Skocz do zawartości
Nerwica.com

CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III


Amon_Rah

Rekomendowane odpowiedzi

Cóz .Nie dla mnie było 99 % wszystkich leków, ktore przez 5 lat mi dobierali.

Straciłem 5 lat życia.Nie wiem gdzie się podziały te lata , które jawią mi się tylko i wyłącznie jako obłąkana maligna

 

100% leków nie pomnę ile lat życia. Problem w tym że ja się uodparniam. Leki działają ok 4 mięsiecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej,

Chad II przewaga depresji poprzetlatane z mania/hipomania. Najbardziej rozhustały mnie antydepresanty, które brałam (a podobno w chad nie powinno się brać?) Teraz łykam Lamitrin i Kwetaplex. Chyba działają, jestem "wyrównana", to trochę nudny stan...

Prawde mówiąc tęsknię za okresami hipomanii - nieokiełznanej euforii, napędu twórczego, niesamowitych doznać smakowych (niesamowite jak wtedy wszystko smakowało... teraz kawa już nie jest tą samą kawą...) Też tęsknicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mój lekarz , który ma zasłużoną opinie specjalisty w temacie CHAD nie zapisze żadnych antydepresantów.

Na dłuższą metę kompletnie w chad się nie sprawdzają , powodują wręcz większą huśtawkę.

I Jego uparte przekonanie co do antydepresyjnego działania Lamotryginy ( po kilku miechach stosowania dawki terapeutycznej ) okazało się w moim przypadku jak najbardziej słuszne.

Z resztą takie są ponoć najnowsze metody leczenia tej niebezpiecznej dla życia choroby-stabilizatory i najnowsze leki przeciwpadaczkowe + ewentualnie nowy przeciwpsychotyk z dodatkowym działaniem antydepresyjnym -Kwetiapina.

Ponoć okazuje się że zmiany w funkcjonowaniu mózgu w CHAD są prawie takie same jak te ktore występują przy epilepsji-stąd wysoka skutecznośc nowoczesnych leków przeciwpadaczkowych.

 

a mnie dziś ginekolg opieprzyła ze biore Lamotriginę i na lekarza co mi zapisał i że powinen depakine i że lepij działa\

nie przeszkadza antykoncpecji oraz nie metabolizuje się w wątrobie

 

S jak.. przypomnij co masz z lamotriginą?

 

-- 27 lip 2012, 22:32 --

 

a ja jak miałam hipo to albo odstawiałam antydepresanty

albo jak odstawiałam to miałam hipo

 

ale swoją drogą nigy nie brałam długo

jak było lepiej to odstawiałam

 

niestety jak ketrel u ciebie

u mnie była całkowita porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie dziś ginekolg opieprzyła ze biore Lamotriginę i na lekarza co mi zapisał i że powinen depakine i że lepij działa\

nie przeszkadza antykoncpecji oraz nie metabolizuje się w wątrobie

 

S jak.. przypomnij co masz z lamotriginą?

 

-- 27 lip 2012, 22:32 --

 

a ja jak miałam hipo to albo odstawiałam antydepresanty

albo jak odstawiałam to miałam hipo

 

ale swoją drogą nigy nie brałam długo

jak było lepiej to odstawiałam

 

niestety jak ketrel u ciebie

u mnie była całkowita porażka

 

Bardzo szybko przestała działać i cale leczenie diabli wzięli.

 

Słuchaj odstaw na jakiś czas antykoncepcję. Ja odstawiam przypadkowo ponieważ nie miałam kasy na plastry i o dziwo leki które nie działały działać zaczęły. Bzdury gada

ginekolog bo akurat dotyczy to depakiny. Zaczęła działać po odstawieniu antykoncepcji. Zrób przerwę sprawdź być może zaobserwujesz zmiany co do twoich depresji.

Nie wierzyłam ze antykoncepcja ma wpływ na moje deprechy i pewnie nigdy by mi nie przyszło do głowy że tak może być gdyby nie głupi brak kasy. Teraz chcę wrócić do plastrów tez eksperymentalnie i sprawdzić czy to ma rzeczywiście wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie, że na Ketrel czułem się lepiej niż na abilify. Ten drugi wcale mnie nie aktywizuje, wręcz czuję się non stop jak w gęstym oleju.

 

Lamotryginy nie próbowałem.

 

 

Jakie dawki depakiny braliście? Ja mam 1500 i wydaje mi się, że to sporo a nie wiem jeszcze czy poziom jest już terapeutyczny czy nie (na 1000 nie był).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w szpitalu mi to badają okresowo. i po każdym badaniu coraz większą dawkę dostaje.

tak jak piszesz mi robią. Tyle, że zastanawiam się czy to nie strasznie dużo. Wyglądam jak lekoman (bez względu już czy nim jestem czy nie) - zostało mi się z początku jeszcze pudełko Depakiny 300. No to opakowamie na tydzień. Mam w połączeniu z atenololem, parogenem 2 tabl, loratadyną (dostałem uczulenia), abilify 2 tabl, depakine 2 całe i pół trzeciej.

 

sorry chaotycznie... nie rozumeim co sam pisze....

jaki ja mam zryty beret

 

 

w kazdym razie - tak jak mowisz - sptawdzaja mi, tyle, ze teraz lekarz na urlopie, a ja tez tak jakbby - więc nieodpłatnie mi nie zrobią - to poczekam lepiej na sierpień i mi zoribią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S jak...

ja antykoncepcję mam dopiero od 3 miesięcy...

więc na pewno nie mogę jej przypisać wcześniejszych huśtawek

a teraz huśtawki mam ze względu na zmianę leków i terapię zapewne

 

dwa dni znowu było bardzo źle

 

dziś wstałam i zaraz idę biegać

może uda się ten dzień spędzić dobrze?

zauważyłam że jak mi się uda w miarę dobrze spędzić poranek - zrobić jakieś miłe, budujące rzeczy

to jest 50 % szansy że będę miała dobry dzień

 

więc miłego dzionka dla wszytskich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie dziś ginekolg opieprzyła ze biore Lamotriginę i na lekarza co mi zapisał i że powinen depakine i że lepij działa\

 

No coments...........

 

Czy Twój psychiatra poucza panią

ginekolog na temat metod usuwania nadżerki??

Komedia

 

Może pani ginekolog po godzinach staje się panią proktolog??

W sumie to i to dziura :D

 

Żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S jak...

ja antykoncepcję mam dopiero od 3 miesięcy...

więc na pewno nie mogę jej przypisać wcześniejszych huśtawek

a teraz huśtawki mam ze względu na zmianę leków i terapię zapewne

 

dwa dni znowu było bardzo źle

 

dziś wstałam i zaraz idę biegać

może uda się ten dzień spędzić dobrze?

zauważyłam że jak mi się uda w miarę dobrze spędzić poranek - zrobić jakieś miłe, budujące rzeczy

to jest 50 % szansy że będę miała dobry dzień

 

więc miłego dzionka dla wszytskich :)

 

Nie chodzi o huśtawkę nastroju ale o to, że niektóre leki działają słabiej.

 

Ja od pewnego czasu zaczęłam uprawiać pole, które odziedziczyłam 10 lat temu i do tej pory leżało obłogiem, wychodząc z założenia takiego jak Ty :D

Wciągu tego tygodnia wykosiłam już 25 arów :D

Ale dziś straszny gorąc a wczoraj byłam daniem głównym setki komarów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S jak..

Ja od pewnego czasu zaczęłam uprawiać pole, które odziedziczyłam 10 lat temu i do tej pory leżało obłogiem, wychodząc z założenia takiego jak Ty :D

czyli z jakiego założenia?

Wciągu tego tygodnia wykosiłam już 25 arów :D

Ale dziś straszny gorąc a wczoraj byłam daniem głównym setki komarów:

no to fajnie

dopóki nie miałam mega deprechy ruch mi bardzo pomagał :)

 

-- 28 lip 2012, 15:20 --

 

niestety

ketreil u ciebie dobrze działa?

ja byłam Zombii nawet po 12,5 mg

 

namiestnik a co juz całkiem włosów nie masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już 2 miesiące nie biorę depakiny a włosy wciąż lecą. Miałam ładne, długie. a teraz ściełam, bo okropnie jak mi całe garści wychodziły...

 

Ja biorę kwetaplex 200mg (miałam brać 300mg, ale sobie ograniczyłam dawkę) śpię dobrze, rano nie ma większych problemów.

12,5mg - to chyba mała dawka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałaś >>dziś wstałam i zaraz idę biegać

może uda się ten dzień spędzić dobrze?

zauważyłam że jak mi się uda w miarę dobrze spędzić poranek - zrobić jakieś miłe, budujące rzeczy

to jest 50 % szansy że będę miała dobry dzień<<

 

Ja zamiast biegać uprawiam inny sport :D Ranny wysiłek fizyczny jakoś daje mi kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S jak.. a co uprawiasz rano?

 

Kiedyś byłaby na to oczywista odpowiedź a teraz......pozostały tylko kudłate myśli :mrgreen:

 

Wiesz co robię? Ściskam szczęki i próbuję nie myśleć. To w sumie jest moje główne robienie przez cały dzień. Cała reszta to skutek tego pierwszego, a że nie należę do kobiet które w takich chwilach przestawiają meble oraz sprzątają mieszkanie uprawiam inne sporty domowe.

 

-- 31 lip 2012, 20:26 --

 

No to eksperymentujemy nowy lek - carbamazepine-nie zliczę który z kolei. Jakieś doświadczenia w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[:)

 

 

 

tylko, że nie chce działać by zapewnić na tyle dobry stan by coś stałego robić w życiu, a nie zrywami.

wiem o czym mówisz

ale ja się już przywyczaiłam do zrywów

i czekam na natchnienie :)

 

-- 01 sie 2012, 23:04 --

 

 

Wiesz co robię? Ściskam szczęki i próbuję nie myśleć. To w sumie jest moje główne robienie przez cały dzień. Cała reszta to skutek tego pierwszego, a że nie należę do kobiet które w takich chwilach przestawiają meble oraz sprzątają mieszkanie uprawiam inne sporty domowe.

 

chyba nie kumam :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D nie wiem czy dobrze trafiłam ale dziś lekarka stwierdziła u mnie właśnie ten chad o malym stopniu i nasileniu ale jednak. Przez 3 lata leczyłam sie na nerwice lękową i było ok przez dłuższy okres czasu nawet nie brałam leków.A potem wróciło paskudztwo i już zostało leki pomagały tylko na jakiś czas 1 czy 2 m-ce albo wcale lekarka nie do końca rozumiała dlaczego tak sie dzieje i dziś mi oznajmiła że moje wachania nastroju skoki wielkiej radości a potem smutku albo lęków, paniki to właśnie choroba dwubiegunowa.Cały tydzień czuję sie względnie dobrze a potem nagle niewiadomo dlaczego takie cyrki.Najgorsze są lęki i ataki paniki.Dziś dostałam lek o nazwie Absenor 300 mg jako stabilizator.Czy ktoś z was zna len lek? A jak u Was objawia sie ten chad? Lekarka powiedziała ze mozna to ładnie opanować lekami i że będzie ok. Że jestem osobą wrażliwą i to tak u mnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×