Skocz do zawartości
Nerwica.com

nn neuroleptyki, renta


marishka

Rekomendowane odpowiedzi

witam,chcialam sie dowiedziec czy ktos orientuje sie jak wyglada sprawa zazywania neuroleptykow w nn. cierpie na silna nn, dodatkowo prawdopodobnie z urojeniami i caly czas martwi mnie, czy biorac juz teraz neuroleptyki ochraniam mozg przed wystapieniem schizofrenii? czy jesli bierze sie neuroleptyki to juz nie mozna bardziej sie rozchorowac na nerwy? i jeszcze jedno pytanko - czy ze wzgledu na chroniczna bezsennosc oraz ciezki przypadek nn mozna strac sie o rente, mimo iz nigdy nie pracowalam - jestem na ostatnim roku studiow, mam 25 lat.

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "prawdopodobnie z urojeniami"? Masz zdiagnozowane zaburzenia urojeniowe przez lekarza psychiatrę czy nie? Neuroleptyków się nie bierze "profilaktycznie" jak cukierki.

 

A co do renty: jeśli nigdy nie pracowałaś, a ukończyłaś 18 rok życia i jesteś całkowicie niezdolna do pracy, to możesz się starać o tzw. rentę socjalną. Sęk w tym, że jest ona przyznawana nie na podstawie jednostki chorobowej tylko na podstawie zaawansowania tejże choroby. Nie wróże Ci jednak dużych szans jej przyznania, a wręcz powiedziałbym, że są one zerowe, bo "chroniczna bezsenność" i "ciężki przypadek nn" nie czynią Cię całkowicie niezdolną do pracy, w każdym razie nie według ZUS'u. A to jest warunek, aby dostać rentę socjalną. Częściowa niezdolność do pracy do niej nie uprawnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×