Skocz do zawartości
Nerwica.com

dostałem leki przeciwdepresyjne...ale uważam że są zbędne...


szymekwolf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy to normalne? nie chce żeby ktoś ( doktor, rodzina ) wmawiał mi chorobę...przyznam, że jest źle, czasami tragicznie ( ciężar na duszy, płaczliwość, bezsilność, bezsens, brak chęci do życia , do czegokolwiek, bezsenność, natłok myśli ), ale skoro mam wątpliwości co do diagnozy to czy powinienem mimo wszystko te leki brać? Byłem u lekarza dzisiaj i zadał jedno zasadnicze pytanie : czy ma pan myśli samobójcze ? odpowiedziałem że tak, ale nie w tej chwili, że zdarzały się czasami a co będzie to się okażę ( i wrażenie mam że dlatego te leki dostałem ) i nie jestem pewny czy odpowiedziałem szczerze ( myśli typu : "lepiej by było gdyby mnie nie było ", "jak bym nie żył byłoby lepiej" "gdybym się nie urodził też było by dobrze" " nie chce mi się żyć", "po co ja żyję " ). Czy to są myśli samobójcze? Choć w najtrudniejszych momentach zdarzało mi się powiedzieć, ze się powieszę, chociaż wiem ze tego nie zrobię, czcze gadanie... sam nie wiem:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam, że jest źle, czasami tragicznie ( ciężar na duszy, płaczliwość, bezsilność, bezsens, brak chęci do życia , do czegokolwiek, bezsenność, natłok myśli )

 

Wymieniłeś sporo objawów typowych dla depresji. No ale abstrahując od diagnozy, czy czujesz się z tym wszystkim dobrze? Nie obniża to komfortu Twojego życia? Nie męczy? To są chyba najważniejsze kwestie. Bo generalnie leki przy wymienionych przez Ciebie objawach powinny pomóc, więc może warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie z czym się czuję dobrze? z tym że muszę żyć ? różnie, czasami lepiej ,czasami gorzej, wymienione przeze mnie objawy nie występują cały czas, są dni lepsze, są dni gorsze... z tym ze zaczynam brać leki ? nie wiem sam, mam wrażenie że mi to obojętne czy one są czy nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem,że takie nic nierobienie tzn bez leków i bez terapii może mieć naprawdę fatalne skutki. Spróbuj przez 2 miesiące brać leki,zobaczysz sam czy cokolwiek się zmienia. Jak nie to chodziaż psycholog i kilka rozmów.Zobaczysz na czym stoisz.Życzę Ci powodzenia jakakolwiek byłaby Twoja decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×