Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
magdalena

ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

177 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      159
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      16

Rekomendowane odpowiedzi

To na jeden dzień odstaw. Uzależnienie to przymus ciągłego przyjmowania pewnych substancji, robienia pewnych rzeczy i jest zawsze destrukcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zerowa tolerancja na leki pochodzące z grupy benzodiazepinów. 0.5 mg zaaplikowane pod językowo. towarzyszy mi uczucie głębokiego niekończącego się spokoju.umysł mam jasny lecz nieznacznie spowolniony. świat stał się nad wyraz lekki. znikome działanie sedacyjne. po 35 minutach widać ,czuć pierwsze subtelne efekty. godzina po przyjęciu-stoicki spokój. nic nie jest w stanie wywołać u mnie przykrych uczuć takich jak lęk czy obawa przed jakimkolwiek  zjawiskiem. ogarnął mnie niebywały spokój (nie mylić z relaksem). produkt marki pfizer nie jest jednak wolny od wad. doskwiera mi niemożność skupienia się. przy skomplikowanych, zagmatwanych tekstach, gubię, tracę wątek. ciężko jest się zmotywować do jakichkolwiek działa przynoszących wymierne efekty/korzyści (czytanie, nauka). przy sytuacjach społecznych nie pojawia się wewnętrzne uczucie niepokoju. jestem spokojny, wyluzowany, mówiąć kolokwialnie nic nie jest w stanie "wyprowadzić mnie z równowagi". niesamowity lek dla osób zalęknionych bądź nerwicowców, umożliwijacy normalne funkcjonowanie w społecznstwie. alprazolam (xanax) nie działa jednak euforycznie. sprawia ,że mój organizm oraz uczucia towarzyszące mu na codzień są nieaktywne zastępując je bezbrzeżnym spokojem. należy jednak pamietać ze lek należy stosować tylko i wyłącznie przez krotki okres czasu. specyfik silnie uzależniajacy psychicznie jak i fizycznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czym proponujecie ten jakto określił jeden użytkownik forum "przetyrany" układ Gaba naprawić? Da się jakoś w ogóle ? 

Ja od kilku lat nie piję, wmiare zdrowo się odżywiam i czuje że samo z siebie to się nigdy nie naprawi. Pozostaje jedynie szara egzystencja z naszymi podziurawionymi mózgami ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lekarz przepisał mi Afobam 0.25 mg. W jaki sposób na was działa? Jaka dawka jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, raczek8 napisał:

Lekarz przepisał mi Afobam 0.25 mg. W jaki sposób na was działa? Jaka dawka jest ok?

Jak moze ci ktos cos powiedziec jak nie piszesz na co to.dostales, czy pierwsze leki tego typu, czy do tego dostales antydepresanty? Jak ci lekarz kazal brac ile razy na dzien itd. 

Tak czy inaczej od razu mowie, jak dostales afobam i zadnego antydepresnata i nie masz isc na kontrole za 2 tyg to zmieniaj lekarza bo na tym leku mozna byc okolo 2 tyg tylko. (Jesli masz brac codziennie)

Jesli dostales na ataki paniki plus antydepresant, to bierz bo ten lek ci pomoze. 0.25 slaba dawka i bedac szczera to benzo to jedyne co pomaga doraznie na ataki paniki silne lęki i nerwice. Dopoki antydepresnat nie zacznie dzialac a to zajmuje wlasnie okolo 2-3 tyg.

Sluchaj sie lekarza i jak tylko bedziesz czuc sie na silach jak antydepresnat zacznie dzialac to przestan brac afobam bo pozniej jest niewesolo. Niektorzy juz po 2-3 tyg maja problem z odstawieniem. 

Edytowane przez Miss Worldwide
Dopisalam pare slow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od kilku miesięcy biorę Wellbutrin XR 150 mg. Afobam mam brać doraźnie podczas ataku paniku, lęku albo w sytuacji mocnego zdenerowania. Mam zacząć niby od dawki 1x 0.25 mg. I tak brałbym go max. raz na kilka dni może tygodni zależy jak bym się czuł. Zastanawiam się czy dawka 0.25 mg nie jest za mała. Jakie dawki wam pomagały jak zaczynaliście go brać? Wcześniej bralem jedynie doraźnie hydroksyzyne. Zastanawiam się czy po afobamie czuć senność, otępienie czy może przypływ euforii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, raczek8 napisał:

Od kilku miesięcy biorę Wellbutrin XR 150 mg. Afobam mam brać doraźnie podczas ataku paniku, lęku albo w sytuacji mocnego zdenerowania. Mam zacząć niby od dawki 1x 0.25 mg. I tak brałbym go max. raz na kilka dni może tygodni zależy jak bym się czuł. Zastanawiam się czy dawka 0.25 mg nie jest za mała. Jakie dawki wam pomagały jak zaczynaliście go brać? Wcześniej bralem jedynie doraźnie hydroksyzyne. Zastanawiam się czy po afobamie czuć senność, otępienie czy może przypływ euforii.

Nie. To jest lek uspakajajacy. Na ataki paniki zajebisty. Zadna euforia tylko uspokojenie. Taka dawka nie zamuli. Ja juz dawno nie biore afobamu wiec nie pamietam jakie dawki sa. Ale chyba to mala dawka. Sprobuj sobie cwiartke tabletki albo okruszek maly i zobaczysz. 

Jak masz tyle myslenia o tej tabletce i nie probowales jeszcze to jak dostaniesz paniki to pewnie beeziesz sie bal ja polknac. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kochani witam gorąco. Jestem tu nowa. Czy ktoś odpowie mi na moje pytanie.? Cierpię na klaustrofobię. Panika dopada mnie w na autostradzie(bo nie można się zatrzymać), w windzie itp. Za tydzień lecę samolotem, pierwszy raz. Nie wsiądę. Powiedziałam to psychiatrze. Przypisal 0.5 mg Afobamu. Boję się wziąć bo nie wiem jak działa. Czy powstrzyma mój paniczny lęk przed wejściem na pokład? Na codzień nie mam lęków, depresji, tylko czasem delikatne stresy. Czy dam radę? WARTO GO łyknąć? Proszę napiszcie.

•  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.10.2019 o 20:24, raczek8 napisał:

Pewnoś już ogarnął co i jak, ale powiem tylko, że 0,25mg jak najbardziej dla mnie spoko. Zazwyczaj tyle zarzucam w stanach lękowych. Jeśli nie pomoże, to dojadam kolejną ćwiartkę i lęk mija.

5 minut temu, Ania Je napisał:

Kochani witam gorąco. Jestem tu nowa. Czy ktoś odpowie mi na moje pytanie.? Cierpię na klaustrofobię. Panika dopada mnie w na autostradzie(bo nie można się zatrzymać), w windzie itp. Za tydzień lecę samolotem, pierwszy raz. Nie wsiądę. Powiedziałam to psychiatrze. Przypisal 0.5 mg Afobamu. Boję się wziąć bo nie wiem jak działa. Czy powstrzyma mój paniczny lęk przed wejściem na pokład? Na codzień nie mam lęków, depresji, tylko czasem delikatne stresy. Czy dam radę? WARTO GO łyknąć? Proszę napiszcie.

Jak najbardziej warto. Jak działa? Usuwa lęk, rozluźnia, uspokaja, może też wprowadzać senność (akurat nie u mnie, choć z drugiej strony pomaga zasnąć, kiedy zasnąć nie mogę). Jeżeli potrzebujesz brać tylko od okazji do okazji, to też nie musisz się bać uzależnienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Psychoanalepsja_SS napisał:

Pewnoś już ogarnął co i jak, ale powiem tylko, że 0,25mg jak najbardziej dla mnie spoko. Zazwyczaj tyle zarzucam w stanach lękowych. Jeśli nie pomoże, to dojadam kolejną ćwiartkę i lęk mija.

Jak najbardziej warto. Jak działa? Usuwa lęk, rozluźnia, uspokaja, może też wprowadzać senność (akurat nie u mnie, choć z drugiej strony pomaga zasnąć, kiedy zasnąć nie mogę). Jeżeli potrzebujesz brać tylko od okazji do okazji, to też nie musisz się bać uzależnienia.

Dziękuję. Jak długo taki stan się utrzymuje? Zdążę dolecieć do Londynu? Muszę jeszcze po 4 dniach wrócić. Czy mogę brać przez 4 dni bez obawy, że się uzależnię? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Ania Je napisał:

Dziękuję. Jak długo taki stan się utrzymuje? Zdążę dolecieć do Londynu? Muszę jeszcze po 4 dniach wrócić. Czy mogę brać przez 4 dni bez obawy, że się uzależnię? 

Nie wiem, jak długo trwa lot do Londynu, ale kilka godzin będzie działał.
4 dni - moim zdaniem w porządku. Tylko nie jedz tego za dużo i bez przerwy przez te cztery dni. Przy "ciągach" mogą wystąpić nasilone lęki i trudności z zasypianiem. 0,5 przy sytuacjach stresowych powinien wystarczyć, jeśli nie, to najlepiej dorzucić 0,25.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, Ania Je napisał:

Czy mogę brać przez 4 dni bez obawy, że się uzależnię? 

nie 

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej!
Lekarz przypisał mi Afobam 0.5mg w przypadku ataku lęku.
Zasugerował, że za pierwszym razem powinienem wziąć pół tabletki, czyli 0.25mg. Lek zadziałał po około 30 minutach (uspokajająco, ale nie nasennie), ale 2 godziny później podczas próby zaśnięcia znowu dostałem ataku paniki - słabszego, ale jednak.
Rano również czułem się nieswojo, serce mocno biło, a sama noc kiepsko przespana.

Kwestia za małej dawki na pierwszy raz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Alprazolam brałam bez przerwy przez rok. Miałam go włączonego na stałe - nie objawowo. Miał pomóc w pacyfikowaniu napięcia i wesprzeć jakość snu. Z początku czułam uspokajające działanie. Między stałymi dawkami lekarz pozwolił mi go stosować w przypadku ataków paniki. Nie pasowało mi jednak działanie tego leku. Czułam się po nim zamulona i rozlazła. Problemy ze snem i lękiem nie ustępowały, więc lekarz zwiększał dawki. Nic to nie dawało, więc sama zaczęłam z niego schodzić. Po wypadku w szpitalu zredukowali mi go do minimum, a po wyjściu ze szpitala przestałam go w ogóle brać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, czy mogę brać Alpragen (Alprazolam) przez 2 tygodnie bez przerwy? ( w sensie czasem po 1 - 2 tabletce dziennie 0,5mg) przy stosowaniu Antydepresanta Asertin, bez obawy że się jakoś uzależnie od tego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na mnie działa bardzo dobrze, może dlatego że u mnie głownym powodem jest lęk, czekam na rozkręcenie Asertinu, niestety biore już 19 dzien po 2 tabletki dziennie 0,5 mg, jak Asertin wkręci się na dobre będe chciał to odrazu odstawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się że dopóki człowiek boi się uzależnienia, zastawia się i trzyma się stałej dawki benzo to uzależnienie jest mało prawdopodobne, ostatnio coś psycholog tak stwierdził, że człowiek który wchodzi już w uzależnienie benzo nie boi się co będzie potem,  bierze jak leci, bo jak może się czegokolwiek bać jak cały czas jest na prochach przeciwlękowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.01.2020 o 12:48, Qtomo napisał:

Wydaje mi się że dopóki człowiek boi się uzależnienia, zastawia się i trzyma się stałej dawki benzo to uzależnienie jest mało prawdopodobne, ostatnio coś psycholog tak stwierdził, że człowiek który wchodzi już w uzależnienie benzo nie boi się co będzie potem,  bierze jak leci, bo jak może się czegokolwiek bać jak cały czas jest na prochach przeciwlękowych.

Bzdura. Nawet od tej samej dawki sie uzaleznia. I bzdura, ze jak sie jest uzaleznionym to juz wszystko jedno. 

Ja nie wiem ludzie skad wy te dziqne informacje bierzecie 🤦‍♀️ Jak to od lekarzy i psycholowgow to powinnu byc usunieci z zawodu. Wszystko co napisales to komletna bzdura. Nie masz w tym winy bo przekazujesz tylko co powiedzial psycholog.

Masakra 🤦‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, Miss Worldwide napisał:

Bzdura. Nawet od tej samej dawki sie uzaleznia. I bzdura, ze jak sie jest uzaleznionym to juz wszystko jedno. 

Ja nie wiem ludzie skad wy te dziqne informacje bierzecie 🤦‍♀️ Jak to od lekarzy i psycholowgow to powinnu byc usunieci z zawodu. Wszystko co napisales to komletna bzdura. Nie masz w tym winy bo przekazujesz tylko co powiedzial psycholog.

Masakra 🤦‍♀️

Dziwne. Powinni. Kompletna. Nie dalo rady edytowac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.01.2020 o 12:02, Qtomo napisał:

Na mnie działa bardzo dobrze, może dlatego że u mnie głownym powodem jest lęk, czekam na rozkręcenie Asertinu, niestety biore już 19 dzien po 2 tabletki dziennie 0,5 mg, jak Asertin wkręci się na dobre będe chciał to odrazu odstawić.

To nie bierz dzisiaj i jutro a masz prawie gwarantowane,.ze nie zasniesz. Chyba ze 19 dni to jeszcze za malo u ciebie. Niektorzy juz po tygodniu maja problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie różnice dostrzegacie pomiędzy Xanaxem zwykłym a wersją SR? Której wersji używacie i dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi