Skocz do zawartości
Nerwica.com

nie wiem


oucannes

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem, nie wiem co się ze mną dzieje, chyba coś nie tak jeste ze mną, niby wszystko jest dobrze, funkcjonuję normalnie, ale od czasu do czasu gdy jestem sama i zasypiam dzieje się coś strasznego, nie potrafię tego opisać, narasta we mnie nieopisany, surrealistyczny lęk, tak jakby coś do mnie przyszło i nade mną panowało, nie potrafię się ruszyć, czuję jakby coś wbijało mnie w łóżko, nie potrafię nawet poruszyć głową, krzyknąc, czuję się kompletnie unieruchomiona, przez jakąś siłę, dzieje się to między snem a jawą, jestem kompletnie spanikowana, to najgorsze uczucie na świecie i w tym momencie mam takie myśli, że wolałabym cokolwiek, wolałabym umrzeć, byleby tylko to już ode mnie odeszło, zostawiło mnie w spokoju. po jakimś czasie to mija i jakoś zasypiam, ale jest to najbardziej przerażająca rzecz w moim życiu. nie wiem co się dzieje, czy ja to sama sobie robię, czy sama nie wiem. to się dzieje tylko w nocy, gdy jestem sama. pamiętam tylko, że to się zaczęło mi przydarzać po tym, jak pewniego dnia w szkole byłam na lekcji religii i rozmawialiśmy o opentaniu i egzorcyzmach, ksiądz, który prowadził tą lekcję jest egzorcystą. bardzo nie podobała mi się ta lekcja i to był ostatni raz gdy poszłam na religię, później od razu wypisałam się z niej i od tego czasu mam ten problem.

co mam zrobić ? błagam, niech ktoś mi poradzi, czy ktoś może wie co się ze mną dzieje ? w pewnym momencie działo się to tak często, że myślałam, że zwariuję, bałam się iść spać. proszę o pomoc, jakąś radę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zastanawiam czy nie "dusi" Cię tzw. nocna "zmora"? to paraliż senny. mięśnie szkieletowe pozostają sparaliżowane, a mózg jest nadal przytomny chociaż może produkować halucynacje. charakterystycznym dla tego jest m.in uczucie ucisku na piersiach, bezwład, niemoc wydania z siebie dźwięku no i przede wszystkim niemoc poruszania się, można doświadczyć też wrażenia obecności czegoś/kogoś. czasami pojawiają się doznania seksualne, mówi się, o gwałcie dokonanym przez zmorę.. miałam tak jakiś czas, od kilku lat spokój. pamiętam, że po takim "ataku zmory" czułam się tak zmęczona, że niemal zaraz zasypiałam, a rano zdawało mi się, że to był sen... albo najbardziej wygodnie mi było to sobie tak wytłumaczyć. jeszcze wtedy nie wiedziałam, co to było, dopiero po jakimś czasie poczytałam, że inni ludzie doświadczają podobnych zjawisk i jest to tłumaczone na wiele sposobów, m.in ten najbardziej logiczny czyli paraliż senny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×