Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki na uspokojenie bez/i na receptę.Wątek zbiorczy.


Angie89

Rekomendowane odpowiedzi

Dariusz_wawa, a ty zdawałeś maturę? Pomagało ci takie gadanie? Bo mi w ogóle ( a jeszcze wtedy nie wiedziałam co to nerwica ) ;)

Tylko ja sie ratowałam długimi spacerami, częstymi przerwami w nauce i nie uczyłam się nigdy sama - we dwójkę łatwiej się skupić - moim zdaniem :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dariusz_wawa, a ty zdawałeś maturę? Pomagało ci takie gadanie? Bo mi w ogóle ( a jeszcze wtedy nie wiedziałam co to nerwica ) ;)

Tylko ja sie ratowałam długimi spacerami, częstymi przerwami w nauce i nie uczyłam się nigdy sama - we dwójkę łatwiej się skupić - moim zdaniem :smile:

Zdawałem ale bardzo bardzo dawno temu gdzie były 2 obowiazkowe czyli matma i polak pisemnie i dwa dodatki .Zdawałem fizykę i historię :DLinka zapewniam Cię że wtedy nie było wspomagaczy nawet dropsy były na kartki :why: i jakoś przeżyłem zdałem i zapomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziołowe nie szkodzą a dają poczucie ze pomagają. Ale najlepiej to zmuść umysł do pozytywnego myślenia a nie prochy.Znam osoby które twierdzą ze jak nie walną z rana dwóch red buli to nie funkcjonują. Okazało się ze wystarczy rano wyjść dwa przystanki wcześniej przespacerować się do pracy i redbul jest zbedny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy rano wyjść dwa przystanki wcześniej przespacerować się do pracy i redbul jest zbedny

:lol: racja, albo wystarczy zaspać...... ja to wtedy dostaję takiej adrenaliny..... :mrgreen:

 

blueashtray, swoją drogą, żeby ci nie przyszło na myśl wspomagać się napojami energetycznymi :-| bleh, sama chemia i bardzo szybko potrafi wyżreć żołądek, to już lepiej zakupić sobie jakieś napoje z guaraną a najlepiej zainwestować w Yerba Mate :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za tyle odpowiedzi :) Samą maturą się jakoś specjalnie nie stresuje, przytlacza mnie po prostu ogrom pracy no i do nauki potrzebuje totalnej ciszy i spokoju. a niestety tak jak pisalam, ostatnio jestem jakas nadwrazliwa. zreszta czekam tylko na wyjazd z domu, juz chyba za dlugo siedze z rodzicami co prowadzi do meczacych konfliktow, z autopsji wiem ze troche samodzielnosci i mieszkanie samemu dobrze mi robi :)

a redbullow nie lubie, wiem ze to nic dobrego nie przyniesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zadbaj o dobrą atmosferę w miejscu gdzie się uczysz? Możesz też uczyć się np. w bibliotece naukowej gdzieś w mieście, tam zazwyczaj cisza i spokój i nic zbytnio nie rozprasza. Nie myśl o ogromnie materiału, ucz się tyle ile możesz, nic więcej nie zrobisz, a lepiej jest nie wpadać w panikę że nie zdążysz bo to zabiera energię i moc! Nie zapominaj o przerwach w nauce, odpoczynku i śnie. Może picie naparów z melisy? yerba mate?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też z kompletnym luzem podchodziłem do matury. Uczyłem się 4 dni przed maturą. Reszta normalnie na zajęciach w ciągu roku, więc tylko w ramach przypomnienia w 4 dni przeleciałem cały materiał. Wszystko zdane elegancko, ze spokojem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!

 

probuje znalezc jakis lek ktory pozwoli mi sie lepiej skupic,moje mysli pedza z predkoscia swiatla i nie moge myslec logicznie

 

od kiedy zaczalem czytac to forum to nabralem zupelnie innego podejscia do swoich problemow,bylem u wielu lekarzy,badalem juz chyba wszystkie czesci ciala i wszystko ok,ale kiedy przeczytalem wypowiedzi ludzi chorujacych na nerwice to stwierdzilem ze to moze byc to,bo pod wieloma z nich moglbym sie podpisac

 

generalnie najwiekszy stres powoduje u mnie moja praca tzn ludzie z ktorymi pracuje, im blizej godziny wyjscia do pracy tym wiekszy stres,a kiedy juz jestem w pracy to jestem jakis taki nieobecny,myslami gdzie indziej zeby jak najmniej myslec o tym gdzie jestem, odrobic swoje 8 godzin i szybko uciec do swojego bezpiecznego gniazda

 

oczywiscie to taka uproszczona wersja tego co przezywam bo gdybym mial opisac wszystko to moj post nie zmiescil by sie na jednej stronie,ale podsumowujac mieszkam sam za granica,nie mam zony ani dziewczyny,z rodzina mam jako takie kontakty kiedy probowalem szukac u nich wsparcia to wyslali mnie do psychiatry i od tamtej pory traktuja jak wariata,nie mam przyjaciol wszystkie kontakty z nimi urwaly sie kiedy wyjechalem do pracy za granice,kolegow tez nie a w pracy tym bardziej,spedzam czas glownie przy komputerze albo ogladajac filmy,wychodze tylko kiedy musze

 

obecnie biore zestaw witamin z dodatkiem 5-HTP 100mg w tabletce,jest to zestaw antydepresyjny biore go od miesiaca i ostatnio ciagle chodze niewyspany, praktycznie budze sie niewyspany niewazne ile godzin spie,gdzies czytalem ze wlasnie 5-HTP moze to powodowac ,pozatym to wogole nie pomaga mi sie skupic,mam tysiac mysli na sekunde,potrafie w ciagu minuty przeleciec swoje zycie

 

chcialbym kupic PERSEN FORTE ale nie jestem pewny czy w mojej sytuacji to odpowiedni lek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę persen forte od czasu do czasu trudno ocenić czy działa akurat w mojej sytuacji, powinnam chyba brać większe dawki. Jedno jest pewne- lek bardzo pomaga mi zasnąć. Nie wiem czy tobie pomoże, spróbuj ;) Lek ma jednak jedną wadę - cenę- :( Ja kupiłam 20 tabl za prawie 20 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przygnebiony, Najlepsza w Twojej sytuacji może okazać się psychoterapia, tak myślę. Problemy same się nie rozwiązą. Warto byłoby znaleść ich przyczynę, źródło. A nie przykrywać tabletkami uspokajającymi objawy.

Wiadomo...stress jest główną przyczyną chorób.

Byłeś kiedys u psychiatry, albo u psychologa?

 

Na mnie leki typu persen forte nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można do tego dołączyć Tonisol? To nieuzależniający lek bez recepty, ok 23 zeta, serotonina w tabletce. Przez pół roku borykam się z lękami i nerwicą i od około miesiąca je zażywam - nie wiem, czy to placebo, ale pomogło na tle, że mogę normalnie funkcjonować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clonazepam.

Nie odczuwam żadnej senności w ciągu dnia ,mam natomiast dobry , niestety "kamienny" sen w nocy.

Zażywam 0,5 mg rano i 0,5 mg wieczorem od 1,5 roku.

Nie wzrosła mi tolerancja w tym czasie.

Odstawić nie potrafie, lub nie chce. Albo jestem uzalezniony, albo dalej chory i bez niego nie dam rady dłużej tego ciągnąc.

Z resztą wali mnie to. Ważne , że w dzień jakoś funkcjonuje a w nocy normalnie śpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś leki nie na receptę , które nie usypiają , tylko uspokajają i pomagają na nerwy i stres? Niedługo mam jazdę na prawo jazdy i chciałbym nie być aż tak mocno zestresowany , bo już raz się tak denerwowałem (miałem wrażenie ze zendleje) , że nie mogłem wytrzymać i musiałem wrócić do domu.

 

Które leki będą w sam raz na zdawanie prawa jazdy? Będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzisiaj przeżyłam swój pierwszy atak nie wiem czy to z powodu niskiego poziomu magnezu i potasu czy nerwica, ( ale raczej to drugie denerwuje mnie wyjscie na zewnątrz ) powiedzcie mi co ja mogę rano kupić w aptece żeby jakoś iść rano do pracy , i przeżyć :) wiem że muszę iść do lekarza ale rano zapewne nie zdążę .... ale będę próbować.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś leki nie na receptę , które nie usypiają , tylko uspokajają i pomagają na nerwy i stres? Niedługo mam jazdę na prawo jazdy i chciałbym nie być aż tak mocno zestresowany , bo już raz się tak denerwowałem (miałem wrażenie ze zendleje) , że nie mogłem wytrzymać i musiałem wrócić do domu.

 

Które leki będą w sam raz na zdawanie prawa jazdy? Będę wdzięczny.

 

Wypij dwie sety i weź 5 gum orbit dla dzieci, pojedziesz jak zawodowy kierowca i jeszcze zagniesz egzaminatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×