Skocz do zawartości
Nerwica.com

Skutki brukowania piekła


Gość brokenwing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w związku z dość zaostrzoną ostatni atmosfera na forum .Zakładam ten temat.

W którym można spokojnie porozmawiać o sprawach związanych z człowiekiem wiarą i maniakalna wiarą .

Zacznę od filmu ,który mną lat temu kilka wstrząsnął -film ten pokazuje jak dobre chęci potrafią niszczyć ,a pokładanie nadziei jedynie w Bogu uśmiercić .

 

[videoyoutube=BlhFK2Gc1Nw][/videoyoutube]

[videoyoutube=LPkGtbPSwLg&feature][/videoyoutube]

[videoyoutube=WdeqFqZQ2eU&feature][/videoyoutube]

 

 

A oto przykładowy obraz polskiego katolika o rozpalonym sercu

 

[videoyoutube=BKbf34XZFIk][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję zrozumieć, dlaczego tak bardzo irytują Cię osoby wierzące? Czy to dlatego, że miałeś jakiś uraz w kontakcie z klerem? Czy to dlatego, że zazdrościsz wierzącym ich dobrej relacji z Bogiem? Nie odbieraj tego jako złośliwość, bo naprawdę chcę to zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słońce_nie_wzejdzie, nie irytują mnie osoby wierzące ..mam dla nich szacunek .Irytują mnie skrajni (ekstremiści) którzy w imię wiary potrafią krzywdzić i żyją w przekonaniu dobrze spełnionej misji .

Jesteś wierzący ? Jak tak ,to dobrze ...ale jeśli robisz w imię swojej wiary krzywdę innym to już ***** . Rozumiesz?

Masz ochotę ,wypowiedz się na temat filmu .Zapraszam do dyskusji .Nudzi Cie temat ,to go pomijaj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ja wkleje cos z koranu:

 

oto ciekawostki zawarte w koranie! - KTO CHCE MOZE SPRAWDZIĆ JEŻELI POSIADA KORAN :)

 

miłej lektury :)

 

Wersety są przeze mnie podzielone na trzy działy: Kobiety, Niewierni wraz z katolikami i żydami,

Ciekawostki itp.

 

KOBIETY:

 

2:222 Będą ciebie pytać o okres miesięczny. Powiedz: "To jest cierpienie. Trzymajcie się więc z dala od kobiet podczas okresu miesięcznego i nie zbliżajcie się do nich, dopóki one się nie oczyszczą. (...)

 

2:223 Wasze kobiety są dla was polem uprawnym. Przychodźcie więc na wasze pole, jak chcecie, i czyńcie pierwej coś dobrego dla samych siebie. (...)

 

2:228 To kobiety rozwiedzione mają oczekiwać trzy okresy(...).A ich mężowie, jeśli zapragną pogodzenia, mają pełne prawo powrócić do nich w tym czasie. (...) Mężczyźni mają nad nimi wyższość. Bóg jest potężny, mądry!

 

4:34 Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. (...). I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu.

 

24:31 Powiedz wierzącym kobietom, żeby spuszczały skromnie swoje spojrzenia i strzegły swojej czystości; i żeby pokazywały jedynie te ozdoby, które są widoczne na zewnątrz; i żeby narzucały zasłony na piersi, i pokazywały swoje ozdoby jedynie swoim mężom lub ojcom, albo ojcom swoich mężów, albo swoim synom lub synom swoich mężów, albo swoim braciom (...) spośród mężczyzn, którzy nie są owładnięci pożądaniem cielesnym; albo też chłopcom, którzy nie poznali nagości kobiet. I niech one nie stąpają tak, aby było wiadomo, jakie ukrywają ozdoby.

 

24:33 (...) I nie przymuszajcie waszych niewolnic do prostytucji - jeśli one chcą żyć w czystości (...) A jeśli kto je zmusi... - to przecież Bóg, ze względu na ich zmuszenie.

 

24:60 A kobiety starsze, które się już nie spodziewają małżeństwa, nie będą miały grzechu, jeśli zdejmą swoje szaty, jednakże w taki sposób, aby nie ukazywać swoich ozdób. Lecz lepiej dla nich, żeby się od tego powściągały.

 

23:44 Następnie wysłaliśmy Naszych posłańców, jednego po drugim. Za każdym razem, kiedy przychodził do jakiegoś narodu jego posłaniec, oni go uważali za kłamcę. I tak posyłaliśmy jednych za drugimi, i sprawiliśmy, iż przeszli do legend. Precz z ludem niewiernych!

 

PRZEMOC, STOSUNEK DO NIEWIERZACYCH, KATOLIKOW, ZYDOW:

 

5:33 Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Boga i Jego Posłańca i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowani albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianległe, albo też zostaną wypędzeni z kraju. Oni doznają hańby na tym świecie i kary bolesnej w życiu ostatecznym

 

6:146 A tym, którzy przyjęli judaizm, zakazaliśmy wszelkiego zwierzęcia posiadającego pazury, I z krów i owiec - zakazaliśmy im tłuszcz, z wyjątkiem tego, co noszą ich grzbiety, ich wnętrzności oraz tego, co się zmieszało z ich kośćmi. Tak zapłaciliśmy im za ich z buntowanie się. Zaprawdę, My jesteśmy prawdomówni!

 

9:29 Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Boga i w Dzień Ostatni, który nie zakazują tego, co zakazał Bóg i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy - spośród tych, którym została dana Księga - dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni.

 

9:30 Żydzi powiedzieli: "Uzajr jest synem Boga." A chrześcijanie powiedzieli: "Mesjasz jest synem Boga." Takie są słowa wypowiedziane ich ustami. Oni naśladują słowa tych, którzy przedtem nie wierzyli. Niech zwalczy ich Bóg! Jakże oni są przewrotni!

 

9:31 Oni wzięli swoich uczonych w piśmie i swoich mnichów za panów, poza Bogiem, i Mesjasza, syna Marii. A rozkazano im przecież czcić tylko Boga Jedynego. Nie ma boga, jak tylko On! Jakże On bardziej godny jest chwały aniżeli to, co oni Jemu dodają jako współtowarzyszy!

 

9:41 Wyruszajcie - lekko i ciężkozbrojni! Walczcie waszymi majątkami i waszymi duszami na drodze Boga! (...)

 

9:50 Jeśli cię spotyka jakieś dobro, ich to zasmuca; a jeśli cię dosięga jakieś nieszczęście, to oni mówią: "Zatroszczyliśmy się o naszą sprawę wcześniej!" - i odwracają się uradowani. (o niewierzacych)

 

8:12 (...) Ja wrzucę strach w serca niewiernych. Bijcie ich więc po karkach! Bijcie ich po wszystkich palcach!"

 

8:17 To nie wy ich zabijaliście, lecz Bóg ich zabijał. To nie ty rzuciłeś, kiedy rzuciłeś, lecz to Bóg rzucił; aby doświadczyć wiernych doświadczeniem pięknym, pochodzącym od Niego.

 

8:39 Zwalczajcie ich, aż nie będzie już buntu i religia w całości będzie należeć do Boga." A jeśli oni się powstrzymają... to, zaprawdę, Bóg widzi jasno, co czynicie!

 

8:55

Zaprawdę, gorsi od zwierząt u Boga są ci, którzy odrzucili wiarę i nie wierzą;

 

4:76

Ci, którzy wierzą, walczą na drodze Boga, a ci, którzy nie wierzą, walczą na drodze Saguta. Walczcie więc z poplecznikami szatana! Zaprawdę, podstęp szatana jest słaby!

 

28:58

Ileż miast zniszczyliśmy, których mieszkańcy pysznili się swoim życiem! I oto ich domostwa, po ich odejściu, pozostały nie zamieszkane - oprócz nielicznych. I My, tylko My jesteśmy dziedzicem!

 

33:61

Przeklęci! Gdziekolwiek się znajdą, zostaną schwytani i zabici bez Litości;

 

8:65 O proroku! Pobudzaj wiernych do walki! Jeśli wśród was jest dwudziestu cierpliwych, to zwyciężą dwustu; a jeśli jest stu wśród was, to oni zwyciężą tysiąc niewiernych, ponieważ oni są ludźmi, którzy nie rozumieją.

 

58:22 Nie znajdziesz ludzi, którzy wierzą w Boga i w Dzień Ostatni, żeby odnosili się przyjaźnie do tych, którzy się sprzeciwiają Bogu i Jego Posłańcowi; nawet gdyby to byli ich ojcowie albo ich synowie, albo ich bracia, albo ich ród. (...)

 

9:111 Zaprawdę, Bóg kupił u wiernych ich dusze i ich majątki, w zamian za co otrzymają Ogród. Oni walczą na drodze Boga i zabijają, i są zabijani, zgodnie z Jego prawdziwą obietnicą w Torze, Ewangelii i w Koranie. (...)

 

9:123 O wy, którzy wierzycie! Zwalczajcie tych spośród niewiernych, którzy są blisko was. Niech się spotkają z waszą surowością.

 

4:74 Niechże walczą na drodze Boga ci, którzy za życie tego świata kupują życie ostateczne! A kto walczy na drodze Boga i zostanie zabity albo zwycięży, otrzyma od Nas nagrodę ogromną.

 

17:33 I nie pozbawiajcie nikogo życia, które Bóg uczynił świętym, chyba że zgodnie z prawem! A jeśli kto został zabity niesprawiedliwie, to My dajemy jego bliskiemu władzę. Lecz niech on nie przesadza w zabijaniu; on z pewnością otrzyma pomoc!

 

4:89 Oni by chcieli, abyście byli niewiernymi, tak jak oni są niewiernymi, abyście więc byli równi. (...) A jeśli się odwrócą, to chwytajcie i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie! (...)

 

25:36 Powiedzieliśmy: "Idźcie obydwaj do ludu, który za kłamstwo uznał Nasze znaki!" - i zniszczyliśmy ten lud całkowicie.

 

25:37 A lud Noego, który za kłamców uznał posłańców - potopiliśmy i uczyniliśmy go znakiem dla ludzi; i przygotowaliśmy dla niesprawiedliwych karę bolesną.

 

25:38 A jeśli chodzi o ludy Ad i Samud i mieszkańców Ar-Rass, i liczne pokolenia między nimi

25:39 - to im wszystkim podawaliśmy przykłady i wszystkich zniszczyliśmy całkowicie!

 

4:91 Wy znajdziecie innych, którzy będą chcieli żyć z wami w pokoju, i żyć w pokoju ze swoim ludem. (...) A jeśli oni nie odejdą od was i nie zaproponują wam pokoju (...) to chwytajcie ich i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich napotkacie. My wam dajemy nad nimi władzę jawną!

 

5:14 Od tych, którzy mówią: "Jesteśmy chrześcijanami!", wzięliśmy przymierze. Lecz oni zapomnieli część tego, co im zostało przypomniane; My wznieciliśmy wrogość i nienawiść wśród nich aż do Dnia Zmartwychwstania. I niebawem obwieści im Bóg to, co oni czynili.

 

5:18 Powiedzieli żydzi i chrześcijanie: "My jesteśmy synami Boga i Jego umiłowanymi." Powiedz: "Dlaczegoż więc On karze was za wasze grzechy? Przeciwnie, wy jesteście tylko ludźmi spośród tych, których On stworzył. On przebacza temu, komu chce, i On karze tego, kogo chce. Do Boga należy królestwo niebios i ziemi i to, co jest między nimi. I do Niego zmierza wędrowanie."

 

9:5 A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki! Ale jeśli oni się nawrócą i będą odprawiać modlitwę, i dawać jałmużnę, to dajcie im wolną drogę. Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!

 

9:12 A jeśli oni naruszają swoje przysięgi po zawarciu przymierza i jeśli atakują waszą religię, to zwalczajcie wtedy imamów niewierności! Zaprawdę, nie ma dla nich przysiąg!

 

2:113 Żydzi mówią: "Chrześcijanie nie stoją na niczym!"; a chrześcijanie mówią: "Żydzi nie stoją na niczym!" (...) Bóg rozsądzi między nimi w Dniu Zmartwychwstania to, w czym oni się różnili.

 

2:120 I nie będą nigdy z ciebie zadowoleni ani wyznawcy judaizmu, ani chrześcijanie, dopóki nie pójdziesz za ich religią. (...) - jeśli ty pójdziesz za ich namiętnościami po tym, jak przyszła do ciebie wiedza - nie będziesz miał przed Bogiem ani opiekuna, ani pomocnika.

 

5:80 Ty widzisz wielu spośród nich, jak biorą sobie za przyjaciół tych, którzy są niewierni. Jakże złe jest to, co przygotowały dla nich ich dusze! Rozgniewał się na nich Bóg i będą przebywać w cierpieniu na wieki!

 

5:82 Ty z pewnością się przekonasz, że ludzie najbardziej zawzięci w swojej wrogości wobec tych, którzy uwierzyli - to żydzi i bałwochwalcy. I z pewnością się przekonasz, że najbliżsi, przez swoją przyjaźń, tym, którzy uwierzyli, są ci, którzy mówią: "My jesteśmy chrześcijanami!" Tak jest, albowiem są wśród nich księża i mnisi i oni nie wbijają się w pychę.

 

2:134 To jest naród, który już przeminął. (...) (o żydach)

 

2:135 Oni mówią: "Bądźcie wyznawcami judaizmu lub chrześcijanami, a znajdziecie się na drodze prostej." Powiedz: "Wcale nie! Idźcie za religią Abrahama prawdziwie wierzącego - hanifa. On przecież nie był z liczby bałwochwalców!"

 

2:191 I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!

 

2:193 I zwalczajcie ich, aż ustanie prześladowanie i religia będzie należeć do Boga. A jeśli oni się powstrzymają, to wyrzeknijcie się wrogości, oprócz wrogości przeciw niesprawiedliwym!

 

3:28 Niech wierzący nie biorą sobie za przyjaciół niewiernych, z pominięciem wiernych! A kto tak uczyni, ten nie ma nic wspólnego z Bogiem, chyba że obawiacie się z ich strony jakiegoś niebezpieczeństwa. Bóg ostrzega was przed samym Sobą i do Boga zmierza wędrowanie.

 

3:141 I aby oczyścił tych, którzy wierzą, i unicestwił niewiernych.

 

36:31

Czyż oni nie widzieli, ile pokoleń wytraciliśmy przed nimi? i że oni już do nich nie powrócą?

 

36:43

Jeśli zechcemy, potopimy ich i oni nie znajdą pomocnika; i będą uratowani

 

3:152 I uczynił dla was Bóg prawdziwą Swoją obietnicę, kiedy zniszczyliście ich - za Jego zezwoleniem. (...)

 

15:74 I wywróciliśmy miasto od dołu do góry, i spuściliśmy na nich deszcz kamieni z palonej gliny.

 

16:60 Ci, którzy nie wierzą w życie ostateczne, są przykładem zła (...)

 

16:105 Jedynie kłamstwo wymyślają ci, którzy nie wierzą w znaki Boga; tacy są kłamcami!

 

5:51 O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich. Zaprawdę, Bóg nie prowadzi drogą prostą ludu niesprawiedliwych!

 

5:64 Żydzi powiedzieli: "Ręka Boga jest skrępowana!" To ich ręce są skrępowane, oni zaś zostali przeklęci za to, co mówili. Ręce Boga, przeciwnie, są szeroko otwarte: (...) My rzuciliśmy między nich wrogość i zawiść aż do Dnia Zmartwychwstania. Ilekroć rozpalają ogień wojny, Bóg go wygasza. Oni usiłują szerzyć na ziemi zgorszenie, lecz Bóg nie miłuje tych, którzy szerzą zgorszenie.

 

5:66 Gdyby zachowywali Torę i Ewangelię, i to, co im zostało zesłane od ich Pana, to z pewnością żywiliby się i z tego, co jest ponad nimi, i z tego, co jest pod ich stopami. Wśród nich są ludzie, którzy zachowują umiarkowanie, lecz wielu z nich jakże źle czyni!

 

4:46 Niektórzy spośród Żydów zmieniają słowom ich miejsca (...) Wykręcają sobie języki i zadają cios religii. (...) przeklął ich Bóg za ich niewiarę; i oni nie wierzą, z wyjątkiem niewielu.

 

6:6 Czyż oni nie widzieli, ile pokoleń wytraciliśmy przed nimi? Umocniliśmy ich na ziemi, jak was umocniliśmy; (...) Potem wytraciliśmy ich za ich grzechy i stworzyliśmy, po nich, inne pokolenia.

 

23:44 Następnie wysłaliśmy Naszych posłańców, jednego po drugim. Za każdym razem, kiedy przychodził do jakiegoś narodu jego posłaniec, oni go uważali za kłamcę. I tak posyłaliśmy jednych za drugimi, i sprawiliśmy, iż przeszli do legend. Precz z ludem niewiernych!

 

CIEKAWOSTKI I INNE

 

3:19 Religią prawdziwą w oczach Boga jest islam! Ci, którym została dana Księga, przez zawiść poróżnili się (...)

 

3:110 Wy jesteście najlepszym narodem, jaki został utworzony dla ludzi: (..) (o islamie)

 

78:31 Zaprawdę, dla bogobojnych - miejsce szczęśliwości:

78:32 Sady i winnice,

78:33 I dziewczęta o zaokrąglonych piersiach - jednakowej młodości (o raju)

 

57:20 Wiedzcie, że życie tego świata jest tylko grą, rozrywką i próżną ozdobą; jest tylko rywalizacją o sławę; jest rywalizacją w wielkości majątku i liczbie dzieci.

 

5:38 Złodziejowi i złodziejce obcinajcie ręce w zapłatę za to, co oni popełnili. To jest przykładna kara od Boga. Bóg jest potężny, mądry!

 

5:90 O wy, którzy wierzycie! Wino, majsir, bałwany i strzały wróżbiarskie - to obrzydliwość wynikająca z dzieła szatana.

 

5:101 O wy, którzy wierzycie! Nie pytajcie o rzeczy, które by was zmartwiły, jeśliby wam zostały ujawnione. (...)

5:102 Ludzie przed wami pytali o te rzeczy, ale potem przez nie stali się niewiernymi.

 

6:121 Nie jedzcie tego, nad czym nie wymieniono imienia Boga ! (...)

 

24:2 Cudzołożnicy i cudzołożnikowi wymierzcie po sto batów, każdemu z nich obojga! W imię religii Boga, jeśli wierzycie w Boga i w Dzień Ostatni, (...)

 

24:3 Cudzołożnik pojmie za żonę tylko cudzołożnicę lub bałwochwalczynię; a cudzołożnicę może pojąć za żonę tylko cudzołożnik lub bałwochwalca.

 

24:26 Złe kobiety - dla złych mężczyzn; źli mężczyźni - dla złych kobiet! Dobre kobiety - dla dobrych mężczyzn; dobrzy mężczyźni - dla dobrych kobiet!

 

7:81 Oto przychodzicie przez namiętność do mężczyzn zamiast do kobiet. Tak, jesteście ludem występnym!

7:82 (...): "Wyprowadźcie ich z waszego miasta! To są ludzie, którzy się uważają za czystych!"

 

A na koniec ;)

 

10:37 Ten Koran nie mógł być wymyślony poza Bogiem! On jest potwierdzeniem prawdziwości tego, co było przed nim, i wyjaśnieniem Księgi - co do której nie ma żadnej wątpliwości - pochodzącej od Pana światów.

10:38 Oni, być może, powiedzą: "Wymyślił go!" Powiedz: "Przynieście więc surę podobną do niego i wzywajcie, kogo możecie, poza Bogiem, jeśli jesteście prawdomówni!"

10:39 Tak! Za kłamstwo uznali to, czego nie objęli swoją wiedzą i czego wyjaśnienie jeszcze do nich nie doszło. Podobnie kłam zadawali ci, którzy byli przed nimi. Popatrzże, jaki był ostateczny koniec ludzi niesprawiedliwych!

10:40 Wśród nich są tacy, którzy w niego wierzą, i są tacy, którzy w niego nie wierzą. A Pan twój zna najlepiej tych, którzy szerzą zepsucie.

 

podsumowując - dziwi mnie fakt iż Mein Kampf jest zakazaną pozycją w ówczesnym świecie a koran ma się świetnie :)

 

pozdrawiam normalnie myślących

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19_latek, Trochę off top ..ale nic to ,zasada zdroworozsądkowa zachowana . Wiesz to znak czasów , księgi wielkich wiar ,nie podlegały ewolucji a społeczeństwa tak . Właśnie z tego powodu :koran,tora,biblia -dla mnie ma miejsce na półce obok innych pozycji z dziedziny mitologie świata .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brokenwing - myślę,że przy obecnej sytuacji na forum temat niepotrzebny.Czytając ostatnio niektóre wątki po prostu odechcewa się tu pisać.Jasne,że można podyskutować,ale domyślam się że i w tym temacie niedługo rozpęta się burza.Nie ma co prowokować moim zdaniem,bo takie ciągłe przepychanki do niczego dobrego nie prowadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brokenwing, i znowu te złośliwości. Jeżeli szanujesz osoby wierzące, to nie ośmieszaj ich wiary ani w części, ani w całości.

 

Zastanawia mnie, co jest niestosownego w zakazie stosunku z kobietą mającą okres? Dla mnie to oczywiste, że w tym czasie się powstrzymuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RafQ, taki był mój zamiar ,lepiej sprowadzi cały zamęt do jednego tematu .I w ten sposób zluzować troszkę inne tematy ,których wartość jest niewątpliwie w tym momencie zaniżona .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słońce_nie_wzejdzie, nie ma tu złośliwości , ja nie twierdze,ze masz myśleć jak ja . Tylko pisze czym są dla mnie zjawiska ...co do stosunku w dni (krwawe) nie lubisz? Twoja sprawa ,są ludzie którzy lubią ..i co zabronisz im?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panna_Modliszka, to jest obleśne i obrzydliwe. Przynajmniej dla mnie.

 

Zresztą należy wziąć pod uwagę fakt, że każda religia zawiera w sobie czynnik ludzki, tj. przesłanie Boga musiało się zmieniać z czasem, w miarę rozwoju ludzkości. W tamtych realiach, przy gorącym klimacie i braku nowoczesnej higieny mogło to grozić chorobą. Teraz niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w związku z dość zaostrzoną ostatni atmosfera na forum .Zakładam ten temat.

W którym można spokojnie porozmawiać o sprawach związanych z człowiekiem wiarą i maniakalna wiarą .

Zacznę od filmu ,który mną lat temu kilka wstrząsnął -film ten pokazuje jak dobre chęci potrafią niszczyć ,a pokładanie nadziei jedynie w Bogu uśmiercić .

 

W tym filmie jest bardzo wyrażnie wytłumaczone, że ta dziewczyna zgodziła się ofiarować siebie za grzechy ludzi i zrobiła to.

Mogła Bogu odmówić i zostałaby uratowana, ale nie wiemy, co stałoby się z nami i światem.

Na włosku wisiała wtedy nuklearna wojna i świata mogłoby już nie być, o czym mówią przekazy dane mistykom w tym czasie.

 

Ona chciała się poświęcić i ja jestem jej niezmiernie za to wdzięczna.

Na pewno jest teraz w niebie i cieszy się z aniołami i modli za nas.

 

Po co rozumieć to inaczej? albo wręcz nie rozumieć w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słońce_nie_wzejdzie, nie irytują mnie osoby wierzące ..mam dla nich szacunek .Irytują mnie skrajni (ekstremiści) którzy w imię wiary potrafią krzywdzić i żyją w przekonaniu dobrze spełnionej misji .

A nie czujesz, że taki wojujący ateizm to też jest ekstremizm?

Ten temat jest zupełnie niepotrzebny. To forum o zaburzeniach psychicznych, a nie o rydzyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, o co się kłócić.

Ktoś chce stać pod krzyżem i uważa to za słuszne - stoi - deszcz nie deszcz - stoi.

Ktoś uważa, że co niedziele do kościoła iść trzeba i czuje taką potrzebę - idzie.

Ktoś zarzyna co niedziele baranka, bo twierdzi, że to słuszne - niech robi, co uważa (chociaż tego baranka to już bym zgłosiła, gdzie trzeba)

Ktoś zamiast na terapie idzie na kolanach z Krakowa do Lichenia - adieu.

 

Nie wiem tylko, po co wypisywać o tym wszystkim na forach publicznych i do tego, o zupełnie innym temacie, i psuć niewierzącym nerwy.

Ja nikogo spod krzyża nie przeganiałam, a teraz się czuję trochę tak jakby mi ktoś krzyż w tyłek wsadził, gdzie nie spojrzeć na forum - jakaś misja. Cuda, nie cuda... DOBRZE, niech sobie są, ale czy musi nas to interesować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brokenwing - a nie mówiłem?Circ się tu pojawiła i teraz zacznie się jazda nie w jednym,ale w dwóch tematach :twisted: .

 

haha ja tez wiedzialem, ze nie odpusci sobie takiego tematu :mrgreen:

 

 

Mam to w odbycie ,ta " coś" jest na liście ignorowanych i nie widzę jej postów :D

 

Z innymi osobami chętnie podyskutuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×