Skocz do zawartości
Nerwica.com

Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?


d65000

Rekomendowane odpowiedzi

detektywmonk, tak naprawdę wiele wiecznych panien i kawalerów, które mają dzisiaj te 60 czy 70 lat, jest samotnych z wyboru bo nic nie robili ze swoim życiem i nie chcieli mieć partnera a jak się spostrzegli, że może jednak mogli spróbować to okazywało się za późno. Dzisiaj dumnie to nazywamy "singlami" chociaż kiedyś sytuacja była zgoła inna (mniej rozwodów, więc i partnerkę wolną, fajną i po trzydziestce złapać było o wiele trudniej niż dzisiaj). Dzisiaj mamy pod tym względem pełen freestyle: portale randkowe, ludzie żenią się na stare lata, rozwodów pełno, konkubinat społecznie akceptowany, ludzie mają inne nastawienie do seksu itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w społeczeństwach pierwotnych starokawalerstwo i staropanieństwo nie istniało nawet jak ktoś nie miał zbytniego pociągu do płci przeciwnej to swatano na siłę taki był przymus społeczny. W średniowieczu ucieczką od obowiązkowych związków był stan duchowny ale i tak ludzie wtedy musieli płodzić się na potęgę bo większość dzieci nie dożywała 10 lat a dzieci się przydawały do pracy w polu. Dziś rodzina związki itd dostosowały się do długowiecznego społeczeństwa konsumpcyjnego gdzie założenie rodziny, dzieci to duży wydatek i niewygoda a seks można mieć łatwo( oczywiście tzw normalni ludzie) bez związku małżeńskiego czy nawet jakiegokolwiek związku i nie ma on wiele wspólnego z prokreacją to raczej czysty hedonizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ja jestem z facetem, ktory przede mną nie miał nikogo. Ma 22 lata.

 

powiem Wam, że mimo, że czułam duuży lęk przed zbliżeniem z nim (że powstanie miedzy nami niezreczna sytuacja, ze sie nie dogramy, ze sie bedzie bal :D ), to okazało się ,że TOTALNIE nieadekwatny.

 

nie spotkałam się nigdy z tak czułym, delikatnym, wrażliwym facetem, który otwarcie mówi o swoich potrzebach. i tak szybko się uczy :D

 

jestem po prostu w szoku. <3 <3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałam się nigdy z tak czułym, delikatnym, wrażliwym facetem, który otwarcie mówi o swoich potrzebach. i tak szybko się uczy

Taką opinię można przeczytać na niejednym forum gdzie poruszany jest właśnie temat prawictwa. Czytałem je wielokrotnie, ale w żadnym stopniu mi to nie ulżyło. Ale dziękuję za próbę podniesienia na duchu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy, no i co... fajnie być dziewicą po 40?? Z lic znam, ze studiów, z pracy… to by było na tyle. Czytam też fora różne i wiedzę wypowiedzi w tematach „w jakim wieku pierwszy raz”. Wejdź sobie… przypadek 1 na 100 jak ktoś zrobił to powyżej 20.

Pisałaś o tym, że Ci co „zaliczają” leczą tym kompekst… cóż no akurat to po części prawda, niemniej częściej ma się ona w przypadku dziewczyn. Nie wiem czy ty czytasz co my tutaj piszemy... ale my nawet nie jesteśmy w stanie wejść do klubu i poderwać dziewczyny na jedną noc bo i takie nas olewają... Kto wie jakby było gdyby okazja się trafiła. Mi się trafiła jakimś i niestety postąpiłem źle. Nie w klubie ale za granicą jak byłem w pracy. Odmówiłem, dlatego że pomyślałem, że warto. Teraz żałuje jak nigdy niczego.

A czy rozpoczęcie współżycia\współżycie ma jakieś związek z założeniem rodziny? Bo dla mnie tak. Jeżeli dla Ciebie prawiczek po 60 jest ok i jeszcze "przyjdzie na niego czas" a sama jesteś zwolenniczką, żeby zakładać rodzine ok 30... Czytasz siebie w ogóle??

Powodow moze byc mnostwo. Moze zamiast wyjsc do ludzi zamkneli sie z kompem w domu i narzekali na forach?

Nie moja wina, że mam charatker taki, który nie lubi nigdzie wychodzic. Jestem nieufny wśród ludzi, źle się czuje na dyskotekach, na koncertach, na nie wiem czym... wszędzie. Najchętniej siedziałbym i pracował lub w domu. Bo nigdzie nie lubie wychodzić. Zmuszam się do wychodzenia z domu, do wylotu za granicę do pracy na okres wakacji, zmuszam się, próbuje się zmienić ale nie potrafię oszukać swojego charatkeru. Dlatego też siedzę na forum i rozmawiam. Gdzie ta jedyna o której piszesz, ze na każdego trafi. No gdzie?? Gdzie u tej 40 letniej dziewicy. Gdzie u detektywamonka, gdzie u człowieka nerwicy... przestań bredzić.

Jestem agresywny bo mdli mnie jak czytam, że na każdego przyjdzie pora. Co to za idiotyzm.. czy ty na prawdę tak bajecznie postrzegasz życie?? Co to za irracjonalne poglądy. Zejdź na ziemie.Nie muszę się zgadzać i nikt kto myśli się z tobą też nie zgodzi, że "na każdego przyjdzie czas". Do każdego to tylko śmierć zapuka a nie miłość. Więc nie bredź już. Przez takie durne wypowiedzi jak twoja straciłem 5 lat swojego życia. 5 lat!! Oddasz mi te lata?? Czekałem(ale nie z założonymi rękoma) na tą jedyną i nie pojawiła się. A ślepo wierzyłem że pojawi się jak to inny debilny tekst ktoś napisał „Bądź sobą, pojawi się prędzej niż myślisz i będziesz szczęśliwy bo super z Ciebie facet:) tak trzymaj, twoja jednya będzie szczęściarą” Pytam się. Oddasz mi te lata?? Chcę znowu mieć 18 lat i od nowa to wszystko rozpocząć.

 

No BAkus. troche rzeczywiście przesadzasz z tą agresją.

Ja tam se jestem prawiczkiem,ale...chyba mi niespecjalnie zależy żeby z kimś być.Ba,ja uważam,że w najbliższej przyszłości będę sam,i może w ogole całe zycie będę sam.Szczerze,uwazam,że teraz posiadanie drugiej osoby byłoby dla mnie kolejnym żródłem problemów - a ja nienawidzę problemów związanych z innymi ludżmi..

Stary. No to w czym problem właściwie??

 

Z całym też szacunkiem.. temat taki offtop się zrobił. Na razie to doprowadźcie do takich sytuacji a potem martwcie się, jak całować. Chociaż muszę się zgodzić, że wtedy intuicja podpowie. Mi podpowiedziała i nie narzekały te które miałem szczęście całować czy inne tam pieszczoty. I nie trzeba tym się specjalnie przejmować. Chociaż mogą trafić się kompletne beztalencie które robią to jak np. Jim Carrey w głupim i głupszym. Dlatego warto pomyśleć trosze i starać się kontrolować siebie a nie oddawać się emocjom jak się nie ma doświadczeń z tym zwiazanych.

ej ja jestem z facetem, ktory przede mną nie miał nikogo. Ma 22 lata.

 

powiem Wam, że mimo, że czułam duuży lęk przed zbliżeniem z nim (że powstanie miedzy nami niezreczna sytuacja, ze sie nie dogramy, ze sie bedzie bal :D ), to okazało się ,że TOTALNIE nieadekwatny.

 

nie spotkałam się nigdy z tak czułym, delikatnym, wrażliwym facetem, który otwarcie mówi o swoich potrzebach. i tak szybko się uczy :D

 

jestem po prostu w szoku. <3 <3

Super cieszymy się razem z tobą...Teraz ja coś moze opowiem :) żeby było fajnie. Mam 23 lata i w moim życiu, kiedy próbowałem "poznawać blizej" dziewczyny każda mi mówiła iż jestem "Super, wrażliwym facetem" ponad to dodawała "Chciałabym aby mój przyszły chłopak taki był" a między wierszami mówiła "na prawdę świetny z Ciebie facet ale zostańmy przyjaciółmi". Nie raz, nie dwa nie dziesieć razy miałem taki przypadek.

Dziękuje za uwagę.

 

-- N maja 06, 2012 12:39 am --

 

Mam pytanie do facetów, czy 23 letnia dziewica to powód do wstydu?

O jaki wstyd Ci chodzi. Jako facet powiem, że mimo iż sam jestem prawiczkiem to pomyślałbym, że może jesteś jakas religijna, że seks dopiero po ślubie, że nie lubisz seksu... nie wiedząc jak wyglądasz założyłbym, że jesteś mało atrakcyjna chociaż zdjęcia widziałem i nie jesteś brzydka.

Ale przede wszystkim tu chodzi o to jak ty się z tym czujesz. Bo w gruncie rzeczy ja się "wstydzę" przyznać innym, że jestem prawiczkiem w sumie nie dla tego, że boje się, że zostane uznany za nieudacznika czy łajzę, oni i tak "swoje wiedzą" a ja wiem swoje. Ludzie oceniają Cie nie tylko przez pryzmat prawictwa czy dziwictwa i wyrabiają sobie o tobie zdanie na podstawie bardzo wielu rzeczy. Ja się nie przyznaje, że jestem prawiczkie bo nie chce mi się o tym gadać i ponownie "tłumaczyć" dlaczego tak wyszło bo są ciekawscy... nie kłamię, że jestem, ale wyraźnie daje do zrozumienia, że nie mam ochoty na temat swoich intymnych spraw rozmawiać.

Ja się wstydzę tego faktu przed samym sobą. To jest najgorsze. I źle mi z tym faktem, że jestem prawiczkiem a nie dlatego, że komuś się to nie podoba czy podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę znowu mieć 18 lat i od nowa to wszystko rozpocząć.

 

 

Obawiam się, że skończyłbyś tak samo no chyba, że by Ci się inaczej charakter ukształtował, co jest jednak mało prawdopodobne.

 

Niestety bakus, ale mam przeczucie, że niebawem będziesz większą ruiną psychiczną jak ja, podążasz dokładnie tą samą drogą co ja. Też byłem taki agresywny, kłóciłem się co chwilę na różnych forach, czułem nienawiść szczególnie do kobiet, o licznych myślach samobójczych nie wspominam. Kompleksy z powodu braku dziewczyny to oczywiście tylko jeden z powodów tego jak się potoczyło moje życie(zabunkrowałem się w domu), ale jakiś wpływ na pewno to miało.

 

 

Mam do Ciebie bakus pytanie: czy w młodości nie byłeś odtrącony przez rówieśników, nie zaczepiały Cię jakieś "karki" na ulicy bez powodu, nie wyśmiewały Cię za plecami dziewczyny(że np. jesteś za niski, za gruby, blady, źle ubrany itp.) ? U mnie niestety chyba to zadecydowało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam do Ciebie bakus pytanie: czy w młodości nie byłeś odtrącony przez rówieśników, nie zaczepiały Cię jakieś "karki" na ulicy bez powodu, nie wyśmiewały Cię za plecami dziewczyny(że np. jesteś za niski, za gruby, blady, źle ubrany itp.) ? U mnie niestety chyba to zadecydowało...

 

Tak. W młodości tak było, ale zmieniłem pewne rzeczy. Wiesz od czego się zaczęło?? Od tego, że zacząłem brać przykład od osób, które są uwielbiane przez wielu. Np. Brad Pitt. Zacząłem podglądać jego styl, jego sposób bycia i potem biorąc przykład z innych zmieniłem swój styl ubioru, zadbałem o wygląd, mowe ciała... w pewnym sensie jestem pewny siebie uważam się za przystjonego faceta, dobrze ubranego i nie raz miałem przyjemne komplementy od dziewczyn na temat wyglądu czy ogólnie charakteru... niestety i tak nie wyszło, czuję się też pewnie bo nie boję się np. publicznych wystąpień, czy podejsć zapytać o drogę\godzinę(co u ludzi bez problemów jakichkolwiek zwiazanych z psychiką bywa i problemem), nie mam problemów z załatwianiem spraw w urzędach czy jakichkolwiek innych. Wiesz, jak wyglądasz na dziecko do bicia, chodzące w koncie bojące się własnego cienia(a tkai właśnie byłem) to nic dziwnego, że banda kozaków się przyczepi bo musi na kimś budować samoocenę i pokazać kto jest fajny. Te czasy są dalego za mną i nie dałbym sobą pomiatać żadnemu cwaniakowi. Nie boje się że nie podołam jako kochanek, miałem minimalne kontakty seksualne i nieskromnie powiem, że dziewczyny były bardzo zadowolone xP Niektóre rzeczy da się poznać a po nich i ich reakcjach na "dotyk" czułem, że są zadowolone. Boje się jedynie tego, że jestem sam i że zawsze sam zostane.

 

-- N maja 06, 2012 1:16 am --

 

Skad wiesz? :) Ja dopoki nie urodzilam myslalam ze nie umiem byc matka i zajac sie dzieckiem. Intuicja mnie poprowadzila

Ale przykład... na takim przykładzie to bardziej idzie zaprzeczyć temu co głosisz. Bo np. moja matka nie wiedziała jak być matką i do tej pory nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te czasy są dalego za mną i nie dałbym sobą pomiatać żadnemu cwaniakowi.

 

Tak, ale w Twojej psychice te dawne czasy spowodowały spustoszenie, przynajmniej ja tak miałem. Niestety, ale charakter człowieka kształtuje się za młodu, potem już ciężko jest coś zmienić. Taka nieakceptacja wśród rówieśników czy bycie popychadłem za młodu na zawsze zostawia mniejszy lub większy ślad, u mnie akurat większy. To, że teraz człowiek jest inny to nie znaczy, że w podświadomości się nie lęka tego, co było w przeszłości.

 

Ty masz ten komfort, że ogólnie się ludzi nie boisz, jeszcze ta Twoja psychika jest w miarę, ale ten kompleks "prawiczka" czy jak to tam nazwać może naprawdę doprowadzić Twoją psychikę do takiego stanu, że wszystko będzie Ci potem sprawiać problemy. Musisz coś z tym koniecznie zrobić lub spróbować się z tym pogodzić. Ja kiedyś "płakałem w poduchę", że jestem sam, nieatrakcyjny, nigdy nie będę mieć dzieci, no ale potem jakoś się z tym pogodziłem. Pewnie, że to jest problem, no ale skoro nie można czegoś zmienić, to trzeba to zaakceptować, rozpaczanie nic tu nie pomoże.

 

For internetowych nie ma co brać na poważnie, bo przecież ja teraz mogę napisać, że jestem maczo i przeleciałem już 100 panienek i ktoś sobie pomyśli "ale on ma powodzenie". Ludzie na necie ściemniają, w życiu realnym też, a prawiczków i dziewic naprawdę nie brakuje, tylko nikt się do tego nie przyzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bakus, wybacz, ale teraz już nie wiem o co Ci w ogóle chodzi. Chcesz panienkę na jedną noc, czy liczysz na coś więcej?

 

Czytam też fora różne i wiedzę wypowiedzi w tematach „w jakim wieku pierwszy raz”. Wejdź sobie… przypadek 1 na 100 jak ktoś zrobił to powyżej 20.

1. Policz ile osób się w takim temacie pochwaliło tą "świetną nowiną"

2. Weź poprawkę na tych co kłamami, jakieś 10-15% (pewnie więcej, ale tyle wystarczy)

3. Zbadaj grupę docelową tego forum i weź kolejna poprawkę (jeżeli było to forum z grupą do 25 roku życia, to szansa, że ktoś kłamał będzie wysoka)

4. Poszukaj w internecie ile w Polsce jest osób w naszym wieku (18-25 lat)

 

5. Wiesz ile osób ominęło ten temat? Wiesz ile nie napisało bo jeszcze dziewictwa/prawictwa nie straciło?

 

Po co były te 4 pierwsze punkty? Żeby uświadomić Ci ile osób jest w Polsce, a które się w tym temacie nie wypowiedziały.

 

my nawet nie jesteśmy w stanie (...) poderwać dziewczyny na jedną noc bo i takie nas olewają...

Skąd wiesz? Próbowałeś?

 

Przez takie durne wypowiedzi jak twoja straciłem 5 lat swojego życia.

Tak, przez takie wypowiedzi straciłeś te lata, gratuluje pomyślunku. Wyjaśnij mi proszę co rozumiesz przez "straciłem lata"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmoriartyz jest wiele teorii na temat charakteru. Jedne mówią, że zmienia się co 7 lat, inne mówią iż zawiera wrodzone cechy, których zmienić się nie da, kolejna teoria mówi, że kształcuje się do 21 roku życia i tak już zostaje. Jeszcze inni twierdza, że sposób myślenia, który defakto krztałtuje charakter i sposób postępowania można zmienić w ciągu 21 dni najszybciej.

Ty stoisz w miejscu i cały czas pogłębiasz twój problem.

Uwierz mi, że bałem się ludzi. Bardzo nawet. Próbowałem "wykupić" się w ich łaski, będąc przydupasek od "przyniosę to, dam tamto" itp. Zresztą kolejny bzdury mit, mówiący, że kobiecie trzeba fundować kolacje w restauracjach bo to dama jest gó... warty bo takie zachowanie daje im odczuć, że próbujemy się wykupić w ich łaski poprzez kupowanie i stawianiae kolacji. Oczywiście od czasu do czasu tak, ale nie ciagle. Trzeba ją zainteresować sobą a zaimponować tym, że się kupiło smaczny obiad. Jakoś tak po „przejściach” sprawiłem, ze często ludzie sami do mnie gnają… o ironio i sami biorą niekiedy przykład.

Np. Udało mi się rok temu dostać prace w USA. W tym roku także się tam wybieram. Papierkowej roboty jest od diabła a sobie z tym poradziłem jakoś. Dużo osób mi pisało, że zazdrości i sami chętnie by to zrobili ale nie mają odwagi.

 

Masz rację co do forum internetowego. Ale to był tylko jeden z kilku przykładów co tam podałem. I to odpowiedź również do Marsala2. Kolego tam gdzieś pisałeś, że bardzo chcesz seksu i ci go brakuje, ale bardziej to chciałbyś mieć tą ukochaną. I nie wyobrażasz sobie związku bez seksu. Ja również tak chcę.

Przez „straciłem lata” mam na myśli to, że pokierowali mnie na błędną drogę „bądź sobą, na pewno jakaś się trafi, bo jesteś super wartościowym facetem” albo „kobiety uwielbiają nieśmiałych, jak bym Cie poznała to bym Cie zjadła bądź sobą”… rozumiesz co mam na myśli??

Zależy co rozumiesz przez "próbowanie" poderwać dziewczyny na dyskotece. Akurat z kontekstu to wyrwałeś. Pisałem na temat podejścia i problemów z kobietami. Bo padł zarzut, że taki imprezowicz leczy kompleksy, to ja odpowiadam, że on przynajmniej nie boi się zagadać i umie poderwać. Jak ja próbowałem to się nie udawało. Chociaż okazji było bardzo mało zważywszy na fatk, że nie przebywam często na imprezach bo źle się tam czuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„bądź sobą, na pewno jakaś się trafi, bo jesteś super wartościowym facetem” albo „kobiety uwielbiają nieśmiałych, jak bym Cie poznała to bym Cie zjadła bądź sobą”… rozumiesz co mam na myśli??

 

Wiesz co jest najgorsze? To, że kobiety naprawdę tak myślą... Prawie każda kobieta marzy o ciepłym uczuciowym, spokojnym facecie tylko problem w tym, że nie czują pociągu seksualnego do takiego faceta(no chyba, że jest super przystojny). Niestety, ale prawie każda kobieta na codzień by chciała mieć takiego spokojnego, a do łóżka wolą takiego maczo, choć oczywiście zawsze stanowczo temu zaprzeczają. Z nami facetami właściwie też tak jest. Niby każdy marzy o spokojnej, ułożonej żonce, a jednak ciągnie do kobiet z ostrym charakterem... Tak dziwnie jest ten świat skonstruowany.

 

W każdym razie żadna kobieta się nie przyzna nawet przed samą sobą, że by chciała być bzyknięta przez bogatego, potężnie zbudowanego, dwumetrowego faceta z charakterem przywódcy, którego wszyscy się boją. Tak już jest, trzeba się z tym pogodzić, nie można ciągle je obrażać, że piszą jedno, a wychodzi drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W każdym razie żadna kobieta się nie przyzna nawet przed samą sobą, że by chciała być bzyknięta przez bogatego, potężnie zbudowanego, dwumetrowego faceta z charakterem przywódcy, którego wszyscy się boją. Tak już jest, trzeba się z tym pogodzić, nie można ciągle je obrażać, że piszą jedno, a wychodzi drugie.

 

ja tam sie przyznam :lol: ale fakt, na co dzień wytrzymać z takim trudno :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam też fora różne i wiedzę wypowiedzi w tematach „w jakim wieku pierwszy raz”. Wejdź sobie… przypadek 1 na 100 jak ktoś zrobił to powyżej 20.

Pisałaś o tym, że Ci co „zaliczają” leczą tym kompekst… cóż no akurat to po części prawda, niemniej częściej ma się ona w przypadku dziewczyn.

Takie forum na pewno nie jest reprezentatywne dla całej populacji wchodzą, piszą tam ci którzy chcą się pochwalić, większość dziewic, prawiczków tego typu fora omija z daleka. Jak wejdziesz na jakieś katolickie forum to wyjdzie ci że większość czeka do ślubu. Bycie 23- letnim prawiczkiem jest rzadkie ale nie jest żadną wielką rzadkością tak jak np bycie nim w wieku 30 lat.

Bakus jedziesz do stanów tam podobno są łatwe dziewczyny nic nie przeszkodzi temu byś zaliczył jakąś moi znajomi byli na tych work and travel i większość nawiązała tam jakieś relacje seksualne ale oni prawiczkami, dziewicami nie byli także łatwiej im było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ja jestem z facetem, ktory przede mną nie miał nikogo. Ma 22 lata.

 

powiem Wam, że mimo, że czułam duuży lęk przed zbliżeniem z nim (że powstanie miedzy nami niezreczna sytuacja, ze sie nie dogramy, ze sie bedzie bal :D ), to okazało się ,że TOTALNIE nieadekwatny.

 

nie spotkałam się nigdy z tak czułym, delikatnym, wrażliwym facetem, który otwarcie mówi o swoich potrzebach. i tak szybko się uczy :D

 

jestem po prostu w szoku. <3 <3

To chyba logiczne jak dla mnie. Nie ma doświadczeń to jest nadmiernie delikatny. 22 lata to i tak nieźle.

W ogóle nie wiem co to za stereotyp, że takich niedoświadczonych facetów to trzeba się obawiać? Równie dobrze można powiedzieć, że jak partnerka miała wcześniej kilku facetów to tego typu obawy wynikają z jej winy, bo dziewczyna może mieć przez to pociąg do dziwnych zachowań podczas seksu. Że nie wspomnę też o chorobach wenerycznych, których facet mógłby się obawiać u "doświadczonej"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×