Skocz do zawartości
Nerwica.com

METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Medikinet CR)


Badziak

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      52
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

dodatkowo lęki potrafią się wzmożyć na 2-3 dni po Metylo.

ten rodzaj lęków ( po metylo ) jest na tyle charakterystyczny ,że ciężko reaguje na benzodiazepiny .

 

no właśnie więc jak temu zapobiec ? bo można to uznać jako zjazd.

3h pobudzenia, nie warte aż takiego zachwiania, nawet razem z SSRI.

 

Brac go kilka razy dziennie w nizszej dawce, przez dluzszy czas, w ten sposób unikniesz zjazdu, oczywiscie do momentu zaprzestania przyjmowania. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez gdyby tak trafic na dobrego psycha i powiedziec mu ze brałem juz wszelkie SSRi i za każdym razem jest to samo brak checi do zycia nie wychodze z domu kontakt z ludzmi ograniczony wytłumaczyc mu ze problem lezy w dopaminie to może przepisze przynajmniej opakowanie przeciez ja mu nie każe wypisywac recept na 3 miesiące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychopharm, czy istnieje wogole szansa na wylecznie depresji stymulantami takimi jak metylo ?? czy to tylko ekety doraznego brania i raczej można sobie tylko zaskodzić jak to jest można sie np wyleczyc z fobi społęcznej zażywając przez służszy okres metylo w stałej dawce ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mooon, Istnieje mozliwosc wyleczenia depresji stymulantami, ale nie branymi solo, tylko z jakims ssri, co do fobii spolecznej to metylofenidatem to jej nie wyleczysz, fobie spoleczna leczy sie na psychoterapii, bo to wszystko siedzi w glowie, sa tu jeszcze powiazania zaburzen osobowosci, charakter lekliwy i unikajacy i rozne takie, stymulanty moga ci pomóc, ale moga rownie dobrze narobic jeszcze wiekszego syfu niz ten w którym ty sie znajdujesz obenie , to nie sa jednak leki przeciwdepresyjne. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stymulanty legalne jak metylofenidat mogą pozwolić się człowiekowi otworzyć dzięki czemu psychoterapia bedzie przebiegała sprawniej,są jeszcze amisulpryd ,sulpiryd,flupinteksol które w niskich dawkach uwalniają dopamine ,one równiez mają działanie wspomagające w leczeniu fobii społecznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo czytam i wogóle interesuje sie nowościami w leczeniu fobii wielu uważa że stymulanty to równa pochyła w dół no chyba ze własnie z jakims SSRI ale raczej też wątpie bo jednak u mnie główny problem to lęk i wycofanie społeczne przejmowanie sie wszytskim strach przed smiercia kilka poważnych nie wiem jak to nazwac napadów paniki poprostu nie jadłem nie piłem nie wiedziałem co sie zemną dzieje tak bardzo sparaliżował mnie lęk na czysto próbowałem byc gdy schodziłem z fluo i własnie po jakims miesiącu wrócil ten paniczny lęk jednak że biorąc fluo czy serte nigdy do takich stanów nie dochodziło nie wiem czy ten cały metylo jest wart zachodu oczywiscie znika po nim u mnie senność z która też żaden inny lek sobie nie radzi podnosi troche pewność siebie ale pojawia sie jakby też taki lekki nie pokój muszę znaleść dobrego psycha który nie boi sie połączeń leków np przechodze z wenli na inny lek esci lub serte i coś do tego właśnie fajne było by metylo tylko kto mi to przepisze etylo już też nie dostępne ;/;/ Kiedy wogóle wyjdzie jakiś nowy super lek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo czytam i wogóle interesuje sie nowościami w leczeniu fobii wielu uważa że stymulanty to równa pochyła w dół no chyba ze własnie z jakims SSRI ale raczej też wątpie bo jednak u mnie główny problem to lęk i wycofanie społeczne przejmowanie sie wszytskim strach przed smiercia kilka poważnych nie wiem jak to nazwac napadów paniki poprostu nie jadłem nie piłem nie wiedziałem co sie zemną dzieje tak bardzo sparaliżował mnie lęk na czysto próbowałem byc gdy schodziłem z fluo i własnie po jakims miesiącu wrócil ten paniczny lęk jednak że biorąc fluo czy serte nigdy do takich stanów nie dochodziło nie wiem czy ten cały metylo jest wart zachodu oczywiscie znika po nim u mnie senność z która też żaden inny lek sobie nie radzi podnosi troche pewność siebie ale pojawia sie jakby też taki lekki nie pokój muszę znaleść dobrego psycha który nie boi sie połączeń leków np przechodze z wenli na inny lek esci lub serte i coś do tego właśnie fajne było by metylo tylko kto mi to przepisze etylo już też nie dostępne ;/;/ Kiedy wogóle wyjdzie jakiś nowy super lek ??

 

Stymulanty, z zalozenia dadza ci energie, pobudzenie i checi do dzialania, wyeliminuje zmeczenie, sennosc itd, ale moga dac ci rowniez w pakiecie, niepokój, rozdraznienie, spadki nastrojów, dziwne mysli itp, to sie nie nadaje do przewleklego leczenia depresji, nie ma szans, choc ja bardzo lubie stymulanty i ich dzialanie bywa zajebiste, ale to jednak substancje dosc niebezpieczne i nieprzewidywalne czasami, choc oczywiscie, metylo to nie jest amfetamina czy kokaina, bez przesady. :pirate::time:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mooon sam chciałem leczyć tym depresję, myślałem, że moimi problemami jest ADD i stąd wzięła się depresja. Testowałem metylofenidat w formie szybkiego uwalniania jak i concertę (przedłużone uwalnianie) - testowałem to ponad miesiąc i stwierdziłem, że ani trochę do leczenia depresji się to nie nadaje. Nasila nerwowość, pewien lęk, wieczorem miałem zjazdy depresyjne - anhedonii nie leczy, ja miałem tylko większą motywację - nastroju mi nie poprawiało wyraźnie i na długo - tylko takie skoki po zażyciu. Do tego miałem takie wkurwy, że chciałem wszystkich bić. Do tego nasilenie ZOK.

 

Z plusów, większa chęć do spotkań z ludźmi, socjalizowania się, mniejszy lęk społeczny, poprawa koncentracji, momenty spokoju i wyluzowania, taki chillout, czas zwalniał - ale tyle.

 

Jak nie brałeś to paroksetyna w wyższych dawkach u niektórych dobrze leczy lęk społeczny i nerwicę. Do tego ew. doraźnie benzo (najlepszy na lęk społeczny jest klon). Jeśli z tego co czytałem masz zmułę i brak motywacji na SSRI, to SNRI powinny działać lepiej - wenla, dulo + mirta.

 

Jeśli nie próbowałeś to mimo negatywnych opinii dobrze jest spróbować buspironu solo, lub branego z SSRI/SNRI - dojść do wysokiej dawki 60 mg i dać mu czas na rozkręcenie się.

 

No albo jeśli Cię stać to bupropion, ciekawy antydepresant na brak motywacji/energii - u mnie była pewna poprawa lęku społecznego na nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie to wszytsko jest tylko chwilowe a jak człowiekowi sie spodoba to chce wiecej ;/;/ taka jego natura wiec uważam że dla mnie człowieka z fobia mogło by sie to zle skonczyć ;/;/ pociag do stymulantów więc czas przestać marzyć o metylo i poszukac jakiejs kombinacji leków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie to wszytsko jest tylko chwilowe a jak człowiekowi sie spodoba to chce wiecej ;/;/ taka jego natura wiec uważam że dla mnie człowieka z fobia mogło by sie to zle skonczyć ;/;/ pociag do stymulantów więc czas przestać marzyć o metylo i poszukac jakiejs kombinacji leków

 

Powiem tak, mozna spróbowac polaczenia metylo+ssri pod katem jakiegos dobrego i kompetentnego lekarza, nie robic nic samemu, czyli nie kupowac na lewo, nie dorzucac nie zwiekszac, bo krzywde mozna sobie zrobic, to sa jednak powazne substancje a nie suplementy diety, z mojej strony, moge polecic spróbowania, wellbutrinu np. + jakis najmniej mulacy ssri w niewielkiej dawce, moze wellbutrin/wenlafaksyna+mirta/miansa, moze reboksetyna+ cos ?, moze tianeptyne, moze selegiline, sadze, ze selegiline bedzie ci latwiej dostac niz metylofenidat.

 

Ja bym zaczal od tego by znalezc dobrego lekarza, jesli takiego znajdziesz to wierz mi nie bedziesz sie musial martwic i nie bedziesz mial watpliowsci, lekarz bedzie ci dawal dobre leki i odpowienie dawki, oczyiwscie konsultujac z toba twoje wlasne samopoczucie oraz opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 napisał(a):

Cytuj:

dodatkowo lęki potrafią się wzmożyć na 2-3 dni po Metylo.

 

ten rodzaj lęków ( po metylo ) jest na tyle charakterystyczny ,że ciężko reaguje na benzodiazepiny .

 

 

no właśnie więc jak temu zapobiec ? bo można to uznać jako zjazd.

3h pobudzenia, nie warte aż takiego zachwiania, nawet razem z SSRI.

 

dr. Psycho Trepens,

-taki objaw po metylo to wyrażny sygnał ,że metylo nie dla Ciebie , bez względu na dawkę i częstotliwość brania tego leku .Dokładnie wiem co mówię . Możesz znowu spróbować z tym lekiem za jakiś czas , może wtedy inaczej zaskoczy ( choć wątpie ) . Co innego jakby to było rozderażnie po metylo , wtedy można jeszcze niskimi dawkami z czasem to przeskoczyć , ale jeśli to lęk to dupa blada i zimna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś, 4 doby po kolejnej próbie z etylo czuję się dobrze,

minęły wszelkie paranoje, niechciane myśli, niepokój i lęk się ustabilizował.

Więc mam dosyć, dziękuję za taką terapię.

 

We wtorek dostaję za darmo próbkę opakowania Brintellixu (Wortioteksyny),

no i za jakiś tydzień powoli zacznę testować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś, 4 doby po kolejnej próbie z etylo czuję się dobrze,

minęły wszelkie paranoje, niechciane myśli, niepokój i lęk się ustabilizował.

Więc mam dosyć, dziękuję za taką terapię.

 

We wtorek dostaję za darmo próbkę opakowania Brintellixu (Wortioteksyny),

no i za jakiś tydzień powoli zacznę testować.

 

Powodzenia z nowym lekiem. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo czytam i wogóle interesuje sie nowościami w leczeniu fobii wielu uważa że stymulanty to równa pochyła w dół no chyba ze własnie z jakims SSRI ale raczej też wątpie bo jednak u mnie główny problem to lęk i wycofanie społeczne przejmowanie sie wszytskim strach przed smiercia kilka poważnych nie wiem jak to nazwac napadów paniki poprostu nie jadłem nie piłem nie wiedziałem co sie zemną dzieje tak bardzo sparaliżował mnie lęk na czysto próbowałem byc gdy schodziłem z fluo i własnie po jakims miesiącu wrócil ten paniczny lęk jednak że biorąc fluo czy serte nigdy do takich stanów nie dochodziło nie wiem czy ten cały metylo jest wart zachodu oczywiscie znika po nim u mnie senność z która też żaden inny lek sobie nie radzi podnosi troche pewność siebie ale pojawia sie jakby też taki lekki nie pokój muszę znaleść dobrego psycha który nie boi sie połączeń leków np przechodze z wenli na inny lek esci lub serte i coś do tego właśnie fajne było by metylo tylko kto mi to przepisze etylo już też nie dostępne ;/;/ Kiedy wogóle wyjdzie jakiś nowy super lek ??

 

Panie Dark Knight, zostałeś wywalony z forum i masz czelność tu jeszcze pisać ? oszukałeś na kasę parę osób, wyłudzając leki,

to samo próbowałeś ze mną, zgłosiłem to moderacji która na szczęście zareagowała.

Jeśli dalej będziesz tu jęczęc i próbować wyłudzać recepty na leki, to podejmiemy drastyczniejszcze kroki, nie wiesz chyba z kim masz doczynienia.

Namierzenie ciebie to kwestia paru dni, więc uważaj, bo tym razem to My Cię Policją postraszymy, tylko będzie to bardziej skuteczne.

 

A metylo (medikinet) możesz zdobyć bez recepty za około 100zł, tylko trzeba ruszyć głową, więc jak jesteś zdesperowany to szukaj,

a do mnie nie pisz bo tylko pogorszysz swoją sytuację. Google.com - tam szukaj. Gdybyś na prawdę chciał zdobyć ten lek dawno

byś go zdobył, tylko wydaje mi się, że nie masz za co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda wyludzilem leki ;/;/ taka moja pojebana psychika mam nadzieje ze jakos im sie odwdziecze rozumiem ze maja mi to za zle nie mam zamiaru juz nic wyludzac i nie pisz prosze ze da sie go zdobyc bez recepty za 100 zl bo sie nie da wielu probowalo i tyle niechce sie z nikim klocic i wszystkich przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na lewo ciezko
Bez przesady, od huja jest tego na oglaszamy24, bierzesz paczke za pobraniem z mozliwoscia sprawdzenia zawartosci i nie ma wala, jak cos nie tak paczka jest odsylana a typ jest w plecy na wysylce, nie zalecam robic przelewów jakichkolwiek, chyba ze jedynie na koszta wysylki, w koncu kupujacego tez mozna wyjebac nie odbierajac paczki, i bedzie w plecy na wysylce, a tego raczej by nie chcial, dlatego jak bierzesz ze sprawdzeniem zawartosci to gosciowi zalezy by to byl prawdziwy lek, bo wie, ze jak bedzie jakakolwiek lipa, to on bedzie mial lipe, zdaje sobie jednak sprawe z tego, ze w depresji czasami ciezko jest nawet pójsc na poczte, albo wykonac telefon do sprzedajacego, szczególnie przy jakis fobiach itp. no kurwa wspólczuje. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, od huja jest tego na oglaszamy24,

Może i jest ,,, ale 95 % z tego to pewne przewałki . A z pozostałych 5 % 2-3 %to jak poprosisz o wysyłke za pobraniem i sprawdzeneim zawartości to kontakt sie urywa . Bardzo mało jest tam uczciwych ofert kupna , a jeszcze w rozsądnej cenie to już w ogóle .

Ostatnio wje-bałem tam 330 zł na anabole . Tak mnie hu-j zakręcił ,że normalnie sam sobie teraz się dziwię ,że dałem sie przejechac jak niedorozwinięte dziecko ,,, a jakie gratisy obiecywał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×