Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wasze przeglądarki internetowe?


Best

Przeglądarka Internetowa?  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Przeglądarka Internetowa?

    • Internet Explorer
      2
    • Mozilla Firefox
      16
    • Google Chrome
      11
    • Opera
      12
    • Safari
      0
    • Inna
      0


Rekomendowane odpowiedzi

To inaczej. Ikona Twojego Internet Explorera na pulpicie wygląda tak:

 

ie6.png

 

tak:

 

ie7.png

 

czy tak:

 

ie9.png

 

?

 

Edit: Aha. Czyli Internet Explorer 8. To jeszcze ujdzie w tłoku na drodze wyjątku. ;]

 

-- 19 paź 2011, 20:59 --

 

W pracy IE 9 i Win Xp Profesjonal

 

To dziwne. Microsoft nie wydał przecież wersji IE9 przystosowanej do Windows XP. IE9 jest tylko na Vistę i Windows 7. :-|

Mad możliwe ale ja nie mam wyboru i strzeliłem z tym IE bo nigdy tego nie sprawdzałem.Nawet godziny nie da się zmienić, tak mamy poblokowane przez adnimów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na XP jest domyślnie IE6, ale można go zaktualizować do -> 7 -> 8. XP nie można zaktualizować do -> 9.

Na Viscie domyślnie jest IE7, ale można go zaktualizować do -> 8 -> 9

Na Win 7 domyślnie jest IE8, ale można go zaktualizować do -> 9

A na Win 8 domyślnie będzie IE10. XP i Visty nie będzie można do niego zaktualizować.

 

E, to kicha, że macie takie restrykcje. A w pasjansa da się chociaż pograć? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na XP jest domyślnie IE6, ale można go zaktualizować do -> 7 -> 8. XP nie można zaktualizować do -> 9.

Na Viscie domyślnie jest IE7, ale można go zaktualizować do -> 8 -> 9

Na Win 7 domyślnie jest IE8, ale można go zaktualizować do -> 9

A na Win 8 domyślnie będzie IE10. XP i Visty nie będzie można do niego zaktualizować.

 

E, to kicha, że macie takie restrykcje. A w pasjansa da się chociaż pograć? :P

Gry to nawet niezainstalowane.ale dobrze że forum chodzi :D Nawet jak z onetu jest jakieś przekierowanie na np.Kobieta.pl czy coś w tym stylu to wyskuje okno że zablokowane. Wszystkie linki na Youtube czy awatarki z jakiś dziwnych serwerów są niewidoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można sobie odpalić jakiś alternatywny system z rodziny Linuksa na LiveCD/USB i śmigać do woli, a jak lubisz denerwować admina to polecam BackTrack ;)

 

Jeżeli chodzi o przeglądarki to obecnie panuje zasada "nie ważne jakiej się używa, ważne żeby się używało jej najnowszej, stabilnej wersji" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można sobie odpalić jakiś alternatywny system z rodziny Linuksa na LiveCD/USB i śmigać do woli, a jak lubisz denerwować admina to polecam BackTrack ;)

quote]

KeFaS my mamy poplombowane wejścia usb i cd dla bezpieczeństwa. :D

Mad sprawdziłem IE8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się na Operze idealnie "pracuje", spersonalizowana tak jak chcę, wszystko pod ręką, zwykle wszystko kuka jak trzeba, czasem IE9 na Win7 .

Generalnie Opera jest mało popularna fakt, ale ciekawe dlaczego, ma już swoje lata, pamiętam jak w moich czasach podstawówkowych coś tam już chyba było - ok 15 lat o ile się nie mylę.

 

Nie cierpię korzystać z Firefoxa - sama nie wiem czemu, wkurza mnie tam wszystko a z Chromem nie miałam styczności raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera była kiedyś płatna, potem kilka lat miała pasek reklamowy, poza tym były i nadal czasem są problemy z działaniem niektórych stron. Dla mnie jest idealna, jestem bardzo leniwy, a tu mam pocztę pod ręką, notatki, jak coś chcę szybko zachować, dobra obsługa zakładek i jest przede wszystkim szybka, ładna, zgrabna i powabna. No i speed dial, dobra rzecz, której konkurencja nie miała długo, a i teraz nie ma bez dodatków. FF próbowałem, ale u mnie chodzi zawsze ciężko jak czołg. A Chrome mnie wkurza, taki plastikowy bajer, którego nie można za bardzo jak skonfigurować. IE9 daje radę, ale to IE, lata niechęci zrobiły swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firefox, Opera, Chrome. Wszystkie u mnie są stabilne (nie wieszają się nigdy), prędkość przybliżona, choć Chrome trochę szybsza, ale dobija mnie minimalizm tej przeglądarki jak i fakt, że to od Google. Używam Firefoksa, od kilku lat jej używam i nie chciało by mi się eksportować historii, bookmarksów, haseł do Opery, która notabene nie jest w stu procentach kompatybilna ze stronami www i gorzej sobie radzi z popupami. Ale Opera była szybka:). FF musi być, mogli by tylko naprawić to syf z pamięciożernością i kilka drobnych błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech tylko przyśpieszą start FF i zmniejszą pamięciożerność oraz dodadzą funkcję kasowania cookies w menu>clear recent history>cookies bez jednoczesnego kasowania haseł. Teraz jak kasuję cookies tak, to przy okazji wywala mi wszystkie zachowane hasła. I to tak od kilku wersji. Obecnie urzęduję na 7.0.1. Mam też zainstalowane najnowsze Chrome, Operę i Iceweasela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. W FF trzeba zmniejszyć pamięciożerność, poprawić responsywność samej przeglądarki (zniwelować tzw. syndrom "ociężałego muła"). Zastanawiam się też co z przyspieszonym cyklem wydawniczym i coraz częstszą niekompatybilnością z rozszerzeniami. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ostatnich zmianach właśnie zmniejszyli pamięciożerność Liska, a jeżeli chcecie szybszy start to zainwestujcie w dysk SSD, wtedy to cały soft i system przyśpiesza mocno. Albo zróbcie sobie RAM-dysk, też fajna sprawa ;)

Duży wpływ ma na to też ilość wpisów w historii przeglądanych stron, bo to wszystko jest w jednym pliku sqlite i przy pierwszym włączeniu przeglądarki (w sensie, zanim się zagnieździ w RAM-ie) ten plik musi się "przemielić", a jak ktoś ma wolny dysk to tym dłużej to trwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Google Chrome jeszcze podrasować ;)

 

w pasek wbijamy about:flags

 

Włączamy:

 

Zastąp listę renderowania programowego

Zastępuje wbudowaną listę renderowania programowego i włącza przyspieszanie za pomocą procesora GPU w przypadku nieobsługiwanej konfiguracji systemu.

 

i zjeżdżamy na sam dół Wprowadzone zmiany zostaną zastosowane po ponownym uruchomieniu przeglądarki Google Chrome. Klikamy na dole button Uruchom Ponownie Teraz.

 

 

Korzystałem chwilę z Opery eh... masakra Nie polecam :P

 

-- 06 gru 2011, 21:44 --

 

11.6 Opera świetna właśnie się przesiadłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×