniki. Pozbawione miłości i szacunku do własnego dziecka. Wiem że fluanksol jest lekiem który mogą przyjmować nawet kobiety w ciąży, ale nie wiem czy działać może na ataki paniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamo,

hej, mialam to samo. na léki super na depresje pozostawia wiele do zyczenia. ale moze poprostu tzreba dluzej poczekac zeby zadzialala na depreche. ja mam skrzywiony obraz bo benzo mnie w depresje prawdopodobnie wpedzilo wiec wenla nie robila tego co powinna bo benzo ja wypieralo. a na léki ok.

 

-- So cze 04, 2011 1:05 am --

 

hej ludzie, dostaje automatycznie poczta recepty na wenle a uzywam paczke na 3 miechy a co miesiac mam recepte. jak ktos chce odkupic to na priva. ja biore generyki ale moge powiedziec lekarce, ze ma mi dawac efectin. nie wiem ile was kosztuje ale mozna sie dogadac. tutaj zreszta mozna bez recepty kupowac ale z recepta taniej ( benzo nie mozna bez recepty takze o to prosze sie nie kontaktowac!!! nawet jak by mozna bylo to trzeba byc debilem zeby sie bawic w odsprzedawanie tego leku!!!))

ja tutaj raczej zeby pomoc tym co moze by troche zaoszczedzili na tych polskich cenach.

ogolnie dziwne, ze niby Unia a w polsce na rcepte a tu nie trzeba :/ na zadne antydepresanty :/ co kraj to inaczej ale w koncu Unia to Unia, nie wiem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę około 3 tygodni dawkę 75mg raz dziennie rano. początek był bardzo kiepski, spanie po 12 godzin, brak siły, ale po kilku dniach sytuacja się polepszyła i teraz wydaje się być już dużo lepiej.

 

problem który pozostał to mocno rozszerzone i nierówne źrenice. jest to oczywiście wpisane w ulotce jako działania niepożądane, ale czy to znaczy że cały czas będzie się to utrzymywać czy organizm powinien się przyzwyczaić i źrenice powinny wrócić do normy? nie wiem czy tak powinno być i czy może nie lepiej wybrać się do okulisty. jak było u was? powróciły do normy czy cały czas były rozszerzone?

 

boję się że może coś się stać szczególnie że nadchodzą jasne słoneczne dni. dodam że mam krótkowzroczność - około -0,75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michalm też miałam rozszerzone źrenice przez pierwsze dni, potem przeszło. Pewnie i Tobie w końcu minie. Również mam wadę wzroku -1,0 i nie sprawiało mi to problemów nawet w słoneczny dzień.

A tak ma marginesie, po jakim czasie brania wenli zauważyłeś znaczącą poprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi było strasznie niedobrze przez pierwsze kilka dni. Zwłaszcza jak ziewałam to od razu miałam odruch wymiotny (a ziewałam cały czas :roll: ). W dodatku chodziłam okropnie kołowata, a wieczorami to w ogóle już nie kontaktowałam :shock: Radzę Ci jednak to wszystko przetrzymac, bo te objawy uboczne mijają. teraz się czuję ba rdzo dobrze, a w nocy spię jak zabita ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monika1984, minęło 4 tygodnie na dawce 75, nie wiem czy już osiągnąłem stabilny stan czy jeszcze będzie się coś zmieniać, także ciężko mi odpowiedzieć na Twoje pytanie. na pewno skutki uboczne fizyczne uboczne znacząco ustąpiły (pierwszy tydzień był kiepski). poza źrenicami, cały czas są na około 2/3 a nawet 3/4 tęczówki. nie wiem czy bardzo to widać i co ludzie o tym myślą :/.

 

psychicznie nadal huśtawka, ale powoli zauważam lepsze okresy. szczególnie rano gdy muszę wstać i nigdy nie miałem na to siły, potrafiłem leżeć do popołudnia, gdy nie było obowiązków i konieczności wstania. natomiast nadal wiele błahych rzeczy potrafi mnie wyprowadzić z 'dobrego' nastroju. mam nadzieję na ciągłą poprawę, ale nie wiem czy to technicznie (chemicznie) realne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×