Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

101 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Brałem przez jakis czas Coaxil Pomógł mi przerwałem leczenie na jakis czas i znowu powrociłem do fatalnego stanu a mianowicie cieżko mi się skupić skoncentrować niechęc do wszystkiego nic mnie nie cieszy ogromne problemy z pamięćia i z nawiązaniem dłuzszej rozmowy.Poszłem do swojego psychiatry i przepisała mi coaxil 2 tab.dziennie do tego kefrenex na noc.Chciałem was zapytac czy mozna lączyc te leki razem i czemu akurat takie połączenie czy ten kefrenex przyspieszy moze działanie Coaxilu czy powrót do zdrowia Prosze o odpowiedz i dziękóje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wykópiłem jescze tego leku ale na recepcie mam 0/1 .

 

-- 12 kwi 2011, 16:09 --

 

Tak mam wypisany na noc bo coaxil 2razy dziennie a napisane mam przy kefrenexie ze 0.1 na noc na recepcie.Tylko z tego co pamietam to po miesiacu dopiero doszlem do siebie wczesniej jak go bralem chodzi mi o coaxil a czemu teraz tylko 2 dziennie coaxilu i jakis kefrenex na noc.Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Coaxil zrobił całkowitą poprawę (właściwie nagłe pojawienie się chęci do wszystkiego, dobry nastój, dużo siły, ustąpienie bezsenności, duży apetyt, wysokie libido, a wcześniej miałem całkowity brak libido) już po około tygodniu zażywania, tylko niestety ta poprawa trwała tylko przez tydzień, jakoś wyszło że wraz z bardzo stresującym dniem mi się mocno pogorszyło i od 2 tygodni czekam na taką poprawę jak wtedy miałem, ciągle biorąc Coaxil 1-1-1. Poza tym podczas tego pogorszenia strasznie męczyły mnie somatyczne dolegliwości, szczególnie z żołądkiem/ Mam nadzieje, że to jak najszybciej nastąpi, bo różnica teraz jest naprawdę ogromna,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można z Coaxilem brać Magnez i inne witaminy czy suplementy. Tylko uważajcie na alkohol bo ja myślałem, że jedno piwo mi nie zaszkodzi i ciężko mi zryło beret, pogłębiając mocno depresje. Miałem straszne mdłości, a póżniej bóle głowy i uciski. Ciągle mam od tego pewną zamułe mimo, że to 3 tygodnie temu było i dostałem teraz Nootropil na to. Mam nadzieje, że pomoże, bo teraz ciężko mi się myśli i jest gorej z pamięcią. Trzeba być cierpliwym i ostrożnym i pamiętać żeby się nie stresować, bo przez głupi duży stres przeszła mi całkowita poprawa miesiąc temu.

 

Pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x: Mi Coaxil pomógł już po tygodniu. Szczególnie dobrze zrobiło mi się ze spaniem, miałem dużo energii, bardzo dobry apetyt, w końcu normalne dobre libido i z nastrojem też było nieźle, a z zainteresowaniami i odczuwaniem przyjemności to tak różnie. Skutków ubocznych nie odczułem, ale lepiej uważaj na każdy swój krok, szczególnie podczas poprawy, żeby czegoś głupiego nie zrobić. Niestety mimo że poprawa była właściwie całkowita, to po tygodniu miałem nawrót, przez kilka dni w czasie tego nawrotu miałem jeszcze takie lepsze poprawy, ale własnie w momencie jak wypiłem alko to mi się strasznie pogorszyło.

Jeżeli też chodzi o to picie alkoholu jak mówi Malibu, to też miałem sytuacje, jak mi się mocno poprawiło, że mi nie zaszkodziły 2 piwa nawet i winko się też zdarzyło, ale kiedy mi zaszkodził to miałem nieco większą depresje, więc myślę że to w dużej mierze zależy od tego w jakim stanie się pije i jak się ma większą depreche to prawdopodobnie zaszkodzi.

W tej chwili niemam problemu z bezsennością i mam dobry apetyt. Miałem nadzieje, że dobry sen lepiej na mnie wpłynie, ale może jeszcze potrzeba na to czasu. Szczególnie mi teraz przeszkadza mało energii i chęci do wszystkiego, z innymi rzeczami też nie za dobrze teraz jest. Jeszcze mnie martwi to, że jak miałem tamte poprawy to mi się śmiać nawet dość mocno chciało, a teraz to wogóle. Mam nadzieje, że powrócę do tego jak się czułem miesiąc temu .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz poza Coaxilem 1-1-1, zażywam jeszcze Nootropil 1-1-0. Ma pomagać na pamięć, koncentracje i wogóle, uczenie się. Bo coś wogóle mi się ciężko myśli teraz. Mam egzaminy za 2 tygodnie i ciągle mam nadzieje, że dam rade je pozaliczać jakoś. będzie to dla mnie szczególnie ciężkie bo jeszcze na ostatniej sesji nie miałem takich problemów i depresji to zaliczałem na 5 i zawsze miałem dość duże chęci do uczenia, a teraz to niewiem co będzie :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tylko z nastrojem. Pewien lęk to mi się pojawia bardziej związany z obawą o swoją przyszłość i z tym czy uda mi się zrealizować wiele rzeczy które zamierzam. Do tego moi bliscy mnie kilka razy tak zawiedli, głównie w poprzednim miesiącu, że to też się tak ciągnie. Strasznie męczące są też wszelkie pozytywniejsze wspomnienia.

 

A jak jest u Ciebie Ritka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam znów problem z lękiem wolno płynącym,czyli takim co mam go bez przerwy bez żadnego powodu...to jest okropne,ale wyobraź sobie że żyję z tym już 6 lat bez leków,z czasem ten lęk mi zmalał,ale i tak jest to złe samopoczucie...i dlatego dziś wzięłam Coaxil ,oby mi pomógł.Ja mam takie nawracające myśli,że wiele rzeczy nie mogłam osiągnąć przez tą chorobę;/...a ja jestem taka ambitna a ta choroba wszystko popsuła i sprawiła,że nie mogłam być z chłopakiem,którego kochałam...powiem Ci,że dlatego przez te wszystkie lata nie brałam leków bo bałam się tycia....i dlatego wyszukałam leku co praktycznie nikt nie tyje,a takim lekiem jest chyba Coaxil z tego co wyczytałam więc mam zamiar go brać...

 

-- 24 maja 2011, 19:08 --

 

powiedzcie mi...a zaparcia od Coaxilu to jak szybko powinny przejść?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza mirtazapiną, żadne psychotropy, raczej tycia nie powodują.

 

Ja nie miałem zaparć od Coaxilu wogóle, mimo że 3 dziennie biore. Może po prostu o innego jest u ciebie ich powodem. Spróbuj po prostu zmienić dietę, nie jedz żadnych ciężkostrawnych rzeczy, tylko coś letkiego i może będzie lepiej. Może też większa aktywność fizyczna Ci pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x, A ile bierzesz ten lek ? Dopiero dwa dni ?

 

Wytrwaj przynajmniej z 2 miesiace...nie wiem po jakim czasie dziala ten lek, ale mi Zoloft zaczal pomagac bardzo dobrze dopiero po ponad 6 miesiacach...

 

Aczkolwiek pierwsze efekty przyszly po 1-2 miesiacach.

 

Co do zaparc...bardzo skutecznym i bezpiecznym,naturalnym sposobem na ta dolegiglowsc jest kompot z suszonych sliwek...

 

Wrzucasz do garnka z 200-300 gramow suszonych sliwek, zalewasz z 1,5-2 l wody i gotujesz na wolnym ogniu z godzine. Pijesz wieczorem i na czczo o 7 rano + zjadasz pare sliwek...i problem na 99 % znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za radę,pewnie wykorzystam,ale doszedł u mnie jeszcze taki problem,że mam nudności,nawet nie wiedziałam o takim objawie,właśnie dziś mi się chciało wymiotować i potem patrzę na ulotkę Coaxilu,a tam własnie jest napisane że mogą wystąpić nudności,wymioty...a dopiero biorę 2 dzień właśnie i już się u mnie pojawiają skutki uboczne,nie wkręciłam ich sobie bo nie myślałam nawet o tym,tylko same przyszły;/....mam nadzieję,że to minie i że się jeszcze coś nie pojawi...ja mam tak,że jak jest coś trochę nie tak to się pięknie nakręcam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymaj jeszcze troche, organizm się przyzwyczai i będzie lepiej.

Jak kiedyś tylko na lęki coś potrzebowałem to mi pomógł Sulpiryd, to może to będzie lepsze jak się będziesz, źle po Coaxilu czuła. Sulpiryd nie powinien Ci żadnych większych ubocznych robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka, nie wiem co Ci doradzić ,ale ..jestes młodą, zdrową osobą, zlekceważ te skutki uboczne...Ja mam niejedno schorzenie, lat 2x tyle co Ty :mrgreen: a jakies minimalne skutki Coaxilu ,jesli były (bo głowa mogła mnie boleć ze stresu ) to zwyczajnie "olałam" .Zyję całkiem normalnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×