Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depersja, pustka - nie wiem jak to nazwać...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym po krótce opisać tu swoją historię i to z czym się borykam, proszę tylko o mądre, rozsądne odpowiedzi, rady. Zatem mam 24 lata, przez 8 lat trenowałem boks, lecz niestety los sprawił że odkleiła mi się siatkówka i musiałem przestać, po tym czasie wszystko tak jakby mi zobojętniało, przestałem się angażować w swoje życie, zacząłem siedzieć w domu , straciłem prace i chęć życia.. dzisiaj jestem na rozstaju dróg ponieważ stoję przed wyborem mianowicie poznałem kobietę, która ma dziecko - 16 miesięcznego syna. w którym jestem zakochany, lecz z jego mamą nie układa mi się dobrze, jestem leniwy, zoobojętniały najchętniej siedziałbym tylko w domu, nigdzie nie wychodził , mam możliwość wyjechania do pracy za granicę, lecz gdy tylko przychodzi ta myśl strasznie się boję, że muszę go tutaj zostawić, zaczynam sobie wkręcać że coś mi się tam stanie jestem chyba hipohondrykiem (jestem nosicielem gronkowca złocistego, którego leczę ) cały czas jestem smutny, nic nie daje mi radości z życia, ciągłe wybory itp. Tęsknię też za domem ponieważ jestem z Krakowa a mieszkam w Szczecinie (gdzie pracowałem).. Proszę doradźcie mi co zrobić, jak zacząć żyć co wybrać, co będzie stosowne czy po prostu wyjechać i zostawić wszystko w tyle.. z góry dziękuję - pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luka24, zanim wyjedziesz do pracy za granicę musisz uporządkowac swoje życie a przede wszystkim zdrowie, poprawić samopoczucie. Najrozsądniejszą rzeczą którą na ta chwile powinienes dla siebie zrobić to wybrać sie do psychologa i ewentualnie lekarza psychiatry, ponieważ nie ulega wątpliwosci że masz depresje. A to trzeba leczyc tak jak każdą inną chorobę.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz objawy depresji , idź do psychiatry zanim ci sie pogorszy, jestes tez daleko od domu, pewnie nie znasz z a duzo ludzi , czujesz siesamotnie, co do dziecka lepiej miec własne niz cudze, jak jestes w nim zakochany to poszukaj sobie kogos z kim bedziesz miał wiel wspólnych tematów do rozmow i miej sobie własne dziecko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luka24, jeżeli nie czujesz się psychicznie gotowy na wyjazd za granicę, to najpierw uporządkuj swoje życie. Skorzystaj ze wsparcia psychiatry/psychologa. Być może faktycznie masz depresję, ale rzetelną diagnozę może postawić tylko specjalista podczas bezpośredniej wizyty. Trochę nie rozumiem charakteru relacji z kobietą, o której wspominasz. Wydaje mi się, że jesteś bardziej zafascynowany jej synem niż nią samą, a to dziwne. Nie angażuj się w związek ze względu na dziecko (do tego nie Twoje dziecko), jeśli nic nie czujesz do tej kobiety. Tylko ją zranisz. Zastanów się, co Cię z nią łączy, czy chcesz z nią być, czy w swoim towarzystwie dobrze się czujecie, możecie na sobie polegać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×