Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co jest gorsze ? Benzo czy Alko


zaqzax

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w temacie bo lubię obydwie substancję. Napiszę tak:

Alko działa intensywniej i szybciej ale niszczy bardziej układ trawienny, wątrobę itp.. Poza tym występuje kac, który trzeba zalać już od rana :)

Natomiast po benzo (strzele sobię czasem klona) jestem ok 10 - 12 godzin na totalnym luzie i jest dobrze. Tylko błogostan występuje jak się zażywa 3 max. 4 dni. Potem przemija i trzeba koniecznie odstawić. Dłuższe zażywanie benzo to koszmar przy odstawianiu (podobny do heroiny podobno).

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia (nie jestem alkoholikiem ani benzoholikiem), ale zdarzylo mi sie kilka razy opic sie zeby poprawic sobie nastroj oraz rowniez byly ze 4-5 razy gdzie zapodalem sobie po sporej dawce Alpro lub Diazapem.

 

Zatem tak u mnie po benzo nie bylo zadnego "kaca" rozumianego jako rozne dolegliwosci na nastepny dzien.

 

Po alko czasami (nie zawsze) sa rozne nieprzyjemne historie.

 

Jak juz poprawiac sobie nastroj w najgorszych momentach to lepiez wziac sobie Stilnox. O wiele mocniejsze polepszenie nastroju i dzialanie przeciwlękowe niz nawet po 1,5 mg Alpro czy 3-4 piwach wipytych w 30 minut. I to juz w minimalnej dawce 10 mg Zolpi.

 

Takie sa moje doswiadczenia.

 

Innych uzywek nie probwalem (nigdy nawet maryski nie palilem).

 

-- 09 wrz 2011, 14:53 --

 

Jestem w temacie bo lubię obydwie substancję. Napiszę tak:

Alko działa intensywniej i szybciej ale niszczy bardziej układ trawienny, wątrobę itp.. Poza tym występuje kac, który trzeba zalać już od rana :)

Natomiast po benzo (strzele sobię czasem klona) jestem ok 10 - 12 godzin na totalnym luzie i jest dobrze. Tylko błogostan występuje jak się zażywa 3 max. 4 dni. Potem przemija i trzeba koniecznie odstawić. Dłuższe zażywanie benzo to koszmar przy odstawianiu (podobny do heroiny podobno).

pozdrawiam

 

1-2 piwa to raczej malo kogo wyluzuja. Najczesciej trzeba co najmniej 3-4 piwa wypite w szybkim tempie zeby czuc dzialania.

 

Oczywiscie alko ma ta duza wade, ze po trwajacej 2-4 godziny lekkiej euforii i wyluzowaniu przychodzi zjazd.

 

Benzo w sumie dziala dluzej.

 

Jak dla mnie najlepsze benzo na wyluzowanie i wlaczenie tumiwisizmu to Relanium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzo jest gorsze...

 

O ile z odstawieniem alko nie miałem większych problemów to właśnie odstawiam benzo i jest nieciekawie...

 

Myslę że traktowanie benzodiazepin jak używki to głupota...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie substancje są z grupy depresantów i spowalniają oraz działają destrukcyjnie na organizm. Co jest gorsze to pytanie do naukowców, kwestia tego jak szybko jest co metabolizowane, jakie narządy może uszkodzić i jak szybko, jaka jest dawka bezpośrednio zagrażająca życiu, a mimo to i tak nie nie będzie jednoznacznej odpowiedzi.

 

Co najwyżej z własnego doświadczenia, benzo odczułem w psychice, dziurach w pamięci, alkohol po mocniejszych imprezach bardziej w organiźmie, z tego mogę bezpodstawnie wnioskować, że na psychę gorzej benzo działa, na organizm alko, ale nie ma się co tym sugerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buka, no i jeszcze do tego ssri brane regularnie, które skutecznie rozwalają układ serotoninowy w głowie :lol:

E, SSRI nie będzie miało wpływu zbytniego na to, a tym bardziej na zespół serotoninowy.

 

Benzo+Alko+Kodeina, dziękuję : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L:), nie chodzi mi o zespół serotoninowy, tylko o zmiany w mózgu spowodowane długotrwałym braniem tego typu substancji. Z resztą w wielu przypadkach takie "leki" mogą powodować zupełnie odwrotne działanie, właśnie chociażby depresje, czy myśli samobójcze (poczytaj sobie o przebiegu "testowania" fluoksetyny i jakie afery były z tym związane, polecam książkę "Skutek uboczny śmierć" itp), dlatego lekarze najczęściej miksują je z benzo, bo same w sobie powodują dużo więcej skutków ubocznych. A im więcej się w siebie pakuje chemii tym bardziej wątroba i cały organizm na tym tracą. I głowa też.

 

-- Pn, 17 paź 2011, 09:18 --

 

Benzo+Alko+Kodeina, dziękuję : )

 

Taki mix lepiej zastąpić jakąś dobrą, leczniczą odmianą marihuany, działa dużo łagodniej i bezpieczniej dla organizmu i przy tym może skutecznie zastępować leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shinobi, trawa działa na innej zasadzie, na inne receptory, ale też oczywiście może być przyczyną różnych problemów, jeżeli jest nadużywana. Chociaż ciągle jest łagodniejsza dla organizmu, jeżeli chodzi o jej metabolity. Ja chciałem po prostu zwrócić uwagę na problem "leków", które tak naprawdę nigdy nie powinny zostać wprowadzone do masowego użytku jako "lek" na depresje, a na pewno nie w taki sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze, gorzej będzie jak ssri odstawisz i zaczną się problemy, ale oczywiście nie życzę Ci tego, bo i tak wszystko jest kwestią pracy nad sobą, substancje psychoaktywne to tylko pewnego rodzaju "maska" dla problemów.

 

-- Pn, 17 paź 2011, 10:45 --

 

Ja mam akurat odwrotnie, po kannabinoidach (tylko niektórych odmianach MJ i niektórych syntetykach) czuję się zajebiście i mogę dużo lepiej funkcjonować, wyłącza mi się nerwica natręctw w znacznym stopniu, zwiększa mi się chęć kontaktu z ludźmi, za to po lekach jest tylko gorzej, chyba że mam ochotę się po prostu naćpać i zrelaksować, ale do tego też wolę MJ.

 

-- Pn, 17 paź 2011, 10:47 --

 

Duże znaczenie ma placebo, czyli jeżeli ktoś bardzo wierzy, że leki mu pomogą to ma na to dużą szansę i odwrotnie. To samo jest z psychoterapią i wszystkimi innymi drogami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×