Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dziś na tvn...


drań

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do wiary - opowieści niesamowite

 

Reporterzy badają zjawisko fobii. Jest to obsesyjny lęk odczuwany wobec pewnych przedmiotów, zjawisk lub w pewnych sytuacjach, który często paraliżuje życie. Jak żyje się ludziom dotkniętym fobią? Czy to zaburzenie można skutecznie wyleczyć? Do jakiego stanu może doprowadzić fobia nieleczona? Anna R. była świadkiem katastrofy lotniczej. Od tej pory panicznie boi się wszelkich sytuacji związanych z lotami samolotem. Marek Z. jest bankowcem. Ten zorganizowany mężczyzna cierpi na fobię, która zupełnie zburzyła spokój w jego życiu. Monice N. fobia zupełnie zdezorganizowała życie. Także jej bliscy dotkliwie odczuwają skutki jej fobii.

 

Może być ciekawy program, szkoda, że tak póżno sczaiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogladałam ten wcześniejszy-- o zamykaniu w psychiatryku.( był dla mnie wazny bo moja siostra ma ten problem.) ale jak dali juz ten program o fobii i ułyszałam Do jakiego stanu może doprowadzić fobia nieleczona, to przełączyłam program , NIechcę znów się nakręcić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie oglądąłam. Zazwyczaj oglądam, bo lubię niektóre nadludzkie dziwactwa i te ludzkie też ;). Ale czasem, tak jak bibi, gdy już nie mogę wytrzymać psychicznie, po rpostu przełączam na kolejny program, bo się przykładowo boję, że coś jeszcze se później wymyślę.

Gadam jak pokręcona. I zgadzam się z reirei :D ten facet jest nie do wiary :D. Ale za to ma ładną dykcję :D:D.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja popełniłem ten błąd, oglądnołem film którego nie powinienem ogladać...dwa dni dochodziłem do siebie, massssakra..... ;)

A ja w sobotke specjalnie pozyczyłam sobie filmik o facecie chorym na schize.......film mnie ruszył, ale tylko w trakcie jego ogladania......i nic po za tym.......hehe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak ogladał ktos moze mi opowiedziec ???

Wiesz w sumie nie było tam nic strasznego. Była pewna kobieta która opowiadała o sobie, cierpiała na nerwicę natręctw związaną z obsesyjnym myciem, doszło do tego że nie wychodziła z domu ponieważ bała się brudu. Teraz jest na etapie leczenia.

Było też o pająkach, lęku wysokości, lęku przestrzeni gdzie zbierają się ludzie (kościoły, sklepy).

Na temat nieleczonej fobii mówiono że może ona dowprowadzić do zamknięcia się we własnym domu w obawie przed światem.

Najskuteczniejszą metodą leczenia leki+psychoterapia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najskuteczniejszą metodą leczenia leki+psychoterapia.

 

Psychoterapia jest szczegolnie ważna.50% wyleczenia daje farmokolgia a drugie 50 psychoterapia.Ogólnie program ciekawy dla mnie głównie dlatego, że mam przypadek który opisywali w tym programie.Chodzi mi o nerwica natręctw na tle czystości.Widziałem bardzo dużo podobieństw i taka niezaleczona nerwica po kilku latach może być naprawdę grożna.Wiem coś o tym.Naszczeście wpore udało mi się trafić do szpitala i już jest lepiej.A jeśli chodzi o psychoterapie to u mnie nie miała ona większego znaczenia jak i zresztą leki.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×