Skocz do zawartości
Nerwica.com

Terapia


Gość Monar

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam o sobie zawsze takie przekonanie ze ja zawsze muszę dać sobie ze wszystkim radę, że na mnie zawsze można polegać, ze nie mogę odmówić bo ten ktoś się obrazi lub mnie znielubi. Wiele razy robiłam na przekór sobie, nawet jeśli źle się z tym czułam aby tylko temu komuś dogodzić. Po wszystkim czułam się koszmarnie bo moje ja i moje potrzeby były gdzieś tam daleko w tyle.....

Ja tak mam, i bardzo mnie to męczy. Nie potrafię odmówić pomocy nikomu, a w szczególności ojcu, mimo że go nie cierpię :x

ciągłe poczucie winy, które wzbudza we mnie moja mama..

Właśnie ojciec wzbudza we mnie poczucie winy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam o sobie zawsze takie przekonanie ze ja zawsze muszę dać sobie ze wszystkim radę, że na mnie zawsze można polegać, ze nie mogę odmówić bo ten ktoś się obrazi lub mnie znielubi. Wiele razy robiłam na przekór sobie, nawet jeśli źle się z tym czułam aby tylko temu komuś dogodzić. Po wszystkim czułam się koszmarnie bo moje ja i moje potrzeby były gdzieś tam daleko w tyle.....

Ja tak mam, i bardzo mnie to męczy. Nie potrafię odmówić pomocy nikomu, a w szczególności ojcu, mimo że go nie cierpię :x

ciągłe poczucie winy, które wzbudza we mnie moja mama..

Właśnie ojciec wzbudza we mnie poczucie winy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, na terapii czas ucieka bardzo szybko. Kiedyś myślałem, co ja będę przez godzinę mówił? Masakra, chyba zanudzę tam tego terapeutę. Ale jednak, jak się potem okazało, bywa całkiem odwrotnie. Też mi brakuje czasu, ale myślę, że to dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, na terapii czas ucieka bardzo szybko. Kiedyś myślałem, co ja będę przez godzinę mówił? Masakra, chyba zanudzę tam tego terapeutę. Ale jednak, jak się potem okazało, bywa całkiem odwrotnie. Też mi brakuje czasu, ale myślę, że to dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to nurt?, bo ja coraz bardziej się zniechecam do psychodynamicznej ( u mnie jak jest min " po czasie") to już nic nie mogę powiedzieć, strasznie mnie to wkurza ( może naprawdę smuci?) A czasem po prostu śmieszy - i kto tu nie jest normalny :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×