Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość

PERAZYNA (Peragal,Perazin,Pernazinum)

Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

48 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      32
    • Nie
      11
    • Zaszkodziła
      10

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anesthesia
W dniu 26.03.2018 o 12:26, AlexCCC napisał:

Chciałbym poznać Wasze opinie który lek ma mniej skutków ubocznych perazyna czy kwetiapina i która na co jest lepsza?

Jeśli o mnie chodzi to po kwetiapinie miałam najwięcej skutków ubocznych ze wszystkich leków które brałam. Na dzień dobry przytyłam 8kg, wiecznie zatkany nos i gula w gardle. Co prawda spało się po niej dużo lepiej niż po perazynie. Na co dzień lepiej mi się funkcjonowało na kwecie i jest dużo lepsza na sen, jednak wywołuje u mnie za dużo skutków ubocznych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość anesthesia
W dniu 24.04.2018 o 16:23, AlexCCC napisał:

Mam pytanie jeśli bym brał jedną tabletkę o najmniejszej dawce 50mg perazinu-to nazwa leku to później ją odstawiam i dobra jak coś?I jeszcze jedno perazyna to chyba nie działa na negatywne objawy bo taki jestem niedoje...ny jakiś dodam że nie mam schizofrenii.Żeby mnie jeszcze bardziej nie zglebowała chociaż jestem bardzo często nakręcony pomoże coś ona? bo namieszałem lekami nieźle sobie chyba proszę o poradę

Najmniejsza dawka to 25mg. Biorę rano i w południe i muszę robić drzemkę w ciągu dnia bo ciężko po tym funkcjonować na pełnych obrotach. Na początku brałam 50 to już całkiem porażka była. Biorę na CHAD 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi buziaki dla Ciebie😉😘Biorę teraz trittico na spanie jedynie pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, mam pytanie czy połączenie Asertinu 100 mg, Zomirenu 1,5 mg i Perazinu   75 mg dziennie może spowodować jakieś skutki uboczne? Ktoś się orientuje? Będę odstawiać Zomiren i lekarka przepisała mi zamiast tego właśnie Perazin. Leczę się na zaburzenia depresyjno-lękowe a to jest lek na schizofrenie i psychozę. Czy jest się czego bać? Ktoś ma jakieś doświadczenia? Nigdy nie brałam neuroleptyków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kochani pytanie co ma więcej skutków ubocznych Promazin czy Perazyna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak się śpi po tym leku? Jakie dawki bierzecie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śpi się ładnie po tym leku może jakaś bardzo super nie poprawia jakości snu ale jak wcześniej lub bardzo wcześnie wstajesz to perazyna wydłuży Ci sen ale nie tak,że będziesz spać do południa oczywiście w małych dawkach tak nie wiem gdzieś do 150mg to subtelny neuroleptyk wiem bo brałem ze 3 lata😆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oby tak było jak mówisz 🙂 dziś się dowiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie do osób obeznany trochę w lekach Perazyna jak i promazyna pochodzą z grupy fenotiazyn ale który ma mniej uboków bo promazyna jest nierefundowana i kosztuje 28 zł za 60 tab po 25mg dzięki za wszelkie odpowiedzi 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Raczej nikt na to pytanie nie odpowie, bo promazyna to rzadko stosowany lek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie zaczynam dzisiaj brać Perazynę. Ciekawi mnie strasznie jak zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 22.08.2018 o 11:26, AlexCCC napisał:

Mam pytanie do osób obeznany trochę w lekach Perazyna jak i promazyna pochodzą z grupy fenotiazyn ale który ma mniej uboków bo promazyna jest nierefundowana i kosztuje 28 zł za 60 tab po 25mg dzięki za wszelkie odpowiedzi 

Brałem kiedyś promazin jelfa i nie mogłem usnąć za to następny dzień byłem cały czas zaspany i zamulony za to po perazyne spałem jak dziecko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wziąłem o 20 200mg Perazyny. Myślicie, że to dobra dawka? Nie mam schizofrenii ale podejrzewane zaburzenia psychotyczne. Neuroleptyki dają mi większy luz niż benzodiazepiny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie. Czy Perazyna powoduje problemy ze wzrokiem? Widzę podwójnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie, czy branie perazyny wpływa jakoś na poziom serotoniny a jeśli tak to zwiększa go czy zmniejsza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I kolejny raz na Perazine tym razem dawka dobowa przeciwpsychotyczna, z tego co widze starczy mi leków na 400mg / dzień. Moje objawy to spore rozdrażnienie pobudzenie derealizacja i lęki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, czy perazyna pomaga na depresję? Dostalem to na lęki, i jako wspomaganie walki z depresja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawi mnie który lek jest starszy i ma mniej skutków ubocznych tisercin czy perazyna? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba lewomepromazyna jest starsza i ma więcej skutków ubocznych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam takie pytanie jakie suplementy diety lub coś innego brać żeby moje serce i puls normalnie funkcjonowały gdyż po braniu neuroleptyków głównie po perazynie mam kłopoty z sercem i pulsem perazyna dobrze działała na nerwy ale źle na serce? Lekarze mówią wszystko jest ok. I tylko magnez mi kazali brać brałem go długo ale za dużo to nie dało. Ogólnie neuroleptyki ryją banie ale serce i układ krwionośny też😔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie nie biorę nic 2 miesiące. Ostatnio olanzapine 5mg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, AlexCCC napisał:

Obecnie nie biorę nic 2 miesiące. Ostatnio olanzapine 5mg

Leki psychotropowe na każdego działają inaczej. Ale jak dla mnie 5 mg olanzapiny to dawka jak dla chomika. Nie sądzę aby taka dawka miała większe znaczenie w leczeniu  ...no właśnie czego ? Z jakiego powodu przyjmujesz takie neuroleptyki ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem jakiś tam epizod psychotyczny po używkach ale jest już dobrze jedynie czasami wcześnie się wybudzam w nocy i trudno mi później zasnąć plus jakieś tam kłopoty z sercem jakby się rozregulowało jego działanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi