Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak polubić siebie?!


aimx

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio czuję się, jakbym była wręcz zdeformowana... Wpadam w jakiś szał i chce mi się wymiotować, gdy patrzę w lustro. Wydaje mi się niemożliwe żyć ze swoim ryjem, ze swoim ciałem, jestem obrzydliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siebie w lustrze nigdy nie widzę jako "fajnej", "ładnej". Czasem w głowie sobie układam pozytywniejszy obraz siebie, oszukuję siebie, wyobrażam sobie, że mam inną twarz niż w rzeczywistości i wtedy jakoś mi łatwiej. A później patrzę w lustro i jebs, znów tragedia.

 

O dysmorfofobii poczytałam właśnie, ale samą siebie to trudno zdiagnozować.

 

( Dean )^2, dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem.U mnie po prostu to zadziałało.

 

Może chcesz tego czy nie utożsamiasz się z rodzicami,są częscią Ciebie.Dopóki nienawidziłem mojego ojca,nienawidziłem częsci siebie,gdy przestałem poczułem się lepiej i tyle.Wybaczyłem im i jakoś razniej czuję się z samy sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chcesz tego czy nie utożsamiasz się z rodzicami,są częscią Ciebie.Dopóki nienawidziłem mojego ojca,nienawidziłem częsci siebie,gdy przestałem poczułem się lepiej i tyle.Wybaczyłem im i jakoś razniej czuję się z samy sobą.

ale yo nie jest jednoznaczne z polubieniem. Ja nie nienawidze juz mojej matki ale nadal jej nie lubie...jest mi po prostu obojetna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chcesz tego czy nie utożsamiasz się z rodzicami,są częscią Ciebie.Dopóki nienawidziłem mojego ojca,nienawidziłem częsci siebie,gdy przestałem poczułem się lepiej i tyle.Wybaczyłem im i jakoś razniej czuję się z samy sobą.

ale yo nie jest jednoznaczne z polubieniem. Ja nie nienawidze juz mojej matki ale nadal jej nie lubie...jest mi po prostu obojetna

Cóż był taki czas że mówiłem tak samo,nienienawidze ale nie lubie,jest mi ojciec jest mi obojętny.Tylę że chyba psychika gdzieś w głębi wymaga tego zeby go kochac a nie być obojętnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w przeszłości w sumie lubiłem swoich rodziców, mimo że się bałem. Wszystko zmieniło się pewnego wieczoru w ciągu w zasadzie kilkudziesięciu minut 3 lata temu. Od tamtej pory wiele rzeczy mnie często u nich wkurza oraz nie potrafię nazwać swoich odczuć do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie co mają rodzice do tego: jak ktoś ma polubić siebie?

 

Przychodzi taki czas, gdy człowiek dojrzewa, odrywa się od rodziców i zaczyna już pracować na własne konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

graddis, żeby to było takie proste... Będąc dorosłym można się oderwać materialnie, a co z resztą?

Uświadomić sobie swoje zalety każdy je ma i co dnia rozwijać w sobie oraz szukać nowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, to może pora coś w tym kierunku zrobić? stopniowo pozbywać się nienawiści, aż wreszcie polubić siebie.

 

Wiem, że łatwo mówić, a trudniej zrobić, ale gdyby chociaż blokować te negatywne myśli na swój temat? Próbuję to ostatnio robić. To i tak krąży wszystko gdzieś w mojej głowie, ale przynajmniej nie wypowiadam tego świadomie, staram się nie zwracać uwagi. I, co być może nie jest pozytywne, szukam u innych ludzi czegoś, czego nie zaakceptowałabym u siebie;) jakoś mi z tym łatwiej, kiedy bardziej dostrzegam, że wszyscy są nieidealni. Nadal do pasji doprowadza mnie nos i nogi (już mi ciśnienie skacze, gdy to piszę ;)), ale chcę chociaż przestać marudzić na wszystko inne, bo potrafię dojść w swoich narzekaniach na Mount Everest.

 

-- 02 cze 2013, 19:16 --

 

Nie chcę, by ten temat był drugą "Jęczarnią", tak btw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×