Skocz do zawartości
Nerwica.com

Poczucie świeżości


monk.2000

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszła mi do głowy taka myśl. Człowiek poznaje przez kontrast. Każdy kolor, albo liczba ma swoje przeciwieństwo.

Kiedy jesteśmy uwarunkowani swoim nawykami do człowieka przychodzi habituacja. Patrząc długo w jeden punkt wzrok traci ostrość. Dlatego ptaki ruszają głową, żeby cały czas widzieć.

 

Poznajemy naszą miejscowość poprzez dostrzeżenie innych miejsc. Kiedyś gdy wyjechałem do podobnej miejscowości do mojej 4,5 tysięcznej Goliny, wróciłem ze świeżym spojrzeniem. Miasto było inne, czułem się jak turysta, dziwiąc się światem wkoło.

 

Do czego zmierzam. Jakie macie sposoby, by wydobyć się z rutyny i znowu "poczuć się młodo". Ja mam tak z tym forum. Wyrobiło mi się wiele zwyczajów i nie potrafię czerpać radości z ponownego odkrywania tego miejsca. Po prostu fizycznie jestem tu obecny, piszę posty, ale jednocześnie duchem jestem nieobecny.

 

Żeby zakończyć pozytywnie, biorę się właśnie za przemeblowanie na komputerze. Mam zamiar odświeżyć jego wygląd, zmienić funkcjonalność. Na nowo dostrzec w nim to co praktycznie jest przeze mnie nie zauważane. Pamiętam swój pierwszy komputer i tą fascynację. Jak pojawił się jakiś błąd to potrafiłem rozmawiać o tym z kolegami w szkole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monk.2000, jakiego rodzaju świeżości masz na mysli w pierwszych zdaniach? ja nie odczuwam tak tego co piszesz. Chodzi Ci o to by odwiedzać tereny w których nigdy się nie było?

Jam Van Dahl, mnie szkoda usunąć konto za długo je mam i za dużo spędziłam czasu a jestem sentymentalna by wywalić je od tak do kosza. To kawał życia a nie mam czego się wstydzić by kasować i znikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę cię, teraz będziesz trollować w każdym watku?
to była wypowiedź związana tematycznie z Twoją wypowiedzią, a nie trolling. Próbujesz robić dobrą minę do złej gry... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak z tym forum. Wyrobiło mi się wiele zwyczajów i nie potrafię czerpać radości z ponownego odkrywania tego miejsca. Po prostu fizycznie jestem tu obecny, piszę posty, ale jednocześnie duchem jestem nieobecny.

przewartościowujesz to forum. wgłębiać się w tematy o pierdolcach, zaburzeniach, chorobach w somatyce na bonusie i czuć przyjemność z odkrywania.. chyba, że ślesz posty rekreacyjnie i faktycznie dobry jest fun z lektury wynurzeń to spróbuję sama zrobić jeszcze większą wkręte w rekreacje, bo na ten moment nie czuje i trzy lata temu również nie czułam jakiejś szczególnej ekscytacji z możliwości przeglądania wątków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę cię, teraz będziesz trollować w każdym watku?
to była wypowiedź związana tematycznie z Twoją wypowiedzią, a nie trolling. Próbujesz robić dobrą minę do złej gry... :roll:

 

 

Twój trolling jest słabszy niż mój i musisz sie z tym pogodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile zamysł autorka wątku jest doskonałym pytaniem, na które ja odpowiedzi kompletnie nie znam (a uwielbiam zmiany w moim otoczeniu, mogłabym przemeblowywać mieszkanie łącznie z malowaniem co pół roku), niemniej tytuł tego wątku bardzo jednoznacznie kojarzy mi się z idiotycznymi reklamami... środków do higieny intymnej dla kobiet. No bo "poczucie świeżości", to się tam ciągle przewija :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×