Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hormony, a natręctwa myślowe...


Ja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam do wasz takie pytanie, mianowicie cierpię z powodu natręctw myślowych od długiego czasu i zastanawia mnie fakt, że kiedyś miałam problemy hormonalne, mianowicie bardzo wysoki poziom testosteronu, po stosowaniu kuracji uległ obniżeniu, lecz później nie wykonywałam już żadnych badań i też czułam się czasami bardzo dziwnie - mianowicie uderzenia gorąca, rozdrażnienie itd.....wiem że powinnam wykonać badania hormonalne ale jakoś to zaniedbałam już minęło 5 lat od momentu ostatnich. Zastanawia mnie to czy problemy hormonalne mogą mieć wpływ na moje stany depresyjne, ciągły lęk i ciągłe natrętne myśli???? Czy to może mieć jakiś związek??? Przyznam że nigdy nie byłam u psychiatry choć trwa to długo i czasami jest mi naprawdę ciężko, natrętne myśli potrafią upośledzać moją codzienność......Proszę o porady. Z góry bardzo dziękuję!!!!!!!!!!!!!!!!Pozdrowionka!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to może mieć związek i to bardzo.Huśtawka hormonalna,może być hustawką nastrojów.Zeby się o tym przekonać,musisz iść jednak i zrobić badania,określające poziom hormonów.Zastanawiają mnie,, natrętne myśli''-bo tego przy zaburzeniu hormonalnym nie miałam.Lęki,uderzenia gorąca,zaburzenie menstruacyjne i spadek chęci do wszystkiego-to są objawy przy sprawach hormonalnych,ale i nerwicznych.Nic nie będziesz wiedziała jak nie zrobisz badań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to może mieć związek i to bardzo.Huśtawka hormonalna,może być hustawką nastrojów.Zeby się o tym przekonać,musisz iść jednak i zrobić badania,określające poziom hormonów

 

Gdzie można zrobić takie badania, na czym polegają limba możesz przybliżyć jakoś ten temat

Dzięki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Jeżeli chodzi o badania hormonalne to musisz iść do ginekologa i on wystawia skierowanie na badanie hormonalne, a później z tym skierowaniem do pobrania krwi i później są wyniki.Pozdrowionka!!!!

Racja Krilan ja też z tamtąd miałam skierowanie.Ale powiem Ci szczeże,że nie karzdy z lekarzy chce dać skierowanie na badania.Przynajmniej tak było ze mną.Chodż do tąd ,aż to skierowanie ci przepiszą.Nie jeden lekarz to drugi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

Przepraszam nie zauważyłam że jesteś facetem 8) oczywiście wiadomo że nie pójdziesz do ginekologa, nie wiem co powinieneś zrobić, ale wydaje mi się że musisz udać się na wizytę do endokrynologa - jest to lekarz który specjalizuje się w zaburzeniach hormonalnych, być może on wystawi ci skiertowanie na badania. pozdrowionka!!!!! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, nie jestem taka pewna czy hormony mają jakis wpływ na nerwicę, chociaż nie znam się na tym : )

ja np. nie zauważyłam jakiejś zmiany w "mojej" nerwicy odkąd zaczełam brac tabl. antykonc. : )

 

mam nadzieję ze uda Ci się roziązać ten problem, pozdrawiam : )

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, nie jestem taka pewna czy hormony mają jakis wpływ na nerwicę, chociaż nie znam się na tym : )

ja np. nie zauważyłam jakiejś zmiany w "mojej" nerwicy od kąd zaczełam brac tabl. antykonc. : )

Bo rózne są środki antykoncepcyjne.Moje dużo wpłynęły na nerwicę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×