Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Lejdi napisał:

@xD_ tak ja mam tak, że niby szukam nowej pracy, ale sobie myślę, że po co to wszystko, czasem nie chcę mi układać jakiś planów, marzeń, kupować nowych mebli itd...bo sobie myślę, że życie jest takie kruche , że po co to wszystko

Z tą witaminą  D to wszyscy, których znam mają około 20 więc nie ma co szaleć, jak wierzysz że Ci to pomoże to oczywiście można zażywać, ale to teraz taka moda na witaminę D po prostu, szkoda, że to wykorzystują ogłupiając ludzi, ze to leczy też raka, hahaha.

@maribellcherry a co Ty szukasz znowu za chorób:))))) To dobrze, że wyniki krwi ok!

Ja dziś ginekolog,  nawet nie na własne życzenie bo mnie zapisał do kontroli zmiany na pazdziernik jak bylam 2 miesiace temu, ale tak jak pisałam jestem w fazie, że mnie drażnią te wizyty, chcę zostać w domu a nie ciągle się tułać po badaniach, może to dobry objaw heh

Powodzenia u gina więc!

 

Ja stwierdziłam że ten mój kaszel to może po prostu alergia... Bo tak: pokasluje, swędzi/laskocze mnie w gardle często, mam lekki katar, mam często uczucie zwężonego gardła... Moja koleżanka mówi że teraz grzyby i pleśnie wypuszczają zarodniki... Może coś w tym jest... Jutro nam rodzinną, zapytam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, xD_ napisał:

Z tą kawą to nic dziwnego , przesyt :D  Znudziła się po prostu . Z wszystkim tak  moze byc wiec w tym się nie doszukuj . 

 

Kochani  jak się badacie to zbadajcie sobie poziom witaminy d3 z krwi .  Badanie kosztuje 65zł ale warto . Ja zbadałem i   potwierdziło się to co mówił dokor czerniak .  22ng/ml  mam .....   Gdzie  powinno się mieć w okolicach 100  albo ponad .  Wszyscy pacjenci z depresją mieli  bardzo niski albo wręcz nieoznaczalny poziom tej witaminy . Od 2 dni zaczalem suplementację , wysokie dawki witaminy d3 w kroplach ,k2, a+e .... Nie wiem czy to placebo czy tak szybko działa ale juz czuje się lepiej . Zobaczymy jak dalej zdam relację  po miesiacu suplementacji . 

Ja mieszkam w Danii i tu nie ma problemu z badaniem poziomu wit D. Zbadałam i miałam za niski, w ten sposób można było wytłumaczyć i umiarkowana depresje i jakieś bóle mięśniowe itd. Brałam suplementację w wysokich dawkach preparatem z wit D na receptę przez dłuższy czas po czym zbadałam poziom wit D ponownie i już był w normie. Problem w tym, ze ja ani trochę nie widziałam różnicy w moim samopoczuciu. Aha, dodam ze wg mojej lekarki poziom wit D podnosi się bardzo powoli wiec trzeba suplementowac wiele miesięcy, po paru dniach nic Ci się tam nie zmieniło 😛

Edytowane przez minou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, minou napisał:

Ja mieszkam w Danii i tu nie ma problemu z badaniem poziomu wit D. Zbadałam i miałam za niski, w ten sposób można było wytłumaczyć i umiarkowana depresje i jakieś bóle mięśniowe itd. Brałam suplementację w wysokich dawkach preparatem z wit D na receptę przez dłuższy czas po czym zbadałam poziom wit D ponownie i już był w normie. Problem w tym, ze ja ani trochę nie widziałam różnicy w moim samopoczuciu. Aha, dodam ze wg mojej lekarki poziom wit D podnosi się bardzo powoli wiec trzeba suplementowac wiele miesięcy, po paru dniach nic Ci się tam nie zmieniło 😛

Ciekawe z tym samopoczuciem że jednak różnicy nie widziałaś...

Ja miałam w ostatnim czasie ciężkie mięśnie i bolące stawy w palcach u rąk i odkąd biorę ten swoj zestaw wit to mam wrażenie że z tym jest lepiej... Czasem bolą mnie kosci ale nie mam w sumie na to wyjaśnienia. Natomiast jestem ciągle zmęczona.... Serio... Nieważne ile śpię i że dobrze noc prześpię, budzę się i jestem zmęczona. Nie mam bezdechu bo miałam badanie na to... Myślę że to przemęczone po prostu przez stres bo jak robię ćwiczenia rozluźniające to po nich wcale mi nie jest lepiej a jestem właśnie jeszcze bardziej zmęczona.... I to podobno oznacza że organizm jest przemęczony. Po drzemce ludzie mają zwykle więcej energii a ze mną jest gorzej niż przed...

Ja od poniedziałku będę pracowała 3 dni w tygodniu na nowej funkcji i 1 na starej więc w sumie 4 pełne dni. Nie ukrywam że trochę się boję czy temu podołam ze względu na przemęczenie... Czasem padam już o 15... A po złej nocy to cały dzień ledwo zipię jak dziś przykładowo... Chciałam dwa dni pracować ze wzgledu na mój stan ale niestety nie miałam wyjścia a ta nowa funkcja to moja szansa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja  biorę  dawki 12 tyś wit d3 dziennie , potem bede zwiekszał . Koncentrat mam 1 kropla= 1 tys .    Do tego 10 kropel  koncentratu  k2 mk7 i 5 kropel a+e koncentrat .  Jesli braliscie d3 ale bez  k2mk7 to moglo nie być efektu niestety . Nie wiem dokladnie jak to dziala ale po prostu d3 bez tamtej nie wchlania sie tak dobrze chyba czy cos .  

 

Kobieta ze sklepu ktora mi to sprzedawała  ma poziom 140 wit d3 a sam  hubert czerniak mowil ze ma 170 . Mowil tez ze czasami zeby kogos wyprowadzic z ciezkiej depresji trzeba bylo podniesc poziom do 300-400 w skrajnych przypadkach .     U mnie dzień 3 suplementacji i czuje sie jakbym mial wiecej energi . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ostatnio jakies bole sercowe 😕  
Tzn ostatnio mialam takie troche bole jakby zgaga (na dole pod mostkiem). Wczoraj wyczytalam ze bole od zgagi sa podobne do bolow wiencowych - co mnie juz troche zaniepokoilo.
A dzis z kolei mam dziwny bol/uciks juz wyzej - bardziej przy sercu wlasnie. I oczywiscie nerwy czy to nie cos z sercem... 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alicja_z_krainy_czarów witaj znow. Ja mialam usg dzien przed Toba. Co prawda w piersiach czysto, choxiaz tez piers mi pobolewa czasem nie przy palpacji ale jkos tak samoistnie, bylam tuz po miesiaczce na usg. Na szczescie wyszlo w porzadku. Boje sie o piersi bo moja mama miala ten nowotwor. 

Ale za to radiolog opisala mi "doly pachowe z wezlami do 6 mm w psi krotkiej prawudlowej budowy morfologicznej"

 

U mnie BIRADS 1

 

Tutaj moje pytanie do wsyzstkiech dziewczyni, jak wam opisuja doly pachowe oraz wezly chlonne wasi radiologowie na usg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie wpisuje BIRADS,  tylko liczne torbiele, węzły niepowiększone. Ale ja robię u ginekologa, myślicie, że powinnam iść do radiologa? To co mnie boli to się nakładają 3 torbiele na siebie, tak wynika z ostatniego USG, czyli jednak coś jest, bo kiedyś jak zgłaszałam ból  u innego to mówił ze głupoty  wymyślam i że to nerwobóle. 

Wczoraj mnie dopadła taka migrena, ze nie wiedziałam co sie dzieje. Zaobserwowalam, że ja mam zawsze dzien po jakiejś wizycie lekarskiej migrenę, sądzicie ze to z nerwow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lejdi jak najbardziej moze byc od nerwów! Ostatnia ogladalam tez duzo  filmikow fizjoterapeutow i tez powtarzali, ze czesto ludzie z nerwow maja ponapinane miesnie - karku, szyi itd. I ze to czesto prowadzi do migren. 
Dodatkowo (o ile mieszkasz w Polsce) wczoraj zaczeło baaardzo ostro spadać cisnienie w dół  - ja zauwazylam, że często mam ataki migreny wlasnie przy drastycznym spadku/wzroscie cisnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam już spokój od tej całej zasranej hipochondrii. Nie było idealnie, ale na pewno było lepiej. A teraz to badanie piersi i jeszcze co wczoraj/ dzisiaj? Krew na papierze. Ja się zaraz zabiję z nerwów. Byłam rok temu u chirurga i stwierdził mi hemoroidy, ale co z tego. Już sobie myślę, że to cholerny rak. Rak odbytu albo jelita, w sumie coś mnie boli pachwina trochę, więc pewnie już przerzuty. W dodatku - wybaczcie za malowniczy opis - odbyt też mnie coś pobolewa. Mój dziadek chorował. Czemu ja rok temu nie poszłam na tę kolonoskopię?

Jestem po prostu kretynką. 

21 godzin temu, zakazana88 napisał:

@alicja_z_krainy_czarów witaj znow. Ja mialam usg dzien przed Toba. Co prawda w piersiach czysto, choxiaz tez piers mi pobolewa czasem nie przy palpacji ale jkos tak samoistnie, bylam tuz po miesiaczce na usg. Na szczescie wyszlo w porzadku. Boje sie o piersi bo moja mama miala ten nowotwor. 

Ale za to radiolog opisala mi "doly pachowe z wezlami do 6 mm w psi krotkiej prawudlowej budowy morfologicznej"

 

U mnie BIRADS 1

 

Tutaj moje pytanie do wsyzstkiech dziewczyni, jak wam opisuja doly pachowe oraz wezly chlonne wasi radiologowie na usg.

Też mnie boli, jak nie dotykam. 

Mnie w żaden sposób nie opisują - że niepowiększone. 

Przy takiej kategorii nie masz się czym martwić. 

21 godzin temu, Lejdi napisał:

U mnie nie wpisuje BIRADS,  tylko liczne torbiele, węzły niepowiększone. Ale ja robię u ginekologa, myślicie, że powinnam iść do radiologa? To co mnie boli to się nakładają 3 torbiele na siebie, tak wynika z ostatniego USG, czyli jednak coś jest, bo kiedyś jak zgłaszałam ból  u innego to mówił ze głupoty  wymyślam i że to nerwobóle. 

Wczoraj mnie dopadła taka migrena, ze nie wiedziałam co sie dzieje. Zaobserwowalam, że ja mam zawsze dzien po jakiejś wizycie lekarskiej migrenę, sądzicie ze to z nerwow?

Moim zdaniem lepiej iść do ginekologa i ja idę do ginekologa teraz. W sensie nie lepiej ogólnie, ale radiolog robi te badania seryjnie i mnie np. zostawiła z taką histerią, jaką przeżywam teraz, a dobry ginekolog coś mi poradzi. Choć już konsultowałam swój wynik, bo mam koleżankę pracującą w medycynie, i lekarz mówił, że to nic takiego, trzeba kontrolować co pół roku i tyle. 

Mnie każdy lekarz mówił, że dolegliwości bólowe, jakie opisuję, są niemożliwe 

Edytowane przez alicja_z_krainy_czarów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alicja_z_krainy_czarów pewnie hemoroidy a może jakiś polipek , polecam kolonoskopię, ja się przymierzałam z rok do tego a ulga niesamowita jak już się zdecydowałam, miałam bez usypiania, nie bolało.

 Jak w przypadku hipochondryków większość badań jest zbędnych to myślę, że usg piersi czy kolonoskopia to przydatne badania, w przypadku polipów można je od razu usunąć podczas kolonoskopii a rak jelita to proces długotrwały.

A propo polipów ja mam dylemat co byście zrobili, u mnie co jakiś czas w USG endometrium wychodzi polip, raz jest, po kolejnym cyklu nie ma i tak chodzę co 2 miesiące, lekarz w sumie nic nie radzi konkretnego, mowi ze mozna by to usunąć w szpitalu. Ale mi słabo na kolejną operację, usypianie.. Chodzi mi w głowie isc do innego to skonsultować, ale też mam dość tej bieganiny po lekarzach, nie wiem sama juz co robić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Lejdi napisał:

@alicja_z_krainy_czarów pewnie hemoroidy a może jakiś polipek , polecam kolonoskopię, ja się przymierzałam z rok do tego a ulga niesamowita jak już się zdecydowałam, miałam bez usypiania, nie bolało.

 Jak w przypadku hipochondryków większość badań jest zbędnych to myślę, że usg piersi czy kolonoskopia to przydatne badania, w przypadku polipów można je od razu usunąć podczas kolonoskopii a rak jelita to proces długotrwały.

A propo polipów ja mam dylemat co byście zrobili, u mnie co jakiś czas w USG endometrium wychodzi polip, raz jest, po kolejnym cyklu nie ma i tak chodzę co 2 miesiące, lekarz w sumie nic nie radzi konkretnego, mowi ze mozna by to usunąć w szpitalu. Ale mi słabo na kolejną operację, usypianie.. Chodzi mi w głowie isc do innego to skonsultować, ale też mam dość tej bieganiny po lekarzach, nie wiem sama juz co robić.

 

No wiesz, nie wątpię, że USG piersi to niezbędne badanie, natomiast myślę, że w moim wieku - 26 lat - większość ludzi jednak nie musi robić sobie kolonoskopii, choć ja powinnam i jestem zdecydowana, żeby zrobić, choć się cholernie boję. USG piersi czy USG jajników to badanie innego kalibru nieco. A co do nieprzyjemności badania, to chyba zależy od indywidualnej perspektywy, dla mnie gastroskopia nie była zbyt przyjemna i nie wiem, czy bym ją powtórzyła, ale miałam to badanie bez żadnego znieczulenia (nawet gardła).   

A czemu zdecydowałaś się na kolonoskopię? 

 

Ja bym to usunęła dla świętego spokoju i bardziej by mnie stresowały chyba wizyty co dwa miesiące. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

 

Mnie w żaden sposób nie opisują - że niepowiększone. 

Przy takiej kategorii nie masz się co martwic.

Czyli u Ciebid wezly wyszly niepowiekszone?

 

Wiecie co ja jestem.tydzien po usg piersi, wyszlo niby w porzadku ale kurcze czuje jeden taki guzek. No sle chyba niewyrosl mi w tydzien prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2019 o 20:09, xD_ napisał:

Tez macie tak ze jak juz wszystko sie uklada w zyciu, jest dobrze to nie potraficie sie tym cieszyc bo macie przeswiadczenie ze zaraz i tak się stanie coś złego ? Bo nie moze byc "za dobrze "  i zawsze musi sie coś zj****ć ?  Np ze wyjdzie choroba jakś albo coś ? 

Taaak, cały czas. Ja kompletnie nie umiem się cieszyć z czegokol dobrego bo od razu wpadam w panikę, że zaraz stanie się coś strasznego ;)

 

A u mnie obecnie kolejny atak nerwicy. Biorę leki, ale skutki uboczne są bardzo męczące (m.in. zawroty głowy) więc lekarz zasugerował zmniejszenie dawki. Po tygodniu na niższej dawce dostaję szału z przerażenia bo zawroty się nasiliły, miałam atak paniki...

Boje się że mam guza mózgu i stąd te zawroty

Miałam rezonans w kwietniu z powodu również zawrotów i wszystko było dobrze, później zawroty przeszły. Myślicie, że guz może wyrosnąć w ciągu kilku miesięcy i tak się objawiać? Jestem przerażona :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj się strasznie kołuje w głowie :( Czuje się jakbym była pijana i oczywiscie strasznie się tego stanu boje...

Az strach wychodzic z domu, bo boje sie ze sie pogorszy i nie bede w stanie isc.

Pamietam, ze mialam już cos takiego na przestrzeni ostatnich lat i jakos zawsze mijalo, wiec troche wyglada na to ze moze to cos nerwicowego - ale i tak jest to na tyle nie przyjemne ze juz nie wiem co myslec... :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nerwa napisał:

Mi dzisiaj się strasznie kołuje w głowie :( Czuje się jakbym była pijana i oczywiscie strasznie się tego stanu boje...

Az strach wychodzic z domu, bo boje sie ze sie pogorszy i nie bede w stanie isc.

Pamietam, ze mialam już cos takiego na przestrzeni ostatnich lat i jakos zawsze mijalo, wiec troche wyglada na to ze moze to cos nerwicowego - ale i tak jest to na tyle nie przyjemne ze juz nie wiem co myslec... :( 

Hey:)

@nerwa ja tam mam przed atakiem migreny. Moze tez tak masz? Nerwicowe tez oczywiście moze byc.

Ja mam oststnio bieganie po lekarzach i szpitalach i nie lada klopot;( 

Moja corka Lily obudzila sie z placzem tydzien temu w srodku nocy ze nie moze z bolu ruszac szyja. Zapalilam swiatlo i zamarlam. Takie wielkie dwa guzy miala na szyi. Urosły w kilka godzin!!!! Rano o 8 bylismy juz w przychodni. Lekarka zaniepokojona gdyz sa to twarde zmiany i ida od dolu ucha az po obojczyk. Tylko pi lewej stronie. Zadnej infekcji nie znalazla wiec na cito na krew nas wyslala do szpitala. Od razu pojechaliśmy. Potem rentgen klatki piersiowej i jeszcze dwoch lekarzy ja badalo. Powiedzieli nam ze musze przyjsc z nią w ten czwartek, wypisza skierowanie na tomografie szyi i glowy, isg brzuszka, i chyba beda wycinac to do biopsji. Bardzo sie martwimy;((( nieraz czlowiek boi sie o jakies pierdoly ( mowie tu o sobie) a w nastepnym dniu pojawia sie poważny realny problem;( stsramy sie myslec pozytywnie ale lekarz nam powiedzial ze trzeba wykluczyc chłoniaka.  Po tej infornacji jest mi slabo , zle sie czuje ale musze byc silna. Boje sie bo tesciowa zmarla na chloniaka właśnie. Mimo ze ten nowotwot ma bardzo dobre rokowania bo az 95 procent u dzieci to i tak jesten przerazona samym faktem ze w ogole jest podejrzenie:((((

Czytam Was po cichutku chcialam sie wyzalic bo zle mi jest;(

Edytowane przez Fabienka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Fabienka napisał:

 

Ja mam oststnio bieganie po lekarzach i szpitalach i nie lada klopot;( 

Moja corka Lily obudzila sie z placzem tydzien temu w srodku nocy ze nie moze z bolu ruszac szyja. Zapalilam swiatlo i zamarlam. Takie wielkie dwa guzy miala na szyi. Urosły w kilka godzin!!!! Rano o 8 bylismy juz w przychodni. Lekarka zaniepokojona gdyz sa to twarde zmiany i ida od dolu ucha az po obojczyk. Tylko pi lewej stronie. Zadnej infekcji nie znalazla wiec na cito na krew nas wyslala do szpitala. Od razu pojechaliśmy. Potem rentgen klatki piersiowej i jeszcze dwoch lekarzy ja badalo. Powiedzieli nam ze musze przyjsc z nią w ten czwartek, wypisza skierowanie na tomografie szyi i glowy, isg brzuszka, i chyba beda wycinac to do biopsji. Bardzo sie martwimy;((( nieraz czlowiek boi sie o jakies pierdoly ( mowie tu o sobie) a w nastepnym dniu pojawia sie poważny realny problem;( stsramy sie myslec pozytywnie ale lekarz nam powiedzial ze trzeba wykluczyc chłoniaka.  Po tej infornacji jest mi slabo , zle sie czuje ale musze byc silna. Boje sie bo tesciowa zmarla na chloniaka właśnie. Mimo ze ten nowotwot ma bardzo dobre rokowania bo az 95 procent u dzieci to i tak jesten przerazona samym faktem ze w ogole jest podejrzenie:((((

Czytam Was po cichutku chcialam sie wyzalic bo zle mi jest;(

Bardzo Ci kochana wspolczune tego co teraz przechodzicie.

Sama pamietam jak ja zbalazlam u mojego syna wezly, panikowalam. Ale moj nie mial mocno duzo, jeden widoczny jak podniósł glowke do gory. Wszystkie byly ruchome. Badanie usg pokazalo ich odczynowy charakter i ma je juz od prawie roku a moze i dluzej ale zauwazylam je rok niecaly temu. Kilku lekarzy go badalo i nie wzbudzilo to ich niepokoju.

Mam nadzieje, ze u Was obejdzie sie tylko na strachu. Trzymam mocno kciuki.

 

Ile corka ma lat? Wczesniej nie miala problrmow z wezlami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Zakazana88. 

Lila ma 8 lat. Nigdy nie miala klopotow z węzłami. Z tego co mowil ten doktor w szpitalu martwia sie ze to wyszło w parę godzin i ze jest twarde oraz ze tylko po lewej stronie. Lila ma tez poty silne w nocy,  ale ja zawsze sadzilam ze to od cukrzycy bo choruje na typ 1 od 3 roku zycia. Mam rowniez nadzieje ze to nic takiego ze wyjdzie w tych wszystkich badaniach ze to infekcyjne jakies.. ale w duszy strasznie sie boje... znam lekarzy tutaj na wyspach oni nigdy nie zlecaja tych badan jeśli naprawde czegos nie podejrzewaja. Tutaj sie nia naprawde zmartwili i to nie daje mi spokoju;( 

Bardzo dziękuję za odpowiedź i ciesze sie ogromnie ze twoj synek jest zdrowy. Zdrowie to największy skarb. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fabienka napisał:

Hej Zakazana88. 

Lila ma 8 lat. Nigdy nie miala klopotow z węzłami. Z tego co mowil ten doktor w szpitalu martwia sie ze to wyszło w parę godzin i ze jest twarde oraz ze tylko po lewej stronie. Lila ma tez poty silne w nocy,  ale ja zawsze sadzilam ze to od cukrzycy bo choruje na typ 1 od 3 roku zycia. Mam rowniez nadzieje ze to nic takiego ze wyjdzie w tych wszystkich badaniach ze to infekcyjne jakies.. ale w duszy strasznie sie boje... znam lekarzy tutaj na wyspach oni nigdy nie zlecaja tych badan jeśli naprawde czegos nie podejrzewaja. Tutaj sie nia naprawde zmartwili i to nie daje mi spokoju;( 

Bardzo dziękuję za odpowiedź i ciesze sie ogromnie ze twoj synek jest zdrowy. Zdrowie to największy skarb. 

 

Bardzo bardzo mi przykro, ze taka sytuacja wyniknela. Bardzo trzymam kciuki, zeby okazalo sie to nic powaznego. Naprawde wierze ze bardzo sie teraz denerwujesz. 

To rzeczywiscie podejrzane ze jej to w tak krotkim czasie wyskoczylo, tez bym bardzo sie zmartwila i myslala o najgorszym. A w jakim ona ogolnie jest stanie? Bo moze rzeczywiscie rozwija sie jakies chorobsko typu jakas mega angina albo zapalenie gardla....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis sa moje urodziny i jest mi przykro...

Moj maz i dzieci zlozyli mi zyczenia rano przed wyjsciem do pracy ale po tym jak wspolni znajomi na naszym grupie na whatsappie zaczeli mi zyczenia skladac... Mysle ze moj maz od rana zapomnial...

Moja rodzina mi zlozyla i koledzy w pracy bo przynioslam poczestunek...

Poza tym dzien jak co dzien.. Troche szkoda bo ja zawsze dla wszystkich sie staram, dekoruje dom i kupuje tort ze swieczkami itp... Oczywiscie moglabym udekorowac sobie pokoj i kupic tort.. Ale nie o to chodzi... Ja zawsze dbam i mysle o wszystkich.

Moi tesciowie i szwagierka nie zlozyli mi zyczen i troche i smutno bo ja zawsze o nich pamietam. 

Wiem ze zrzedze ale... staram sie zeby zawsze dzien urodzin mojego meza i dzieci byl wyjatkowy, z przytupem, zeby bylo im milo.. Ja sie czuje troche taka zapomniana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fabienka napisał:

Hej Zakazana88. 

Lila ma 8 lat. Nigdy nie miala klopotow z węzłami. Z tego co mowil ten doktor w szpitalu martwia sie ze to wyszło w parę godzin i ze jest twarde oraz ze tylko po lewej stronie. Lila ma tez poty silne w nocy,  ale ja zawsze sadzilam ze to od cukrzycy bo choruje na typ 1 od 3 roku zycia. Mam rowniez nadzieje ze to nic takiego ze wyjdzie w tych wszystkich badaniach ze to infekcyjne jakies.. ale w duszy strasznie sie boje... znam lekarzy tutaj na wyspach oni nigdy nie zlecaja tych badan jeśli naprawde czegos nie podejrzewaja. Tutaj sie nia naprawde zmartwili i to nie daje mi spokoju;( 

Bardzo dziękuję za odpowiedź i ciesze sie ogromnie ze twoj synek jest zdrowy. Zdrowie to największy skarb. 

 

Współczuje i mam nadzieje, ze jednak wyjdzie jakaś banalna infekcja. Moja szefowa miała chloniaka wykrytego w 3 stadium i wyleczyli jej go bez problemu. To było 20 lat temu jak była jeszcze nastolatka albo zaraz po 20tce. Wiec już dawno temu i zero nawrotów. Poza tym te 20 lat temu możliwości leczenia były dużo gorsze, a jednak się udało. Inna moja znajoma tez ma chloniaka, ale rozwija się tak wolno, ze pomimo ze ma diagnozę  gdzies od roku, to jeszcze nie wdrożyli żadnego leczenia, bo nie ma potrzeby. Lekarz jej powiedział, ze dziś chłoniak to jak cukrzyca. Cukrzyce już macie, wiec wiesz mniej więcej, czego się spodziewać jeśli nie daj Boże jednak byłby to chłoniak. Daj znać co i jak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maribellcherry napisał:

Dzis sa moje urodziny i jest mi przykro...

Moj maz i dzieci zlozyli mi zyczenia rano przed wyjsciem do pracy ale po tym jak wspolni znajomi na naszym grupie na whatsappie zaczeli mi zyczenia skladac... Mysle ze moj maz od rana zapomnial...

Moja rodzina mi zlozyla i koledzy w pracy bo przynioslam poczestunek...

Poza tym dzien jak co dzien.. Troche szkoda bo ja zawsze dla wszystkich sie staram, dekoruje dom i kupuje tort ze swieczkami itp... Oczywiscie moglabym udekorowac sobie pokoj i kupic tort.. Ale nie o to chodzi... Ja zawsze dbam i mysle o wszystkich.

Moi tesciowie i szwagierka nie zlozyli mi zyczen i troche i smutno bo ja zawsze o nich pamietam. 

Wiem ze zrzedze ale... staram sie zeby zawsze dzien urodzin mojego meza i dzieci byl wyjatkowy, z przytupem, zeby bylo im milo.. Ja sie czuje troche taka zapomniana.

Wszystkiego najlepszego 😊 💃🥂🎂

u mnie tez jest raczej tak, ze to ja lubię zadbać o innych, jakieś dekoracje, tort-niespodzianka, prezenty itd. A sama dostaje butelkę wina, prezent sobie kupuje sama (co za sens, żeby mąż kupował, skoro kasa wspólna a ja lepiej wiem, co chce 😂), życzenia dostaje od mamy i siostry, ojciec czasem o mnie zapomina 😁 nie m fb ani nic takiego wiec od znajomych nie dostaje, rodzina męża zwykle nie składa mi życzeń, ale ja im tez w sumie nie 😛 tak to już jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fabienka ojj... współczuje :( Ale wlasnie dziwne, ze to uroslo tak szybko. Raczej takie powazniejsze zmiany narastaja powoli - wiec może to się okaze jakies w ogole nie takie strszne. Moze jakas reakcja alergiczna czy co? Trzymam kciuki!

 

@maribellcherry przykro mi , ze tak to wygladalo :( Ale - wszystkiego najlepszego!!! 🎂🎂🎂 Oby wszystko się naprostowało, zadne choroby Cie nie łapaly ani lęki przed tymi chorobami! 

 

Ja jakos przezylam dzisiejszy dzien, nawet udało mi się spedzic caly poza domem. Chcoiaz było duuuuużo lęku i jestem juz totalnei wykończona. Nie wiem w sumie z jakeigo powodu dzisiaj taki marny dzien. Skołowanie jak mialam tak mam... Ale moglam tez w miare normalnie z tym funkcjonowac. Czuje za to, ze mam napiety cały kark, ramiona, czoło i twarz 😕 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nerwa mnie to właśnie wkurza w nerwicy - ze jeśli nie jest bardzo mocno nasilona, to w sumie da się jako tako funkcjonować, ale ile to kosztuje energii, to wiemy tylko my. Tez często czuje się psychicznie i wręcz fizycznie wyczerpana tą walką o normalne życie. 
Co do zmian to mojemu teściowi wywaliło węzły w jecną noc i w ogole spuchł i się okazało, ze ma zapalenie samych węzłów chłonnych, przeszło po antybiotyku, nawet nie wiedziałam, ze takie coś istnieje, a mając za sobą hipochondrię zna się trochę tych chorób 😏 mojej szefowej tez wyskoczyło w 1 noc, duża gula nad obojczykiem, ale za to niebolesna, no i z drugiej strony już wiele tygodni wcześniej była tak wyczerpana, ze słaniała się na nogach. Miała tez sporo innych objawów. Mi lekarze zawsze mówili, ze same węzły zwykle niewiele znaczą, objawy towarzyszące są ważniejsze, im ich więcej i im są silniejsze, tym większe ryzyko, ze coś się dzieje. A węzły reagują na każdą bzdurę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×