Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam wszystkich ;)


potrojnyproblem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na imie Michal. Jestem w wieku 26 lat. Mam podwojna diagnoze. Tzn. uzaleznienie i problemy z psychika. 2 razy bylem w psychiatryku. Za kazdym razem ok. 6 tyg., czyli nie tak znowu dlugo. Bylem tez w osrodku dla uzaleznionych, ale przez krotki okres czasu, bo okolo 3,5 miesiaca chyba. Jakie zaburzenia? Ano dokladnie niewiadomo... Niby schizofrenia w diagnozie, ale depresja czy nerwica tez by pasowalo. Border-line? Chyba nie, nie wiem. Mialem zawsze klopoty z opisaniem tego co mi jest. A kazdy psychiatra patrzy innym okiem... Obecnie nie jest zle. Przewaznie nie pije alkoholu i nic nie biore (narkotykow, czy lekow ktorymi mozna sie fajnie uwalic ;) np. klonazepam, tramadol, kodeina itp.), ale mialem pare wpadek ostatnio.

Zazywam okolo 200-300 mg sulpirydu, 2-3 mg flupentiksolu, z perazyna to roznie bywa... no i ostatnio zaczalem przygode z Anafranilem. Na razie to tyle. Pozdrawiam kazdego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja też miałem podejżenie schizofreni ale Lekarze zrobili mi eeg i wyszystko wyszło więc dziwię się że u ciebie nic nie wykryli spróbuj u prywatnego.Poza tym ja też byłem w psychiatryku ale nic z tego nie wynikło to tylko odsyłanie bo nie wiedzą co ci jest to cię odsyłają do psychiatryka i jest spokuj.Ja bym na twoim miejscu zażądał badań albo poszedł do prywatnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prywatny uwaza, ze to nie schizofrenia... To nie jest moim zdaniem takie wazne, bo te wszystkie leki to jest jeden wielki toto-lotek. Nie wiadomo jaki lek bedzie dla kogos dobry zanim sie go nie sprobuje.

Ja juz o tym wszystkim troche wiem. Wspolczuje ludziom co dopiero ta przygode zwana leczeniem zaczynaja... Pomimo, ze troche wiem na temat wlasnej reakcji na rozne leki to i tak wiem niewiele. Spodziewalem sie gorszej reakcji na Anafranil (klomipramina), a nie jest az tak zle. Poprawia mi nastroj, naprawde dziala... na razie przynajmniej. Pomimo pewnych skutkow ubocznych jestem raczej chwilowo z niego zadowolony. Bo np. mianseryna to byla porazka...

 

Zdarzaja mi sie od czasu do czasu (juz od bardzo dawna) pewne urojenia, ale najgorszy jest po prostu dla mnie zly nastroj i brak checi do dzialania, zamkniecie sie w sobie. Bardzo mi z tym pomogl sulpiryd i flupentiksol. Mam nadzieje, ze ten Anafranil tez sie sprawdzi.

 

Na lęki biore czasami pochodne benzodiazepiny, ktore niestety uzalezniaja.

 

Jestem trudnym pacjentem. Podwojna diagnoza to przekichana sprawa. Inni chorzy po prostu chca sie czuc normalnie, a ja czasami daze do wywolania u siebie euforii lub przynajmniej znacznej przyjemnosci. Potrafie takim postepowaniem wszystko spieprzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×