Skocz do zawartości
Nerwica.com

WORTIOKSETYNA (Brintellix)


zaqzax-0

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      30
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Każdy lek jest w miarę bezpieczny, Brintellix to lek nowy, który wcale nie ma mniej uboków od innych leków. Rzeczywiście może nie obniżać tak libido, więc jak Ci tak na tym zależy to może go spróbuj (jeśli Cię stać). Na to co opisujesz zazwyczaj "siadają" leki z grupy SSRI ale one mogą obniżać libido. Niestety w przypadku leków często jest coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest chociaż jedna osoba, która na nim jedzie o jest zadowolona?

-ja jechałem na tym leku ponad pół roku . Mi ten lek pomógł ( głównie na lęki ) .

 

-- 29 wrz 2015, 19:34 --

 

- przez 7 -14 dni będe brał Brintka w dawce 2,5 mg/dziennie z rana ( do Paro 10 i Esci 3,75 ) .

Dziś z rana poczułem ten lęk , jakże oczywisty .Kiedy dołozyłem Brintka lęk wyrażnie zmalał . Wczoraj o tej porze juz waliłem benzo , dzisiaj tez wezme , ale w mniejszej dawce .Takie klocki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się wziąć tego cholernego Brintellixu. To mój pierwszy antydepresant a tu takie opinie.

Czy jest chociaż jedna osoba, która na nim jedzie o jest zadowolona?

Muszę zacząć się leczyć bo każdy dzień jest trudny.

Poproś może o ten zestaw http://www.biopsychiatry.com/citalopram-buspirone.htm

zamiast citalopramu escitalopram .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychopharm, mój lekarz nazwą ją dawką homeopatyczną ;)

Docelowo ma być 75mg, na razie 37,5 a nie jak pisałam 35 mg.

Chyba dam radę choć cykora mam jak sto diabłów

 

Pablo5HT1 (co to za skrótowce?), lekarza to ja mogę prosić jak będę miała jakiekolwiek doświadczenie z antydepresantami.

Ciągle odkładam lekobranie bo wydaje mi się, że sobie poradzę. Dziś całkiem udany dzień poza poroma minutami z kumulowaniem dźwięków we łbie jakbym była pusta blaszaną puszką, poza 20 minutami irracjonalnego lęku i niepokoju we własnym domu, z moimi kochanym dziećmi podczas gry karcianej. No i właśnie te krótkie momenty to sygnał, że dzieje się źle, że nie daję rady. Że jednak psychoterapia to nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychopharm, mój lekarz nazwą ją dawką homeopatyczną ;)

Docelowo ma być 75mg, na razie 37,5 a nie jak pisałam 35 mg.

Chyba dam radę choć cykora mam jak sto diabłów

 

Pablo5HT1 (co to za skrótowce?), lekarza to ja mogę prosić jak będę miała jakiekolwiek doświadczenie z antydepresantami.

Ciągle odkładam lekobranie bo wydaje mi się, że sobie poradzę. Dziś całkiem udany dzień poza poroma minutami z kumulowaniem dźwięków we łbie jakbym była pusta blaszaną puszką, poza 20 minutami irracjonalnego lęku i niepokoju we własnym domu, z moimi kochanym dziećmi podczas gry karcianej. No i właśnie te krótkie momenty to sygnał, że dzieje się źle, że nie daję rady. Że jednak psychoterapia to nie wszystko.

Na psychoterapii podkreślaja wiecznie rolę dzieciństwa i mechanizmów psychologicznych obronnych. I to wałkują. Zapominają o tu i teraz i podstawowych ćwiczeniach relaksacyjnych i technikach poznawczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alkomat,

- mi bardzo pomogła .

Przed jej braniem jechałem na samej paroksetynie i nawet zwiększanie dawek Paro nic nie dawało . Dopiero dołożenie Wario dało dużą odczuwalną poprawę . Chodzi głównie o lęki , ale i depresyjność też choć w mniejszym stopniu .

A co , przymierzasz się do leku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozważam ten lek. Już nawet poświęciłbym się finansowo. Ale kurdę, co tak dużo negatywnych opinii? Większość niepochlebnych.

 

Myślałem nawet, żeby w razie potrzeby połączyć z Valdoxanem (agomelatyna). Wiem, drogo by było. 2 najnowsze i o niepewnych efektach. Ale oprócz tych dwóch brałem już wszystko, co jest u nas zarejestrowane na depresję i nerwicę. No i jeszcze oprócz reboksetyny.

 

Kalebx3, Ty przestałeś go brać? Dlaczego? Miałeś jakieś uboki? Na jakiej dawce? Atak pytań ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Może dodam coś od siebie. Biorę Brintellix dokładnie od tygodnia i chyba w koncu zaczyna działać. Został mi przepisany przy zaburzeniach depresyjno lękowych na tle nerwicowym przez psychiatrę. Za opakowanie 28 tabletek 100mg dałam 150zł. Pierwsze dni uczucie nudnosci co jakis czas i przewlekły lekki ból głowy który poki co nadal się pojawia.

 

 

Jest to mój pierwszy antydepresant, jesli wszystko bedzie szło okej brintellix mam brać 6 miesięcy. Poza wymienionymi skutkami ubocznymi innych nie zauważam, dzisiaj chyba po raz pierwszy towarzyszył mi lepszy humor cały dzien + lek lekko pobudza. Nie wiem na ile to kwestia placebo ale problemy z mówieniem też jak by zaczynały znikać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą "nowość" dostałam na prośbę o coś co nie postawi mnie za mleczną szybą i nie odetnie od świata. Jestem w maturalnej a moja koncentracja i energia są na zerowym poziomie. Brintellix ma mi nie utrudnić "ogarniania". Wiem ze wielu lekarzy jest zmanipulowanych, jednak leczę się prywatnie u poleconego psychiatry sama nie mając dużego doświadczenia w tej dziedzinie, komuś muszę zaufać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą "nowość" dostałam na prośbę o coś co nie postawi mnie za mleczną szybą i nie odetnie od świata. Jestem w maturalnej a moja koncentracja i energia są na zerowym poziomie. Brintellix ma mi nie utrudnić "ogarniania". Wiem ze wielu lekarzy jest zmanipulowanych, jednak leczę się prywatnie u poleconego psychiatry sama nie mając dużego doświadczenia w tej dziedzinie, komuś muszę zaufać..

 

No właśnie i co taki psychiatra ma zrobić.

Wenlafaksyna zanim pobudzi to minie rok i to bez gwarancji na przywrócenie sił,

Sertralina może doprowadzić do ogólnej kurwicy a leki z grupy Nassa początkowo jeszcze bardziej uziemią.

Więc może warto by taka osoba zaczęła od nowości, bo tutaj i tak jest mało opinii, a piszą tu głównie osoby

którym lek nie pomaga, też się do nich zaliczam, ale wielu którym pomaga nie wejdzie na forum po to by

pozytywnie się wypowiedzieć - dziesiątki powodów.

 

Mi tam ten lek niewiele pomógł, jedynie 2 pierwsze dni były ciekawe, ale kto wie, może znajdą się jacyś amatorzy tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wkleic wiadomość ktorą wysłałam do osoby pytającej o to jak na dzien dzisiejszy idzie moje leczenie:

 

Dzisiaj mija 16 dzien kiedy biorę Brintellix, pierwsze dwa tygodnie przemineły na zasadzie wahań, momentami lepszy humor jednak doszło tez do stanu takiego zamroczenia i ogłupienia ze nie byłam w stanie przez kilka godzin zrobić nic. Nudnosci- codziennosc ustępująca po zjedzeniu czegokolwiek obfitszego, ból głowy- częsty ale nieznaczny. Zawroty głowy, osłabienie, ogłupienie - zdarzają się jednak nie są nadwyraz uciązliwe. Dwa/ trzy razy zdarzył mi się szczękościsk nocny jednak nie jestem pewna czy jest to kwestia leku. Dzisiaj pierwszy raz od obudzenia się humor jest świetny, rano nudnosci były znikome ale cały dzien poziom energi i pozytywnego nastawienia są zaskakująco wysokie. Koncentracja jakby wracała, skupienie też. Wraca ochota do ćwiczen, pojscia na studniówkę, "do życia"

 

Z subiektywnych obserwacji gdzie nie mogę zagwarantowac ze sa to skutki leki zauwżyłam szybkie zasypianie i "nie pamietanie" wieczoru dnia poprzedniego, dopiero po chwili skupienia się jestem w stanie przypomniec sobie co rutynowego robiłam. Wyłączam się i skupiam na danej rzeczy/czynnosci tak mocno ze nie zwracam uwagi na otoczenie, dla przykładu:

nie zależnie od tego co robiłam zawsze kontrolowałam kolejnosc przystanków które pokonywałam autobusem, od kilku dni w ogóle nie zwracam na to uwagi i przystanek na ktorego etapie jestem dostrzegam zaraz przed tym kiedy muszę juz wysiadać.

 

Mineło dopiero trochę ponad dwa tygodnie, wizytę kontrolna u psychiatry mam za tydzien. Postaram sie na bieżaco uzupełniac swoje przygody z brintellixem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(ceny z bazalekow.mp.pl)

 

Brintellix 204,51 zł

Przykładowe SSRI(z refundacją): Fluxemed 4,88zł / Paxtin 20 Inpharm 3,81zł / Sertraline Aurobindo 3,37zł

 

Cytat z opracowania IPIN, Klinika Psychiatrii Dorosłych, II Katedra Chorób Układu Nerwowego, Uniwersytet Medyczny, Łodź:

 

"(...) Jednakże, w dwóch dość dużych badaniach (obejmujących łącznie ponad 1200 pacjentów) nie wykazano przewagi wortioksetyny nad placebo, (...) Wyniki badań nad jej skutecznością w leczeniu zaburzenia lękowego uogólnionego nie są jednoznaczne. W jednym z dwóch badań (dość podobnych metodologicznie) stwierdzono przewagę nad placebo, której nie udało się wykazać drugiej grupie badaczy. (...) Dostępne dane kliniczne nie wskazują jednak, aby lek ten przewyższał skutecznością stosowane obecnie leki przeciwdepresyjne. Ponadto, wortioksetyna nie była badana w badaniach klinicznych trwających ponad 20 tygodni (tylko jedno badanie trwające dłużej), dlatego też nie dysponujemy mocnymi danymi potwierdzającymi skuteczność i bezpieczeństwo tego leku w długoterminowym leczeniu."

 

Sprawdźmy oceny pacjentów.

Sertralina-

http://www.drugs.com/comments/sertraline/

http://www.drugs.com/comments/sertraline/zoloft.html

 

Paroksetyna-

http://www.drugs.com/comments/paroxetine/

http://www.drugs.com/comments/paroxetine/paxil.html

 

Fluoksetyna-

http://www.drugs.com/comments/fluoxetine/

http://www.drugs.com/comments/fluoxetine/prozac.html

 

Wortioksetyna-

http://www.drugs.com/comments/vortioxetine/

http://www.drugs.com/comments/vortioxetine/brintellix.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można psioczyć na ten lek ,że jest mało skuteczny, drogi ,,, ale mi w jakimś nawet dużym stopniu pomógł. Dołączony do Paroksetyny w dawce 2,5 mg wydobył mnie szybko z uciążliwie strasznych lęków .

Jedynym minusem , aby wejsć z tym lekiem na wyższe dawki to u mnie sensacje sercowe.

Nie jest to lek pierwszego rzutu , bo można lepiej ,łatwiej i taniej , ale dla długoletnich psycholi to raczej dobrana para kaloszy za 160zł .

W mordę jeża , jakiś marazm i zastój w produkcji nowych leków powstał . ja nie wiem , cały czas jedno i to samo gówno w obiegu 5 leków na krzyż ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×