Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samotność


ixi

Rekomendowane odpowiedzi

kardamon, dobrze wiesz, że większość znajomości internetowych pozostaje takimi na zawsze. Nie mówię tu o wyjątkach.

Uważam ,że tych wyjątków jest całkiem sporo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy z internetu jest często kimś bliższym niż w realu, możesz mu wszystko powiedzieć, wszystkie swoje lęki i żale, bez obawy, że "jutro musisz mu jakoś spojrzeć w twarz" no i wiadomo, że trudniej jest rozmawiać o tym wszystkim co nas dręczy prosto w oczy z kims

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy z internetu jest często kimś bliższym niż w realu, możesz mu wszystko powiedzieć, wszystkie swoje lęki i żale, bez obawy, że "jutro musisz mu jakoś spojrzeć w twarz" no i wiadomo, że trudniej jest rozmawiać o tym wszystkim co nas dręczy prosto w oczy z kims

To też chyba zależy od osoby z którą rozmawiamy na ile jest otwarta na nasze problemy w realu.

0_0_0_796567624_middle.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wolę internetowe znajomości. W necie ludzie się otwierają i można pogadać o czymś na poważnie. Ludzi, których znam z reala, nie znoszę, są w większości wkurzający, głupi, płytcy i w ogóle ble. Ciekawe, czy gdybym ich spotkała w sieci,to czy bym ich polubiła. Patologia, wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę realne znajomości...nawet takie z szansą spotkania raz na rok albo raz na kilka lat...

Jeśli ktoś ewidentnie nie chce się spotkać, od razu maleje mi zainteresowanie taką osobą...

bo łatwo się od takiego internetowego ducha odciąć...

nie raz angażowałam się bardzo mocno w taką internetową znajomość a potem ktoś po prostu przestawał pisać i mnie olewał...

kłamcy, oszuści i bajkopisarze... strasznie mnie to irytuje...

 

....

 

dzisiaj mam dzień pod tytułem: zawsze będziesz sama...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victorius17, okej, taką znajomość, zwłaszcza, jeżeli dzielą was duże odległości trudno przenieść do rla, ale jest to możliwe. A tych lokalnych wyjątków, to jest całkiem sporo - wystarczy naprawdę zajrzeć do działu o miastach, czy zlotach. Kwestia tak naprawdę chęci, w dużej mierze.

 

Tak jak pisze Arhol, każdy sposób dzisiaj, który prowadzi do zawarcia znajomości, jest dobry. Takie czasy. Zresztą prawdą jest, że tutaj jest nam łatwiej się otworzyć i powiedzieć wprost, co nam siedzi na wątrobie.

 

Zosia_89, mi też pomaga :smile:

 

white Lily, w realu ciężko czasami się otworzyć, zwłaszcza, że często jest tak, że na każdą próbę zwrócenia na siebie uwagi człowiek słyszy, że ma się nad sobą nie użalać.

 

Follow_, hmm... No dobrze... A może uda Ci się znaleźć jakiś pozytyw, choćby malutki?

 

Tak z innej beczki - mam dzisiaj dodatkowe zajęcia z tańca. I będzie to dla mnie wyzwanie, bo o ile swoją grupę już znam, to tutaj spotkam zupełnie nowych ludzi. Nie wiem nawet, ile osób spośród mojej grupy się pojawi... Cóż, trzymajcie kciuki, żeby wyszło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołuje mnie trochę ten konkurs na miss forum

przecież niewiele osób bierze w nim udział. Ja też raczej nie planuję, bo i po co??

 

ja tam wolę internetowe znajomości. W necie ludzie się otwierają i można pogadać o czymś na poważnie. Ludzi, których znam z reala, nie znoszę, są w większości wkurzający, głupi, płytcy i w ogóle ble. Ciekawe, czy gdybym ich spotkała w sieci,to czy bym ich polubiła. Patologia, wiem.

no to nam pojechałaś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Storożak, chodziło mi o odwrotną relację ;) Miałam na myśli, że osoby poznane w sieci są dla mnie bardziej wartościowymi znajomościami, niż przypadkowa "spędówa" w szkole/pracy. Raczej zastanawiałam się, czy gdybym poznała np. mojego "ulubionego" kolegę z pracy na jakiś sieciowych zwierzeniach, to czy potem, siedząc biurko w biurko, patrzyłabym na niego przychylniejszym okiem, czy nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasze pogadanki prowadzą do nikąd :/

 

Sądzę, że jedyne co mogłoby Nam wyraźniej pomóc byłby kontakt ze sobą poprzez video-czat np. skype + kamerka.

Wiem, że niektórzy by się bali, krępowali itd. ale gdybyśmy coś takiego realizowali i zrobili sobie z tego zabawę,

byłoby to zbawienne, samo w sobie stałoby się to na tyle cenne, że możnaby to uznać za terapię.

 

Scenariusz takich rozmów możnaby z góry ustalić, byłaby np. pula 10 osób, każdy gada z każdym,

codziennie z inną osobą, czas rozmowy to 45-60min.

 

Jestem pewien, że pomogłoby to osobom takim jak ja, czyli tym które z jakiś przyczyn popadły w alienację,

samotność, wycofanie, lęk społeczny itd.

 

Wiem że to niemożliwe do zorganizowania bo Nam się "nie chce" ale ciekaw jestem Waszej opinii na ten temat.

Pytam bo dochodzę do wniosku, że możliwa jest w tym świecie DARMOWA terapia online, jeśli dobierze się osoby które by tym

kierowały (z dośw. psychologicznym), oczywiście nie byłoby to aż tak profesjonalne jak dobre grupowe terapie w porządnych

ośrodkach, ale lepsze to niż NIC, mimo wszelkich zaprzeczeń każdy choć odrobinę na tym by zyskał.

 

Bo My tylko narzekamy, ale jak już cokolwiek z tym zrobić to bida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

devnull, póki co, czat zlikwidowali, więc wizja takich kontaktów forumowych wydaje się kompletnie nierealna, choć pomysł wcale nie jest głupi. Obawiam się jednak, że nawet gdyby taką inicjatywę udało się zorganizować, podobnie jak na czacie mogłoby się skończyć na kłótniach i poleciałyby głowy ( czyt. ostrzeżenia ) :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

devnull, Oczywiscie,ze jest to jakieś rozwiązanie tylko trzeba się zapytać ile ludzi tutaj ma możliwość swobodnej rozmowy na skypie ...i chęć ;) ale racja samo marudzenie tutaj nic nie zmieni..Dobrej nocy smutaski :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

devnull, póki co, czat zlikwidowali, więc wizja takich kontaktów forumowych wydaje się kompletnie nierealna, choć pomysł wcale nie jest głupi. Obawiam się jednak, że nawet gdyby taką inicjatywę udało się zorganizować, podobnie jak na czacie mogłoby się skończyć na kłótniach i poleciałyby głowy ( czyt. ostrzeżenia ) :pirate:

 

Ale ja nie mówię o czacie towarzyskim tylko o rozmowie na swój temat z uwzględnieniem jakiegoś scenariusza,

który działałby terapeutycznie. Czyli konkretny regulamin, mówimy tylko o sobie, nie odnosimy się, mówimy brutalną prawdę,

chodzi trochę o takie terapeutyczne obnażenie się, zrzucenie z siebie tego ciężaru sztywniactwa w charakterze.

Taka konstrukcja osoby, by była ona wyczerpująca jeśli chodzi o problemy danej osoby, nie zaś rozmowa na swobodny

i wygodny dla Nas temat.

 

Taki czat mógłby być organizowany w pełni na tym forum ale realizowany tylko i wyłącznie pośród osób,

które w nim uczestniczą, taki prywatny video-czat, na forum jedynie zdawalibyśmy relacje, naradzali się,

planowali, ustalali i szlifowali zasady, proponowali coś itd.

 

Czemu to proponuję.

Bo wielu z Nas pochodzi z różnych zakątków Polski, nie każdy ma możliwość terapii grupowej,

z różnych przyczyn. Sam w swoim życiu miałem 4 terapie grupowe w różnych nurtach psychologii,

ale i tak wszystko sprowadzało się do czegoś w rodzaju "grupowej spowiedzi", psycholodzy

byli tam jedynie takim medium, które nie jest konieczne mimo że bardzo przydatne.

 

Wychodzę z założenia lepszy Rydz niż nic.

Fajnie byłoby założyć osobny temat o tym co piszę i chętni by się może jakoś dogadali,

może coś, kiedyś... by wypaliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×