Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dużo czasu spędziłem w domu


computer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 19 lat i chciałbym przedstawić wam moje wszystkie największe problemy bo nie wiem już sam czy mam iść do psychologa czy nie.

W podstawówce się popisywałem przed kolegami chciałem być zauważany i jakoś koledzy z mojej klasy mnie nie lubili ale miałem też innych młodszych kolegów z którymi się spotykałem po szkole i grałem w piłkę ale i też spędzałem dużo czasu przy grach komputerowych w gimnazjum wszystko się zmieniło byłem jakiś innny nie potrafiłem się odnalezc nie potrafiłem zagadać do innych i byłem coraz mniej pewny siebie byłem taki trochę zamyślony ,miałem kolege jednego ale po szkole się z nim nie spotykałem bo nawet o tym nie myślałem myślałem tylko o tym żeby przyjechać do domu usiąść przed kompem i grac w gry straciłem przez to dobry kawał życia z nauką też nie szło mi za dobrze ,mam tak że jak poznawałem kolegów to oni zawsze jako pierwsi się do mnie odzywali a nie ja do nich zawsze czekam na kogoś aż ktoś pierwszy się odezwie 3 razy nie zdałem nikt się mną nie przejmował rodzice czasami mi coś powiedzieli odejdz od tego komputera ale nigdy nie pomyśleli żeby zabrac komputer albo żeby wysłać minie do psychologa albo do specjalisty moje kontakty z młodzieżą i ludzmi są bardzo małe nigdzie nie wychodzę i cały czas siedzę w domu szukam pracy myślę że jak pójdę do pracy to może coś się zmieni , od paru lat siedzę tak w domu, mam tak od gimnazjum zawsze jak przyjeżdżałem ze szkoły to siadałem przed kompem i grałem w gry albo oglądałem telewizor ,tak się odizolowałem szczerze mówiąc to może dla tego że nie wierzę wogólę w siebie i myślę że jestem głupi albo albo boje sie odrzucenia od innych raz kiedyś chciałem porozmawiać z takim typem to powiedział do mnie co ty kolegów szukasz? nawet nie chcę próbować rozmawiać z kimś żeby tylko kogoś poznać bo myślę że do nikogo nie pasuje i że jestem inny albo za nudny z dziewczynami mam największy problem bo czuje się jakbym ich nie znał, moja najdłuższa rozmowa z dziewczyną trwała z 2 minuty mam problemy z koncentracją nie mogę się skoncentrować nad tym co robię, prawie nic mnie nie cieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

computer, psycholog na pewno Ci nie zaszkodzi. Myślę, że problem masz jakiś na pewno, inaczej byś tu nie napisał. Masz 19 lat, więc możesz już iść do niego samodzielnie.

Z doświadczenia (mam podobne problemy) radzę Ci wybrać psychologa pracującego w nurcie innym niż psychodynamiczny/psychoanalityczny.

Zrób jakiś krok w przód, a potem zastanowisz się nad następnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psycholog - jak najbardziej. Pewnie masz obawy przez taką wizytą, wiedz, że każdy z nas tak miał. Ja przez pół roku przechodziłem obok ośrodka psychologii z gotowym wnioskiem o wizytę i zawsze wmawiałem sobie, że sam sobie poradze ze swoim problemem lub, że go w ogóle nie ma. Uwierz mi, pójdz do psychologa, napisz sobie na kartce o czym chcesz powiedzieć, co chcesz poruszyć. Naprawde, im szybciej to zrobisz tym szybciej z tego wyjdziesz.

 

A tak ode mnie, po pierwsze - nie przejmuj się ludzmi. Zazwyczaj są niereformowalnymi idiotami. Nie jest ważne co pomyslą, powiedzą, ważne jest tylko to JAK to odczujesz. Tylko TY się tu liczysz, twoje uczucia i twoja psychika. Staraj się podchodzic do rzeczy bardziej na luzie, cokolwiek ktoś powie nie bierz tego do siebie, ludzie sami nie wiedza czesto co mówią. Dziewczyny? Miałem ten sam problem. Zawsze uwazalem dziewczyny za 'jakies inne' troche jak inna rasa ludzka ;d Nic bardziej mylnego, z dziewczyną mozesz pogadac tak samo jak z chłopakiem, o sporcie, problemach czy innych dziewczynach, uwierz mi, to mozliwe. Potraktuj ich jak kumpla, sam zobaczysz jak łatwo to przychodzi. Równiez mam 19lat i przechodziłem przez podobne rzeczy, nie martw sie ;d Teraz sie z nich smieje, wychodze na prosta po tylu latach. Ty tez masz szanse. Ale pamietaj, bez psychologa daleko nie zajdziesz. Zrób to jak najszybciej, to nie powinno czekac. No chyba, ze masz cos wazniejszego niz wlasna przyszlosc, diablo III przeciez wychodzi ;D

 

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×