Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

101 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Biorę coaxil 3xdz od trzech tygodni. Na razie zauważyłem jedynie lekką poprawę. Znosze go dośc dobrze. Nadal mam silną nerwicę a może depresję lękową na punkcie dolegliwości brzusznych. Nie wychodzi mi to ze łba. Jestem spięty, mam zawroty głowy, bez przerwy drżą mi nogi lub mam je napięte jak do skoku. Na trzeciej wizycie dodano mi "w razie czego" sulpiryd. Mam go brać doraźnie. Zdaję sobie sprawę, że na rezultaty trzeba poczekać. Ale człowiek jest taki niecierpliwy !!

Pozdr. L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was czuje po tym leku silne rozdrażnienie, złość?

 

 

odstawiłem go, chyba w nie odpowiedni sposób, teraz na wszystkich wrzeszczę, nie umiem spokojnie rozmawiać z nikim.

mam nadzieje, że to niedługo minie, nie chce już żadnych leków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lunatic, Brid - na mnie tez on tak działał przez I tydzień kiedy go brałem - olbrzymia agresja, rozdrażnienie, złość... I w dodatku problemy z bezsennością. tak jak po Citalopramie byłem senny w ciągu dnia, tak Coaxil działał na odwrót. Niestety nie wiem co jest po owym I tygodniu, bo po 8 dniach przestałem go zażywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek77, Żle. Powinieś zostać przy Coaxilu. Szansa, że nie zadziała? Jeśli TLPD, jako najskueczniejsze w leczeniu depresji (dam sobie głowę odciąć, że to jest przyczyną Twoich zaburzeń, nie brak dopaminy) nie zadziała z najsilniejszym SSRI, to faktycznie można mówić o dużym problemie. Ja bym został na mixie Coaxil + Paro. A ten nowy zanim się rozkręci. Moja matka brała Pramolan i sobie bardzo chwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSRE (ang. selective serotonin reuptake enhancers) – leki przeciwdepresyjne, które w odróżnieniu od SSRI i TLPD powodują nasilenie zwrotnego wchłaniania serotoniny przez neurony. Molekularne podstawy tego procesu nie zostały jeszcze wyjaśnione.

 

W lecznictwie stosuje się obecnie tylko jeden lek z tej grupy :

 

* Tianeptyna (Coaxil®, Stablon®, Tatinol®)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek_Dobra_Rada,

 

To taka mala dawka Anafranilu az tak poprawila Ci nastroj ?

 

A masz depresje reaktywna, czyli masz dreczace Cie problemy czy endogenna ?

 

Narazie mam tylko zdiagnozowane stany depresyjne i podobno jakieś zaburzenie osobowści.

 

To ladnie, w koncu Anafranil nie bez powodu jest uznawany za najlepszy lek antydepresyjny.

 

 

Anafanil działa tak dobrze w kombosie z innymi lekami. Lepszy nastrój=chęć działania=pewność siebie= itdd itpp.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek77, Tylko dawka terapeutyczna to ponoć 150... Jeśli bierzesz do tego paro, to możesz zejść do 75. Ja zszedłem do 75 właśnie, jak mi zatrrybił z paroksetyną. Ale nie kombinuj za dużo, co tydzień zmieniając leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek77, Paroksetyna to chyby jedny lek zmieniający życie o 180 stopni. Stajesz się jakby inną osobą. Niektórzy tak chcą, inni nie ;) (ja chciałem). Do tego noradrenalinowy Anafranil i jest ok. Pamiętaj, że paro to w sumie najśilniejszy lek nie tylko z SSRI ale ogólnie z antydepresantów. Nie jest to SSRI pierwszego rzutu jak w Twoim przypadku. No i masz nieodpartą chęć na znalezienie tej cud tablety. Zresztą jak ja... Daj szanse lekowi jakieś 2 miesiące. Wtedy można o czymś mówić. Nie jestem fanem benzo ogólnie. Na mnie dziają dosłownie jak wypicie 2 piw.

Albo jak wypicie litra spirytusu (teraz się to nie zdarza) :twisted:

 

[Dodane po edycji:]

 

Zresztą co ja piszę? :shock: To ja? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek_Dobra_Rada,

 

A gdzie tam ?

 

Najsilniejsze antydepresanty to Amitryptylina, Anafranil, Imipramina - znaacznie silniejsze od Seroxatu, poza dzialaniami poznanymi maja jeszcze tzw dzialania nie do konca okreslone.

 

Leki te znacznie bardziej ogaluszaja, zmieniaja emocje (redukuja emocjonalnosc), dzialaja silniej antydepresyjnie, wyciszaja, otumaniaja wrecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie Paroksetyna raczej tak działa niż Anafranil. Paro jakby zmienia od środka, natomiast Anafranil to troszkę jak plaster na ropiejącą ranę.

 

[Dodane po edycji:]

 

Marek77, Idź do lekarza po SR'y. Nie dość, że są bezpłatne to bierzesz raz dzinnie. Ja zaczynałem od razu od dawki 75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek_Dobra_Rada,

 

No nie wiem.

 

Takie dzialanie to raczej ma Anafanil, przeciez wlasnie te leki wyciagaja ludzie z najciezszych, glebokich, dlugotrwalych depresji - gdy SSRI nie dzialaja to bardzo czesto TLPD daja rade, a przeciez nie jest to dzialanie Noradrenaliny (bo w Ami i Anafranilu nie jest silne jakos bardzo a po drugie noradrenalina nie ma specjalnego wplywy na nastroj) ani serotoniny....tylko pewnie te dzialania "inne"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek_Dobra_Rada,

 

Ogolnie na najciezsze depresje nieraz daje sie od razu TLPD, gdyz sa to leki znacznie mocniejsze, znacznie bardziej zmieniajace emocje niz SSRI...

 

SSRI przy kuracji z TLPD sa jedynie dodatkiem, potencjalizatorem farmakoterapii...

 

Chociaz jezeli nie miales bardzo mocnej depresji to wlasnie Seroxat mogl Ci dac najwicej, tym bardziej, ze 75 Anafranili to mala dawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja mam zdiagnozowane stany depresyjne, kiedyś miałem też ''możliwość stanów lękowych'' . I ponoć jakieś zaburzenie osobowśći, nikt jeszcze nie zdiagnozował jakie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszenie wrażliwości niektórych receptorów jest dobre i jest meritum działania SSRI. Jeśli w skutek działania coaxilu nastąpi zwiększenie wrażliwości receptorów 5-ht2a/c to jest to wg mnie złe działanie. Działanie coaxilu na glutaminę jest super sprawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lek działa w jakiś sposób na receptory glutaminy, co może odpowiadać za jej działanie przeciw-stresowe. A nie wiem czemu to uczucie złości, może przez zmniejszenie serotoniny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×