Skocz do zawartości
Nerwica.com

Test polityczny - Sprawdź jakie masz poglądy


Kuba 1994

Rekomendowane odpowiedzi

Kryzys lat 30-tych doprowadził do nazizmu i II wojny światowej. Tylko zapowiedzi ograniczenia socjalu doprowadziły do zamieszek w Londynie i Paryżu muzułmańskich i murzyńskich imigrantów którzy w życiu nie pracowali, dla nich albo Europa będzie socjalna albo będzie wojna innej opcji nie ma.

Dlatego warto byłoby się przygotować na taką ewentualność. Ale Wojsko Polskie niestety jest w opłakanym stanie. Bo jak wiadomo w kraju demokratycznym armia nie jest po to, żeby bronić granic, tylko po to, żeby móc robić przekręty na przetargach wojskowych :P Poza jednostkami stacjonującymi w Afganistanie, Gromem, tak na prawdę nie mamy żołnierzy z prawdziwego zdarzenia. O marynarce, lotnictwie już nawet nie mówię :D Wojny to my żadnej wygrać nie wygramy, no ale może chociaż damy sobie radę z tłumieniem zamieszek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolność gospodarcza: 11

więcej od 37% uczestników testu

Tradycjonalizm:29

więcej od 72% uczestników testu

Wolności obywatelskie:27

więcej od 60% uczestników testu

 

Najbliższa Ci ideologia to: Nacjonalizm (narodowa demokracja)

 

Nacjonalizm (narodowa demokracja) jest ideologią, stawiającą na pierwszym miejscu dobro narodu jako wspólnoty. Polski nacjonalizm oparty jest przede wszystkim na ideologii Romana Dmowskiego, głównego ideologa ruchu narodowego. Wielu narodowych demokratów było zwolennikami wolnorynkowej gospodarki (Roman Rybarski, Edward Taylor) oraz dużego wpływu katolickiej nauki społecznej na życie publiczne.

Współcześnie do idei endecji odwołują się: Liga Polskich Rodzin, Narodowe Odrodzenie Polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje poglądy to taki nieokreślony melanż, że szkoda gadać, ale z nudów odklepałem ten test i oto co mi wyszło - przyznam, że liczyłem raczej na nacjonalizm

 

Wolność gospodarcza: -13

więcej od 15.6% uczestników testu

Tradycjonalizm:23

więcej od 65.2% uczestników testu

Wolności obywatelskie:20

więcej od 49.7% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Konserwatyzm

 

Konserwatyzm jest ideologią, w której założeniach na pierwszym miejscu znajduje się obrona obecnego ładu i poszanowanie dla tradycji. Konserwatyści w swoich działaniach wykazują dążenia do umacniania wartości tradycyjnych, takich jak religia, naród, państwo, rodzina czy własność prywatna. Co istotne, konserwatyzm nie uznaje "jedynych słusznych założeń" - dla konserwatystów to, co może być dobre dla jednego społeczeństwa, nie musi sprawdzić się w drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zrobiłam, ale chyba mam tak po...poglądy jak i resztę :mrgreen:

Oto Twoje wyniki:

Wolność gospodarcza: 83

więcej od 92% uczestników testu

Tradycjonalizm:-20

więcej od 16.3% uczestników testu

Wolności obywatelskie:58

więcej od 92.6% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Libertarianizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zrobiłam, ale chyba mam tak po...poglądy jak i resztę :mrgreen:

Oto Twoje wyniki:

Wolność gospodarcza: 83

więcej od 92% uczestników testu

Tradycjonalizm:-20

więcej od 16.3% uczestników testu

Wolności obywatelskie:58

więcej od 92.6% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Libertarianizm

 

:shock::hide::bezradny:

Ewidentnie coś Koleżanka poknociła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palikot to libertarianin typowy znaczy gra takiego medialnie. Obecnie jego poglądy gospodarcze stały się dla potrzeb ludu bardziej lewicowe ale kiedyś były libertariańskie. Tak jakby skrzyżować Palikota( światopogląd) z Korwinem Mikke( gospodarka) to by czysty libertarianin wyszedł a może bardziej oszołom do kwadratu.

Z tego co wiem to poglądy libertariańskie są b rzadkie w społeczeństwie większość to socjaldemokraci ewentualnie konserwatyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale glosowałaś na partię która jest wrogiem libertarianizmu w każdej formie, no ale w Polsce ludzie głosują nie na partię tylko przeciw danej partii mi to się zdarzyło na Komorowskiego głosować chociaż go nie trawie ale na Kaczyńskiego mam straszną alergie jak go słyszę czy widzę to bym go najlepiej rozstrzelał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadko kto zgadza się ze wszystkimi czy większością poglądów danej partii także to nic nie zwykłego, znam skrajnych anyklerykałów, osoby homo głosujących na Pis i katolików coniedzielnych co na sld czy Palikota głosowali zależy kto ma jakie priorytety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto Twoje wyniki:

Wolność gospodarcza: -31

więcej od 7.9% uczestników testu

Tradycjonalizm:10

więcej od 49.2% uczestników testu

Wolności obywatelskie:60

więcej od 93.6% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Socjaldemokracja

Socjaldemokracja jest lewicową ideologią, dążącą do uspołecznienia gospodarki rynkowej poprzez silny interwencjonizm. Socjaldemokraci - w przeciwieństwie do komunistów - nie negują prywatnej własności środków produkcji, przy czym dążą do zmniejszenia nierówności społecznych poprzez prowadzenie silnej progresji podatkowej i polityki socjalnej. W kwestiach obyczajowych socjaldemokraci zazwyczaj prezentują poglądy liberalne.Partie posiadające frakcje socjaldemokratyczne: Polska Partia Pracy, Racja Polskiej Lewicy, Unia Pracy, Samoobrona RP, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Socjaldemokracja Polska

 

Kiedyś byłem Korwinkiem, ale jak popracowałem troszkę jako robol i przypomniałem sobie że nie wszyscy są właścicielami firm to mi przeszło.

Tak czy siak nie mam na kogo głosować.

Zastanawia mnie jakim cudem ludziom udało się uzyskać ujemny tradycjonalizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.testpolityczny.pl/

 

Oto mój wynik:

 

Wolność gospodarcza: -15

więcej od 14.6% uczestników testu

Tradycjonalizm:10

więcej od 49.2% uczestników testu

Wolności obywatelskie:39

więcej od 76.3% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Socjaldemokracja

 

I poleciło mi samoobronę... czy to żart ankietera czy groźba karalna?

całe kierownictwo samoobrony zostało wymordowane

I nie mówię tu tylko o rzekomym samobójstwie Leppera.

Prześledźcie sprawę jak zginęli ludzie Leppera

- jego adwokat - Róża Żarska nominowana dzięki Lepperowi na sędziego trybunału konstytucyjnego - też samobójstwo.

Kilka innych mniej znanych Wam nazwisk też samobójstwa. Wszyscy zginęli.

Czyli ankieter zasugerował, że moje dni są policzone?

Ciężko będzie mnie zabić,skoro ale zabili nawet generała Petelickiego...

! pierwsza wersja 4 strzały w plecy, ostateczna wersja samobójstwo!

Jedyna szansa w tym, że jestem zbyt małym pionkiem, by mnie zabijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolność gospodarcza: 19

więcej od 44.1% uczestników testu

 

Tradycjonalizm:-25

więcej od 12.9% uczestników testu

 

Wolności obywatelskie:16

więcej od 43.7% uczestników testu

 

Najbliższa Ci ideologia to: Liberalizm

 

Liberalizm to ideologia, odwołująca się do indywidualizmu. Głosi ona wolność jako wartość najwyższą, stawia prawa jednostki powyżej praw wspólnoty. Poglądy liberalne są często uważane za najbardziej tolerancyjne wobec poglądów i czynów innych ludzi. Współcześni europejscy liberałowie opowiadają się przede wszystkim za rozszerzeniem swobód obywatelskich oraz zmniejszeniem (lecz nie likwidacją) ingerencji państwa w rynek.

Partie posiadające frakcje liberalne:Unia Polityki Realnej, Partia Demokratyczna, Platforma Obywatelska

 

UPR? to chyba libertianizm. nie znosze dziadów ;), choc w pewnych kwestiach sie z nimi zgadzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto Twoje wyniki:

 

Wolność gospodarcza: -25

więcej od 9.5% uczestników testu

 

Tradycjonalizm:63

więcej od 95.2% uczestników testu

 

Wolności obywatelskie:6

więcej od 30.8% uczestników testu

 

Najbliższa Ci ideologia to: Nacjonalizm (narodowa demokracja)

Nacjonalizm (narodowa demokracja) jest ideologią, stawiającą na pierwszym miejscu dobro narodu jako wspólnoty. Polski nacjonalizm oparty jest przede wszystkim na ideologii Romana Dmowskiego, głównego ideologa ruchu narodowego. Wielu narodowych demokratów było zwolennikami wolnorynkowej gospodarki (Roman Rybarski, Edward Taylor) oraz dużego wpływu katolickiej nauki społecznej na życie publiczne.

Współcześnie do idei endecji odwołują się: Liga Polskich Rodzin, Narodowe Odrodzenie Polski

 

hmm... a moim idolem jest Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś działałem w ruchu politycznym (już go nie ma, więc nazwa zbędna).

było w tym dużo emocji, przekrzykiwania się, robienia drugim na złość.

zrobi się drobny błąd, od razu to wykorzystane zostaje przez kogoś zza pleców. im większy oszołom, tym większy szum wokół "dziury w skarpetce".

stąd nie lubię polityki.

 

uważam, że nie ma idealnego ustroju, który by zaspokoił potrzeby -szczególnie- najsłabszych. choć w każdym ustroju jest dla nich miejsce (nawet w faszyzmie). według testu bliżej mi do tradycjonalizmu, choć z wyrażanych przeze mnie poglądów bliżej mi do socjalizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolność gospodarcza: 56

więcej od 79.7% uczestników testu

Tradycjonalizm:-24

więcej od 13.5% uczestników testu

Wolności obywatelskie:51

więcej od 88.1% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Libertarianizm

.

 

Wolność gospodarcza: 68

więcej od 86% uczestników testu

Tradycjonalizm:-31

więcej od 9.7% uczestników testu

Wolności obywatelskie:44

więcej od 81.9% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Libertarianizm

 

sprawdziłem czy przez ostatnie 2 miesiące poglądy mi się zmieniły jednak nie bardzo, nadal jestem libertarianinem ale wzrosła mi wolność gospodarcza, antytradycjonalizm osiągnął szczyty tylko wolności obywatelskie mi nieco spadły pewnie za karę śmierci i nie wpuszczanie obcokrajowców do kraju. ;)

 

-- 04 paź 2012, 10:01 --

 

margor teraz nie dziwi mnie to co pisałaś wczoraj w odnośnie historii i tożsamości skoro jesteś taka ultrakonserwatywna, a Piłsudski to konserwatysta był z przeszłością socjalistyczną czyli poglądowo Ci bliski wg tych wyników mimo że był wrogiem endecji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.politicaltest.net/test wg tego testu jestem liberalnym patriota, test jest po angielsku, próbowałem tez z tłumaczem i tak na 80% zrozumiałem pytania także do końca nie jest dla mnie wiarygodny, ale kładzie dużo większy nacisk na politykę, ekonomię międzynarodową dlatego mi ten patriotyzm wyszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×