Skocz do zawartości
Nerwica.com

Godne wynagrodzenie


Gość liptint

Rekomendowane odpowiedzi

Carlos , ale jak to jest ? Piszesz ,że oficjalnie masz za 168 godzin 728 zł ,,, jak to sie ma do kodeksy pracy jeśli chodzi o najniższe wynogrodzenie , bo Twoje zarobki sa niższe ?

Współczuje Ci ,że zasuwasz tyle godzin w miesiącu . Niewolnictwo ! , bo inaczej nie można tego nazwać . Jeszcze jedno pytanie , jest możliwośc ,żebyś odmówił robienia nadgodzin ?I co wtedy ?

A Inspekcja Pracy . Podp-ierdolić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, tak 200 w miesiącu, nie w tygodniu. 8 zł na rękę to jest już jak dla mnie dużo, ale z perspektywy kogoś kto myśli o założeniu rodziny i nie ma swojego/rodziców/babci mieszkania to nie wystarczy.

 

Kalebx3, szukać czegoś innego nie mogę bo z jednej strony brak ofert dla kogoś takiego jak ja, a jeśli się pojawiają i pracodawca mnie widzi ( co jakiś czas próbuję jak mam jakąś szansę) to mu się odechciewa, jedzie ode mnie pesymizmem-nie umiem już wykrzesać z siebie optymizmu- no i wygląd... do tego nie chcę ryzykować przestoju w napływie gotówki, bo nie wyrobię w domu-nawet jak przesunę rachunki to histeria u reszty domowników sięgnie zenitu, a ja i tak ledwo już ich znoszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlos , ale jak to jest ? Piszesz ,że oficjalnie masz za 168 godzin 728 zł ,,, jak to sie ma do kodeksy pracy jeśli chodzi o najniższe wynogrodzenie , bo Twoje zarobki sa niższe ?

Współczuje Ci ,że zasuwasz tyle godzin w miesiącu . Niewolnictwo ! , bo inaczej nie można tego nazwać . Jeszcze jedno pytanie , jest możliwośc ,żebyś odmówił robienia nadgodzin ?I co wtedy ?

A Inspekcja Pracy . Podp-ierdolić ?

robię na umowę zlecenie a to nie podlega pod kodeks pracy, ale podpisuje jakąś śmieszna listę że 168 h w miesiącu robię co mija się z prawdą ale to chyba dla nich zabezpieczenie.

Jesli chodzi o PiP to w moim wypadku mógłbym tylko kwestionować że moje zlecenie ma rzeczywiście charakter umowy o pracę bo cześć osób z którymi robię dokładnie to samo ma umowę o pracę( dostali jako wieloletni pracownicy a wcześniej zupełnie na czarno 10 lat dymali) ale nawet oni za nadgodziny dostają pod stołem taka to firma.

 

-- 28 sie 2014, 17:20 --

 

carlosbueno, tak 200 w miesiącu, nie w tygodniu. 8 zł na rękę to jest już jak dla mnie dużo, ale z perspektywy kogoś kto myśli o założeniu rodziny i nie ma swojego/rodziców/babci mieszkania to nie wystarczy.
ja nie myślę o założeniu rodziny choć akurat mieszkać bym miał gdzie bo rodzice mają spory dom no ale moja historia relacji damsko- męskich jest skrajnie uboga zresztą jestem mentalnie bardzo dziecinny i nieodpowiedzialny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

ja nie myślę o założeniu rodziny choć akurat mieszkać bym miał gdzie bo rodzice mają spory dom no ale moja historia relacji damsko- męskich jest skrajnie uboga zresztą jestem mentalnie bardzo dziecinny i nieodpowiedzialny.

Carlos , osobiście uważam ( zważ ,że jest to tylko moje zdanie , które może być dalekie od prawdy )iż to ,że obecnie nie zamierzasz zakładać rodziny pewnie wiąże się z tym ,że masz rodziców (tzw nazwijmy to "plecami") na których możesz się oprzeć i zawsze otworzyć do kogoś buzię pogadać . masz nadto zawsze podany przez mamusię obiad i tego typu dobre rzeczy( pranie , etc ) . A jak zabraknie w przyszłości Rodziców ? Wtedy Twoje obecne postanowienie zostania kawalerem może się diametralnie zmienić . A jak jeszcze splotem dziwnych wydarzeń i okoliczności pojawi sie na Twoim horyzoncie chętna dziewczyna , która Ci sie spodoba, to ów dzisiejsze postanowienie pójdzie się je-bać .Nie musi oczywiście tak być , ale nie wykluczysz ,że może się tak zdarzyć. ;)

To ,że nie masz bogatej przeszlości w kontaktach damsko- męskich -uważam - nie stanowi wielkiej przeszkody do stworzenia prawdziwego , opartego na uczciwości pełnego Związku. Nawet może byc to w pewnych okolicznościach zaletą ( fraszkopisarz Jan Sztaudynger napisał , krótką acz treściwa fraszkę , posłuchaj :"W Miłości cenię niedoświadczenie , miłość nie jest kunsztem , miłośc jest wzruszeniem " ;)

A to ,że jesteś dziecinny i nieodpowiedzialny to uwierz mi ( na podstawie moich własnych doświadczeń ) , wszysko się zmienia z pojawieniem sie w Rodzinie dziecka ,,, i odpowiedzialnośc się z nagła pojawia i szybkim krokiem wchodzisz w dorosłość i w ogóle jestes ojcem , a to taka rola ,że z niczym nie można porównać tej jedynej dla faceta wręcz świętej powinności , pełnej Miłości i całkowitego oddania i poświęcenia.Poza tym jesteś inteligentnym czlowiekiem i na niejeden temat mógłbyś z Babą pogadać , a kobiety lubią gadać i byc słuchane z zainteresowaniem .

- Jakoś tak TO Carlos widzę . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×