Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nauka , szkoła, studia- czyli o tym jak sie uczyć


greorius

Rekomendowane odpowiedzi

greorius, ja nigdy nie maiłam problemu z nauką, często jednak robię mapy myśli, które pozwalają mi na ogarnięcie materiału, nie tylko na studiach, ale i w życiu zawodowym.

 

Myślę, że pomocne może być rozwiązywanie różnych zadań logicznych i gier wymagających myślenia: sudoku, scrabble, krzyżówki, zapamiętywanie słów. etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

greorius, u mnie niestety to samo. Ogromne kłopoty z koncentracja i zapamiętywaniem. Inni naucza się w pol godziny, mi to samo zajmuje pol dnia. W dodatku fatalne jest to ze mimo, ze już jestem dawno po studiach, to cały czas muszę się czegoś uczyć. koszmar ! jednym ratunkiem jaki do tej pory znalazłem to korzystanie z programu supermemo. Darmową wersję możesz scignac z neta. Pózniej wystarczy tam zapisywać, to czego sie wlasnie uczysz i za jakiś czas program, w zależności od tego jak zapamiętałeś materiał, wyznaczy ci powtórkę.Przynajmniej pamięta sie dłużej :) innych sposobow nie znam :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to możemy sobie rece podac. Po przeczytaniu jakiegos materialu, nie jestem w stanie odtworzyć tego co czytałem. Muszę czytać raz jeszcze i tak do skutku,czasem nawet dzieląc zdania na czesci. Wrecz na sile zapamiętuje jakies zdania i dopiero po pewnym czasie one ukladają mi się w jakas sensowną calosc, ktora moge odtworzyć. Ostatnio czytałem, ze pamieć w mózgu odpowiada tzw. hipokamp. Niestety, jego komorki sa niszczone przez kortyzol jaki sie uwalnia podczas stresu :( Ja jestem chodzący stres, wiec sie temu wszystkiemu juz nie dziwie. Poza tym to jest bledne kolo. Nie możesz aie czegoś nauczyć, zaczynasz sie denerwować, denerwując sie działasz na swoja niekorzyść, bo wtedy juz nauka kompletnie lezy.

W gescie rozpaczy ostatnio zainteresowałem sie mindfulness. Zeby sie wyciszyć. Nie wiem, moze to pomoze. :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×