Skocz do zawartości
Nerwica.com

uzależnienie od masturbacji


vendeta

Rekomendowane odpowiedzi

lubudubu, czasem lepiej nic nie pisać niż piep... od rzeczy...

 

waligula, teoretycznie trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego. Natomiast są takie poradnie zdrowia psychicznego, gdzie jest psycholog i psychiatra i tam skierowania nie potrzeba bo zazwyczaj pierwsza wizyta jest u psychiatry a później jakby z automatu psycholog. Szczerze mówiąc nie rozumiem tego bo teoretycznie psychiatra skierowania do psychologa nie może wypisać, aczkolwiek sama się tak leczyłam i rodzinny nigdy o moich zaburzeniach nie słyszał.

 

Poszukaj może jeszcze po innych wątkach, może ktoś będzie w tej kwestii wiedział coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no moze i masz racje. Z drugiej strony dla mnie to zaden nalog i kazdy jak chce moze sobie z tym poradzic.

dlaczego żaden nałóg? Nałóg jak każdy inny i samemu trudno sobie poradzić. Jak każdy nałóg ma pewnie podłoże gdzieś głębiej i ja polecam specjalistę terapeutę lub seksuologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony dla mnie to zaden nalog i kazdy jak chce moze sobie z tym poradzic.
przecież to Ty napisałeś? Ja nie zrobiłam żadnych porównań.

Z drugiej strony pomyśl jeśli ktoś jest uzależniony od dragów to uzależnienie od masturbacji uzna za mało ważne i odwrotnie. Ja na przykład nie jestem hazardzistką i wydaje mi się że mogłabym przestać w każdej chwili natomiast jestem uzależniona od leków. Natomiast hazardzista mógłby pomyśleć - kurcze ja mógłbym przestać brać tabsy od zaraz przecież wystarczy chcieć ale jak tu przerwać granie? Jeśli nas to nie dotyczy bezpośrednio to trudno zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze w przypadku lekow dochodzi do tego czysto fizyczne uzaleznienie.Kiedy organizm nie moze funkcjonowac jak nie dostarczy sie mu danej substancjii. W przypadku masturbacji mowimy tylko o psychicznym uzaleznieniu wiec jedno uzaleznienie nie rowne drugiemu i nie chodzi tu o to ze ktos ma doswiadczenie z jednym a z drugim nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy to dobry dział ale napiszę tutaj ;p.

Otóż większość mówi że masturbacja nie szkodzi, a nawet jest zdrowa.

Zalazlem artykuł zaprzeczający: Przeczytajcie go uwaznie

 

http://nastek.pl/seks/3391,Cala-prawda-o-masturbacji

 

A to komentarz jednego z użytkowników:

"Miałem 10 lat jak zacząłem się masturbować. Teraz czuje się jak stary dziad a mam 23 lata. Nie mam kolegów, rzadko wychodzę z domu, mam po napinane mięśnie, wydaje mi się jakby mi oczy schodziły na boki, bolą mnie często oczy, głowa, nie mogę się na niczym skupić, mam lęki, niską samoocene, nie mam dziewczyny, szczękościsk, depresje, nie dam rady pracować ani się uczyć. Nie masturbuje się już półtora roku i nadal mam te objawy. Pomóżcie co mam zrobić??"

 

 

Ja Masturbuję się od kilku lat, raz dziennie.

Uwierzcie mi, mam te same objawy co człowiek który napisał powyższy komentarz.

Ponapinane mieśnie, szczękościski, bóle głowy,oczu. Niska samoocena, nie wychodzę z domu, lęki(chcoaiż rzadko)

 

Nie mogłem uwierzyć w to co przeczytałem, wydaję mi się że moje wszystkie problemy są spowodowane tą masturbacją, właściwie jestem tego teraz pewny, bo żadnych traumatycznych przeżyć w życiu nie miałem...

 

Co sądzicie o tym, co doradzacie? Myślicie że gdybym przestał, pomogło by mi to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mogłem uwierzyć w to co przeczytałem, wydaję mi się że moje wszystkie problemy są spowodowane tą masturbacją, właściwie jestem tego teraz pewny, bo żadnych traumatycznych przeżyć w życiu nie miałem...

 

Co sądzicie o tym, co doradzacie? Myślicie że gdybym przestał, pomogło by mi to?

 

Ja myślałem podobnie. Doradzam przestać... i zobaczyć co Ci z tego wyjdzie. Być może nie będziesz umiał bez tego normalnie funkcjonować, wtedy można zacząć szukać odpowiedzi dlaczego się tak dzieje. Z masturbacją jest podobnie jak z używkami i, jeśli używa się jej tylko by zaspokoić ból, to tak jak one oddala od znalezienia przyczyn prawdziwego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×