Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zaczęłam sobie wmawiać SM albo guza mózgu przez "pijane" zawroty glowy trwające od marca praktycznie non stop.Od jakiś trzech tygodni doszła mi faza na nierówne zrenice.Nie jest to różnica bardzo widoczna,ze jedna jest zupełnie mała a druga duża.Co chwila je oglądam.Przez ostatni tydzień było juz dobrze,bo były równe,a teraz znowu sobie wkręcam stwardnienie lub guza.Przez to jestem cały czas w napięciu.Głowa mi mało nie eksploduje,taka mam na niej obręcz.Podobno zrenice mogą być rozne także w wyniku stresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez niedawno przechodzilam fazę z SM. Neurolog juz na pierwszej wizycie mi powiedział ze wszystko jest ok ale ze moim lekarstwem będzie rezonans. Oczywiście na niego pobieglam,wydalam kupe kasy a i tak zaczelam rozmyslac ze to dopiero początek choroby i ze na rezonansie nic nie widać itp. Błędne kolo. Moj lekarz powiedział ze na 10 osób przychodzących do niego z podejrzeniem SM tylko 2 sa chore i maja trochę inne objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

To że tu się pojawiam, znaczy że wróciła moja dawna znajoma... nerwica. Żyje z nią już 26 lat. Leczyłam 3 lata terapią z psychologiem i 5 lat SSRI z psychiatrą. Bywało różnie, raz dobrze, raz źle, ale ważne że w ogóle coś było:) Bo po terapii i lekach wróciłam do życia.

Teraz znów jestem na etapie szukania chorób, tych jak wiecie najgroźniejszych, nieuleczalnych. Piszę znów, bo już to przerabiałam. Najbardziej drażni mnie fakt, że jak już to przerabiałam, to dlaczego teraz nie potrafię sobie z tym poradzić...

Załatwiła mnie pewna pielegniarka na ostrym dyzurze, gdzie trafiłam z krwiomoczem. Stwierdziła ze moge miec raka pęcherza... Lekarka stwierdziła ze to zapalenie ale ze dla pewnosci mam sobie isc do przychodni i posprawdzac. I to bylo w 2010 a ja do dzis nic nie sprawdzilam, bo tak mnie wystraszyla, ze sie zamknelam w sobie. Potwornie boje się teraz robić badania. I tak sobie żyję, a od świąt przez te długie i wolne dni katuję się, bo zastanawiam się kiedy mnie rak zeżre... Pewnie ten pęcherza już by mnie zabił, ale mam też duzo innych "fajnych" objawow ze strony innych narządów. To tak w skrócie i to wielkim:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angie1989 dokładnie wiem o czym mówisz. Miałam tak samo, a wtedy jeszcze bardziej się nakręcałam. To zapadanie jest na tle nerwowym, przypuszczam, że jak za dużo o tym nie myślisz albo jesteś w lepszym nastroju to tego nie ma. Dla mnie można to trochę porównać też do wypicia kilku głębszych. Sama nie wiedziałam jak neurologowi to wytłumaczyć. Jeśli chodzi o szumy uszne to czasem nadal je mam. Skoro dno oka też masz czyste więc głowa do góry!wszystko będzie dobrze :)

 

-- 09 sty 2014, 08:10 --

 

JaHekate oczywiście, że rak już by Cię zjadł, tym bardziej jak zaczełaś odczuwać objawy. A teraz jak Twoje zdrowie, coś sie dzieje czy tylko się nakręcasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QAbled, ja mam wlasnie stwierdzona depresje i nerwice lękowa...ale jeszcze dziś dla pewnosci idę do drugiego psychiatry który tez jest terapeuta...a jutro rezonans masakra...

 

-- 09 sty 2014, 09:15 --

 

ajana, mam nadzieję ze będzie ok. Bo mam mala córeczkę 2,5 miesiąca teraz w niedzielę chrzciny. Bardzo wam wszystkim dziekuje za wsparcie to dla mnie bardzo dużo znaczy :* jestescie kochani:*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile sie juz meczecie z tymi zawrotami,zapanadiem,uczuciem bycia pijanym? Mnie trzyma od marca,non stop.Mam dni ,że nie mam tego uczucia,ale to rzadkość.Moje oczy sa strasznie jakby wrażliwe,na jasność,biały kolor,albo jakiś intensywny.Nie to,ze bolą ,ale sa jakieś takie zmęczone .Moge czytać ,oglądać tv,ale siedząc przy komputerze,czy tablecie strasznie mnie to meczy.musze mróżyć oczy,albo je wytrzeszczac.źle sie czuje siedząc przy nich.mam szumy,piski w uszach.w głowie jakieś takie przelewanie,kołowania,gilanie.normalnie przestałam praktycznie z kompa korzystać.Jak stoję to tez mam czucie leku, tez mnie kołuje i mam czuje,ze mi sie robi słabo,ze zaraz padnę jak pies pluto.kurde nie mogę z nikim postać,porozmawiać,bo myśle ze zaraz sie przewrócę.Macie może też coś takiego? Niedługo zwariuje od tego chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pimpek82, ja mam cos takiego ostatnio spotkalam koleżankę ale zaczelo sie to dziwne uczucie i szybko ucieklam do domu bo sie balam ze padnę...

moje oczy tez są bardziej wrażliwe na swiatlo i wszytsko teraz...szum w uszach mam tez ...

ajana, jeśli będzie ok to odpusze...tylko żeby ten snieg optyczny zanikl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz :D ,mam przepisany Sedam,ale wzbraniam sie przed braniem właśnie od marca,lecę sporadycznie na polowce Relanium5 w razie lęków,których o dziwo jest coraz mniej.najbardziej mi właśnie doskwiera to o czym pisałam(kolowanie/uczucie po pijaku,obręcz na głowie,przewrazliwiony wzrok,ciężkie nogi,słabość,uczucie ze zaraz zemdleje).Moze warto zacząć brać ten Sedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij brać...nawet sie nie zastanawiaj gdybym ja wcześniej zaczela leczenie to nie doprowadzilabym sie do takiego stanu...a zwlekalam i bylo tylko gorzej. Ja dzis jestem troche spokojniejsza od niepamiętnych czasów (moze tan zaczynaja dzialac ) i szum mam jakby troche mniejszy...

gorzej będzie jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pinpek82 a bylas u okulisty?ja mialam podobnie i okazało się ze wada wzroku i okulary.

angie1989 ja cały czas mam np drżenie mięśni wiec trochę pewnie minie zanim tez śnieg optyczny zniknie,będziesz potrzebować troszkę czasu żeby te nerwy puściły. Jutro mocno będę trzymać kciuki i po rezonansie odezwij się koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×