Skocz do zawartości
Nerwica.com

Amnezja?


ntt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwa amnezja objawiająca się niepamiętaniem tylko jednej osoby i chwil związanych z nią?

Moja znajoma niedawno rozstała się z mężem,popadła w depresję a ostatnio nie rozpoznaje go. Nie jest w stanie przypomnieć sobie niczego związanego z byłym mężem. Co ciekawe rozpoznaje wszystkich innych. Czy jest to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam coś takiego:

 

AMNEZJA DYSOCJACYJNA (konwersja)- odnosi się do utraty pamięci z urazem, z wydarzeniem nie dawno przeżytym. Ma charakter wybiórczy, dynamiczny, pojawia się gdy wyczerpią się możliwości emocjonalnego radzenia sobie z sytuacją stresową. Pacjent ma postawę obojętności, występuje rzadko.

 

Czyli jak widać jest to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm moze w tym przypadku chodzi o freudowskie spychanie do nieswiadomosci niechcianych mysli? To zalezy od tego jaka relacja byla miedzy Twoja znajoma a jej mezem, bo jesli dzial sie istny armageddon malzenski to rzeczywiscie Freud moze miec tu racje :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też nie pamiętam jednego chłopaka,bliskiego przyjaciela z dzieciństwa,przez okres roku,a mieszkał prawie przy moim domu,dosłownie rzut beretem,pokłóciliśmy się o coś i luka,zawsze byliśmy bardzo blisko ze sobą związani

teraz sobie potrafię poskładać to "do kupy"ale bardziej logicznie

takich "luk" mogę znaleźć całkiem sporo,wrażenie "urwanego filmu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dokładniej chodzi o to,że byli szczęśliwym małżeństwem, ona kocha go najbardziej na świecie i chyba za mocno. Chciała dać mu wszystko nic nie dostając w zamian. Teraz on odszedł a ona po tygodniu od rozstania obudziła się rano i nie pamięta wogóle kim on jest. Może rzeczywiście jest to amnezja psychogenna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×