Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

 

księżniczka, nie czytałam wątku od początku, tego guza sobie sama wyczułaś? Byłaś u lekarza pierwszego kontaktu?

Wiem, że to ciężkie, ale do czasu usg staraj się ignorować te myśli. Bardzo możliwe, że po badaniu doznasz ulgi (jeśli wszystko będzie ok), ale po kilku tygodniach znów zaczniesz myśleć, czy aby na pewno lekarz nie przeoczył czegoś, może był zmęczony-niedostatecznie wyedukowany itp. Ja tak miałam ze wszystkimi moimi "chorobami", pierwsza ulga, a później męczarnie, czy to możliwe, żeby lekarz tak się pomylił?

 

 

Tak, sama wyczułam i widze o w lustrze i moj TŻ też coś tam baknal ze " no chyba cos jest" ;/ ale modle sie zeby to sie okazaly jakies "flaki" tylko :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpie, że to guz na jelicie, albo na innym narządzie-skoro jest widoczna wypukłość to musiałby być ogromny-a tym samym odczuwałabyś jakieś dolegliwości bólowe. Może to jakaś zmiana skórna? Poczekaj spokojnie na usg-jak wynik będzie ok to polecam udanie się do psychiatry jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...wiecie co chyba zapisze sie na ten rezonans ale tak sie boje...:( i mam dwie opcje mogę go mieć jutro i wyniki są tam w ten sam dzien lub gora na następny..i to jest taki normalny albo tez w inym miejscu jest taki nowoczesny otwarty rezonans ze nie wjeżdża sie do tej rury tam plyte dostaje sie od razu ale na wyniki trzeba czekac do 4 dni. I nie wiem co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wlasnie pisalam o tym wcześniej. Dwa tygodnie po porodzie zaczely mi sie jazdy pierw z sercem, duszno mi bylo mi duszno myslalam ze umrę...potem drugi raz taki atak...doszly mrowienia rak..wiec,szybko pojechalam do kardiologa...i wszystko ok potem zawroty Glowy...neurolog....wszystko niby ok...ale potem szumy uszne u snieg optyczny...jedno mija zaczyna sie drugie...no i teraz wlasnie zostal mi snieg optyczny plus szumy uszne i nie zawroty Glowy tylko takie uczucie zapadania sie...nie wiem juz co robić czy robić ten rezonans czy nie...?

psychiatra stwierdzila depresje poporodowa i nerwice lękowa...snia mi sie koszmary budzę sie z lekiem... Masakra jakas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak od dwóch tygodni biore tianesal ale jakoś nie dziala za bardzo...

mam tez afobam w razie leku....bralam do przez te dwa tyg z 3 razy...

nie wiem juz sama...co robić...juz mam najgorsze wizje w glowie czarne scenariusze...juz wyobrazam sobie operacje...albo mój nie daj Boże pogrzeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwię się Twojemu psychiatrze... Wierz mi, że jeśli faktycznie to zaburzenia hipochondryczne to pozytywny wynik uspokoi Cię na chwilę i albo zaczniesz podejrzewać pomyłkę, albo znajdziesz nowy obiekt obeserwacyjny-miałam dokładnie to samo i szkoda 600 zł, lepiej wydaj na coś lepszego i dla siebie.

A neurolog wykluczył całkowicie możliwość choroby neurologicznej? Miałaś jakieś badania robione? TK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz odpowiedź :) Nie rób badań-serio, wykończysz się wcześniej i to nie od domniemanej choroby ale psychicznie (no i finansowo).

Mój psychiatra od razu zabronił robić jakiekolwiek badania na własną rękę. Mój partner wiedział o wszystkim i kontrolował moją potrzebę kompulsywnego mierzenia ciśnienia. Po ok. miesiącu na lekach obsesyjne myśli były słabsze, a po 3 miesiącach zniknęły. Gdybym wtedy nie przystopowała pewnie nawet leki by nie pomogły, bo my potrafimy tak zinterpretować wyniki badań, że zawsze coś nam będzie dolegać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×