Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kobiece sprawy :)


linka

Rekomendowane odpowiedzi

znaczy niee od Zomirenu woda mi się nie zatrzymała...tylko wtedy miałam kłopoty trawienne,a jak go odstawiłam wszystko wróciło do normy....a o zatrzymaniu wody pytam ogólnie bo mam zamiar chyba wziąść wenlę i nie wiem własnie czy czasem ona tej wody nie zatrzymuje....a widac mi to głównie na policzkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co może i pójdę..tylko wiem,że to wyda się Wam puste,ale ja się tym przejmuję bo od tego stresu mi się pełno zmarszczek robi...nie chcę się szybko starzeć..to mnie bardzo dołuje i jeszcze włosy wypadają..boję się że jak nie wezme leków będę za rok wyglądać jak staruszka ;/....kurde nie wiem co robić...a ja mam dopiero 20 lat ehh nadmierny stres niestety strasznie niszczy urodę i skóra szybko się starzeje;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zapewne leki zahamują ten ewentualny proces.... nie wiem jak to się ma do terapii - ale nie chcę być niemiła, ty masz obsesję na punkcie urody i wagi i powinnaś to leczyć, szybko, bo twój system wartości jest odwrócony do góry nogami..... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x,

Tak szczerze mówiąc to informacja kto po jakich lekach i w jaki sposób i tak guzik Ci da. Bo jest to indywidualna reakcja każdego organizmu i takie sondy nie mają większego sensu. Spróbuj tego co proponuje Ci lekarz i obserwuj swój organizm i wtedy się czegoś dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi bo od leków zatrzymuje mi się woda w organiźmie i czy jak będe przestrzegać zasad pewnych,dobrej diety itd...to pomimo zażywania leków to woda się już nie będzie tak zatrzymywać?...jak sądzicie?

 

 

Niestety po lekach mam 10kg więcej na wadze niż zanim zaczęłam je brać !!! :cry: Biorę esci od roku i w rok 10kg! I to sama woda bo jem zdrowo i mało ! Jedyne co na to pomaga (pytałam lekarza) to pływanie na basenie. I ogólnie sport. Ja teraz idę na aqua aerobic. Powiedziałam że jeśli przytyję choćby 5kg jeszcze to pieprzę i rzucam leki!

 

p.s. W ulotce nie ma o tym NIC.

 

-- 09 maja 2011, 20:25 --

 

Ritka A po czym widzisz to zatrzymywanie wody? Puchną Ci kończyny, masz wory pod oczami itp? Czy tylko na wadze Ci przybywa?

 

Ja mam te wszystkie objawy.

 

No i czy ktoś jeszcze to zauważa.......i potwierdza.

 

U mnie całe otoczenie :-| Koszmar !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na olzapinie i lerivonie przytyłam ponad 10 kg :mhm: i po mimo ruchu nic nie schudłam.Dziś koniec z olzapiną a zastępczo solian.Lerivonu nie biorę ze dwa miesiące.

acha..jak wstawałam na wadzę było 2-3 kg różnicy niż 2 godz później-na lerivonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny argument przemawiający za terapią ;)

No i dodam jeszcze że trzeba odróżnić - jak ktoś przytył a jak komuś się woda w organizmie zatrzymała.

Bo jeśli to ta druga kwestia to po odstawieniu problematycznych leków woda "schodzi" i szybko powraca się do starej wagi.

 

Pinkii a jesteś pewna, ze to tycie nie ma związku z twoją chorobą? Z jakimiś zmianami hormonalnymi? Bo moja koleżanka ma PCO i to też jest przyczyna jej tycia.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiątko- a teraz jest ok z wagą u Ciebie?

 

Linka- ja już sama nie jestem pewna czy to na 100% woda, ale jem naprawdę mało (nie więcej niż przed lekami) i staram się jeść zdrowo. Tabletka sama w sobie ma mało kalorii i ewentualnie mogłaby powodować wzrost apetytu a co za tym idzie -tycie, ale ja jem tyle samo. Dlatego wydaje mi się że to woda.

Co do mojej choroby to na razie nie biorę żadnych leków (zaczynam w tym tygodniu) i raczej nie ona jest przyczyną bo nic na forach nie widziałam żeby dziewczyny się na to skarżyły a chyba by tak było... Sama już nie wiem. Będę teraz u gina to się zapytam.

 

Teraz bardzo się boję że znowu utyję bo zaczynam 'sztuczną menopauzę' na pół roku czy rok :-|:cry: Już mam dość, żadnych zleceń na płatne zdjęcia już nie dostaję przez to że przytyłam, już nie wspominając o moim ego, które jest w kanale. Nie wyglądam tragicznie (jeszcze), ale boję się co będzie dalej.

 

-- 09 maja 2011, 20:43 --

 

K

Pinkii a jesteś pewna, ze to tycie nie ma związku z twoją chorobą? Z jakimiś zmianami hormonalnymi? Bo moja koleżanka ma PCO i to też jest przyczyna jej tycia.....

 

Dokładnie i pewnie bierzesz hormony.

 

Nie biorę NIC oprócz Elicei. Hormony zaczynam w tym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój największy problem,że zwiększają mi apetyt,a i też ma zwolnioną przemianę materii-efekt jo-jo po drastycznym schudnięciu.

 

-- 09 maja 2011, 20:48 --

 

Pinkii zobaczymy,dopiero dziś odstawiam olzapinę,a na efekt pewnie będzie trzeba poczekać,ale odstawienie samych leków nie załatwi sprawy ,teraz czeka mnie dietka i ruch,same kg nie zejdą obojętnie w jaki sposób przyszły.

Tylko mam nadzieję,że uda mi się mniej jeść bo póki co,to nie wytrzymuje diety.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinkii, hmmm to może wina samej choroby? Nie wiem co tam u ciebie się dzieje, ale u mnie w rodzinie endometrioza...niestety, mama miała a ja u siebie podejrzewam i jest to związane z nadwagą, znaczy wiadomo, zaburzenia hormonalne i taki jest efekt.

Kurcze ciulowo, może po hormonach włąśnie jakoś to się ustabilizuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem załamana... :-| Zawsze moja samoocena była głęboko dyktowana tym jak wyglądam, zawsze byłam dumna z mojej figury, eksponowałam ją i sprawiało to że czułam się pewna siebie. Odkąd tyję zaczęłam ubierać się jak własna babcia, mam niską samoocenę, kiedyś idąc na balety tańczyłam jak szalona a teraz siedzę przy barze i zapijam smutki... Mam już dość tego bo moja figura to było coś co najbardziej w sobie lubiłam... Jedyny plus jest taki że biust mi mocno się powiększył ale co z tego jak nogi mam już jak serdelki, a kiedyś był to mój największy atut :-| I co będzie dalej? Mam się przygotować na to że będę gruba? Depresja gwarantowana. Boję się że hormony zamiast coś uregulować zrobią mi masakrę z organizmem bo mam mieć totalnie zahamowaną gospodarkę hormonalną- jak kobieta po 50tce. Koszmar.

 

A jak myślicie, np Linea Detox coś by pomogło na wodę i ogólnie na mój obecny stan? Co ja mam robić? :-|

 

Linka- jeśli podejrzewasz u siebie endo to dobrze Ci radzę jak najszybciej iść na usg, bo jak pewnie wiesz ta choroba jest taka gówniana że jak zapcha jajowody to jest kaplica. Więc szybko na usg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na usg z NFZ chodzę, od razu na wizycie lekarz zapisuje. Ale możesz iść prywatnie, tyle że drogie jest bo ok 100zł za badanie (przynajmniej ja tyle dałam) :?

 

Ta Aqua Slim jest droga? Kupię, warto bo nic nie tracę a może akurat troszkę mi to da. Jem zdrowo, piję tylko wodę bez gazu, teraz jeszcze zapiszę się na ten aqua aerobic no i chcę do tego dorzucić jakieś proszki właśnie, skoro te Aqua Slim tak działa to chętnie. A Linea Detox można z tym razem brać? Bo ponoć hamuje apetyt a ja czasem mam chęć na słodycze lub coś niezdrowego i chcę się tego pozbyć bo jak mam 'zachciewajkę' to nic mnie nie może powstrzymać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinkii, Ja schudłam sporo mimo leków , bez żadnych specyfików. Przestałam jeść cukier , białą mąkę , ziemniaki. Po jakimś czasie żołądek się przyzwyczaił i nie czuję głodu, natomiast apetyt na słodycze zaspokajają mi np owoce i orzechy, nasiona. W ogóle odczuwam teraz zupełnie inaczej smaki różnych rzeczy. Piję tylko raz dziennie zioła o, Grzegorza na trawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaburzenia hormonalne często mają wpływ na pogorszenie się metabolizmu i zmienny apetyt :) Od 9 lat mam stwierdzone PCO. Kuracja hormonalna nie pomogła a tylko jeszcze bardziej utyłam. Dopiero wizyta u bioenergoterapeuty a dokładniej 3 wizyty dały niesamowity efekt. Jedynie trądziku się nie pozbyłam.

 

wiola173, a gdzie zostać te ziółka na trawienie?? brzmi ciekawie :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinkii, a ja dam sobie glowe uciac, ze nie jestes gruba i nie bedziesz ;) A jesli Ty jestes gruba, to ja musze zmienic swoje myslenie na swoj temat heheh ;):mrgreen: A przyjdzie mi to z trudem, poniewaz bosko czuje sie po nabraniu kilku kilogramow - bardziej kobieco. Jak patrze na swoje wczesniejsze foty, widze jakiegos zabiedzonego chudego szczura :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tutaj o zbędnych kg. A ja zawsze po długim stresie spadałam z wagi. I później ciężko było do niej wrócić. Mam drobne kości, średni wzrost. Próbowałam różnych diet, jadłam na siłę, ćwiczyłam z naciskiem na mięśnie i niewiele to dawało. Teraz jest w miarę okej, ale gdyby przybyło jeszcze parę kg to bym nie pogardziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×