Skocz do zawartości
Nerwica.com

Sposoby na Globus Histericus


Alice in wonderland

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Szukam sposobu na Globus Histericus. Męczy mnie potworny ucisk w szyji, raz jest wysoko, raz po środku, raz nisko, w mostku. W międzyczasie chodzę od lekarza do lekarza i próbuję wyjaśnić skąd owe uczucie mam. Nie mogę już z tym wytrzymać!!! Męczę się strasznie. Mam wrażenie, że się uduszę :zonk: co wywołuje jeszcze większy lęk i pogorszenie stanu. Cokolwiek To jest, muszę jakoś sobie pomóc. MOże ktoś z Was ma jakiś sposób, cokolwiek, nawet jeśli działa na krótko. Piszcie swoje pomysły...

Piszcie też, czy komuś przeszło i w jaki sposób. A może zostanie to już na zawsze :why: ?

Odczucia mam takie jakby w krtani/głośni był skurcz. Jest nieco lepiej w trakcie mówienia. Do tego towarzyszy mi "dziwny" wyraz twarzy, może to głupie ale mam wtedy taką "płaczliwą" minę, zmartwione brwi i nie mam nad tym kontroli. Potrafię to mieć bardzo długo, niemal stale, nawet gdy się śmieję. Mam wrażenie, że ta zmartwiona mina zostanie ze mną już na zawsze. No i Globus też :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to bywało tak: raz 2 miesiące, potem spokój na dwa miesiące i znowu - 3 miesiące itd itd... nie mam na to recepty... ratowałam się nawet cholinexem, validolem, tą wodą gazowaną - nie wiem czy działało... chociaż zauważyłam, że lepiej mi było jak się kładłam na drzemkę i wszystkie emocje opadały - polecam też magnez - jakiś dobry magnez. Przejmujesz się tym i sama się nakręcasz - wiem, robiłam i czesto robie to samo bo nie da się nie przejmować ale postaraj się to przyjąć a nie z tym walczyć - to też jest metoda, może zadziała. Czasem udawało mi się sobie wytłumaczyć, że z tym się nie walczy. Pomagało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nieco lepiej gdy sobie za przeproszeniem beknę heh. Ale to na chwilę a potem zaraz znów czuję napięcie w szyji. Jeden lekarz podejrzewa u mnie refluks i dostałam na to Controloc. Biorę już kilka dni i zero poprawy, eh.

 

CzarnaInez, próbowałam tabletek do ssania ale Halls z miodem i cytryną. Efekt - jeszcze gorsza gula i uczucie ciała obcego w gardle! Nie wiem, czy ten cukierek przykleił mi się potem do gardła czy co? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alice in wonderland, zobacz kochana, tutaj piszą o tym.. Może akurat kula-w-gardle-globus-histericus-t34695-42.html

 

-- 24 cze 2014, 01:41 --

 

Alice in wonderland, zobacz kochana, tutaj piszą o tym.. Może akurat kula-w-gardle-globus-histericus-t34695-42.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×